השקעות אלטרנטיביות

כמה מילים אלטרנטיביות

אם אתם שומעים שוב ושוב את המשפט “צריך לגוון את תיק ההשקעות” ולא מבינים למה, אנחנו כאן בדיוק כדי להסביר למה. למעשה, השקעות אלטרנטיביות מהוות נתיב מצוין לצורך גיוון – אולם הן ממש לא מתאימות לכולם. אז למי כן? ובכן, אנחנו כאן עם כל המידע.

השקעות אלטרנטיביות: השקעה לציבור משקיעים הרואה לטווח הרחוק

בין אם משקיעים לזמן קצר או לזמן ארוך בשוק ההון, אתם בוודאי מודעים לעובדה כי בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה מסקרנת לכיוון של השקעה אלטרנטיבית אשר לה אין קורלציה עם שוק ההון המאופיין בתנודתיות גבוהה מאוד, בייחוד בשנה האחרונה. אין ספק כי תחום ההשקעות הוא תחום מרתק המשלב בין מגוון רחב של מכשירי השקעה כמו תיק השקעות מנוהל, קרן השתלמות ועוד, אולם האם חשבתם לעצמכם מה יקרה אם תישארו רק עם אותם מכשירים? כמו שאתם כבר יודעים, השקעה מכל סוג מגלמת בחובה סיכון. כאשר התיק שלכם מושקע ברובו בשוק ההון, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם הפסדים או לחילופין רווח – ובעידן שבו אי הוודאות שולטת, ניתן לראות כיצד יותר ויותר משקיעים מעוניינים להיכנס לתחום של השקעות אלטרנטיביות. אולם, אין מדובר בהשקעות שמתאימות לכולם. השקעה בתחום מחייבת חשיבה לטווח הרחוק, וזאת בשל העובדה כי התשואה אינה נזילה, ולכן מדובר בהשקעה שמתאימה בעיקר למשקיעים מתוחכמים שמוכנים “לשבת על הגדר” לעיתים למשך שנים רבות, עד לקבלת התשואה.

ויתור על נזילות כספים למשך תקופה מוגדרת

חלק בלתי נפרד מתהליך של השקעה בתחום ההשקעות האלטרנטיביות כולל ויתור על נזילות כספים, בשל אפיקי ההשקעה. כך לדוגמה, אם תחליטו להשקיע בתחום התשתית – מדובר על ויתור של נזילות הכספים למשך כ 20 שנה לפחות, ואילו מדובר בהשקעה בתחום של חברות ביו-טק – בין 5-15 שנים בממוצע. מאחר ומדובר בהשקעה של הון פרטי, אין ספק כי מדובר בסיכון, ולכן נדרש לסגל חשיבה מחודשת לגבי גיוון תיק ההשקעות כמו גם שימת דגש על התייעצות עם מתכנן פיננסי אשר ידע לבנות בעבורכם תיק השקעות התואם את הצרכים הנדרשים שלכם, כולל בנייה של אסטרטגיה אלטרנטיבית הרואה לטווח הרחוק.

למי השקעות אלטרנטיביות יכולות להתאים?

השקעות אלטרנטיביות מתאימות בעבור מי אשר מוגדר כ”לקוח כשיר”, קרי בעל הון נזיל של לפחות 8 מיליון ₪ או בעל הכנסה שנתית של מעל למיליון ₪. אם בעבר רוב המשקיעים בתחום היו דווקא משקיעים מוסדיים, כיום ניתן לראות כיצד לקוחות פרטיים בעלי הון נמוך יכולים גם הם להיכנס לתחום, בשל חסמי כניסה נמוכים אותם ניתן לקבל. הקרנות המאפשרת ללקוחות פרטיים כמו לדוגמה חוסכים לפנסיה שצברו סכומים נאים (בין 1-2 מיליון ₪) כמו גם בעלי מקצועות חופשיים כמו היי טקסטים ואנשי עסקים להשקיע בתחום של השקעות אלטרנטיביות בהון נמוך באופן יחסי, כמו השקעה בהלוואות חברתיות, קרנות נדל”ן ועוד.

לסיכום

אם בעבר השקעות אלטרנטיביות היו נחלתם הבלעדית של משקיעים מוסדיים המושקעים כבר היום ביותר מ 20% בתיקי ההשקעות בתחום של השקעות אלטרנטיביות במגוון תחומים, ניתן בהחלט לראות מגמה מרעננת של משקיעים פרטיים שמחליטים “לקפוץ למים העמוקים” ולבצע ויתורים, כל זאת מתוך מטרה להפחית את התנודתיות של תיק ההשקעות לצד הבטחת תשואות לאורך הזמן. על כן, מדובר בדרך מצוינת בעבור משקיעים שחושבים רחוק. באמצעות ליווי כמו גם הצטרפות לקרנות מובילות בתחומן ניתן בהחלט להגיד כי מדובר בענף בתנופה, השאלה אם גם אתם מוכנים לעלות על הגל?

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

גוגל צומחת
גוגל עדיין צומחת? רווח של כ- 30 דולר למניה מתחילת השנה!
השקעות אלטרנטיביות
האלטרנטיבות מעבר לאופק – מה יביא את הצמיחה למשק הישראלי?
P2P
הלמן אלדובי p2p – קרן ההלוואות החברתיות של בית ההשקעות הלמן אלדובי
טסלה
המהפכה האירופאית ונקודת המפנה: אחת מכל ארבע מכוניות חדשות היא מכונית חשמלית
רכבי יוקרה
מועדון המיליון של הרכבים: עד כמה פופולאריים היו הרכבים במעל מיליון שקל בשנה האחרונה