מאנדיי

אם אפשר לסכם את שנת 2020 במילה אחת, זו היתה חייבת להיות המילה “קורונה”. גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה עסקית, הנגיף שהתפשט בתחילת השנה ורק בסופה התחלנו לראות את היציאה מן המשבר שהביא עימו שינה את כללי המשחק. אחד השינויים הבולטים שראינו בשנת 2020 הוא ההתכנסות פנימה, המעבר לייצור פנימי עם פחות ייבוא מטעם מדיניות הממשלות השונות – כמו גם המעבר באופן כמעט גורף לעבודה מהבית.

מי שהרוויחו מהשינויים בשוק העבודה הם כמובן הארגונים, הפלטפורמות והאפליקציות שתמכו בסוג זה של עבודה. ראשונה נזכיר את האורחת הקבועה בכל בית בישראל, בוודאי בבתים בהם התנהל לוח זמנים של עבודה מרחוק או לימודים, היא כמובן אפליקציית זום. במהלך שנת 2020, עלה ערך המניות של זום בלא פחות מאשר 500% (!), ומאז תחילת שנת 2020 ועד היום, עלה ערך המנייה בכ – 360% (כן, מאז תחילת שנת 2021, ערך המנייה ירד).

עוד פיתוח ישראלי שכדאי להכיר בהקשר של פלטפורמות ששירתו את העבודה מרחוק במהלך ימי הקורונה, הוא הפלטפורמה של מאנדיי, הסטארט-אפ הישראלי שממש לאחרונה (5.5.2021) דווח כי הוא מכין תשקיף לקראת הנפקה ראשונית לציבור (IPO) בבורסה בארה”ב, לפי שווי שוק של בין 2.7 ל – 4 מיליארדי דולרים.

סיפור ההצלחה של מאנדיי

מאנדיי הוקמה תחת השם DePulse בשנת 2012 על ידי שני ישראלים צעירים, רועי מן וערן זינמן. בתחילת הפעילות שלה דובר בפלטפורמה המספקת פתרונות מוגבלים להתייעלות של ניהול פרויקטים מעל סביבה מקוונת עם שמירת נתונים בענן. הביקוש לפלטפורמות כאלה של ניהול פרויקטים באופן מרוכז ומעל פלטפורמה מקוונת, רק הולך ועולה עם השנים ובכל זאת בשנותיה הראשונות מאנדיי הציגה סט מוגבל של כלים וצברה באיטיות פופולאריות.

שנת 2017 היתה שנת המהפך של החברה. באותה השנה הציגה החברה פתרונות מתקדמים למגוון אתגרים בניהול פרויקטים ושירותיה התרחבו מרשימה של שירותים שעוסקים בעיקר בתקשורת בין חברי הצוות בפרויקטים הארגוניים השונים, לכלים המאפשרים ניהול מורכב ורב היבטי של פרויקטים בארגון. באותה השנה, 2017, זכתה מאנדיי בטייטל הנחשק “הסטארט אפ המבטיח של השנה” מטעם גלובס.

בין שנת 2019 למחצית שנת 2020, זינק שווי החברה בכמעט 50%, לשווי של 2.7 מיליארדי דולרים. במחצית שנת 2021, שווי השוק של החברה מוערך ב – 3.5-4 מיליארדי דולרים.

מאנדיי משרד

הסיפור המוצלח של סקטור הטכנולוגיה בשנת הקורונה

מאנדיי מתכוננת להנפקה ראשונה לציבור במהלך המחצית הראשונה של שנת 2021 (כלומר, עד סוף החודש הבא), ולצורך כך כבר הוגשה טיוטת תשקיף שנכתב בשיתוף עם ענקית הפיננסים גולדמן זאקס לבורסה של האמריקאית.

העלייה המסחררת בשווי השוק של מאנדיי לא נבעה רק מפתרונות תפעוליים מוצלחים של החברה ופלטפורמה מנצחת לניהול פרויקטים בארגונים. את כל אלה מאנדיי אכן מאפשרת ללקוחותיה, עם ניהול כולל של קבוצות פיתוח ועבודה בארגון, חלוקה משימות, ניהול פרויקטים ולוחות זמנים ועוד – והכל בתצורה גרפית, צבעונית וברורה שמתאימה בדיוק למנהלים עסוקים.

אבל לצד הפלטפורמה המוצלחת של מאנדיי, חשוב לזכור כי בשנת הקורונה סקטור הטכנולוגיה ובפרט חברות שהציעו פתרונות לעבודה מרחוק, כיכבו. את מניית זום שעלתה במהלך שנת 2020 בכ – 500% כבר הזכרנו, נזכיר גם את מניית פייסבוק שעלתה במהלך 2020 במעל 32%, את מניית מייקרוסופט שעלתה במהלך 2020 בכ – 38% – מניות אלה הן שהחזיקו את המדדים הגדולים (כמו מדד הדאו ג’ונס וה – S&P 500(, אולם הן כולן נבלמו בעלייתן עם שוך הקורונה.

האם מניית מאנדיי תמשיך ליהנות מעלייה בביקושים בשל מוצר איכותי שמספק מענה לצרכים הארגוניים? או שמא חלק ניכר מההצלחה שלה מבוסס על אותו גל של עליות שערים בסקטור הטכנולוגי של תקופת הקורונה שהסתיימה? כפי הנראה, הפתרון יתבהר בחודשים הקרובים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ראלף לורן
החלום האמריקאי: האם ראלף לורן ממשיך לרכב על הסוס?  
מסחר בקריפטו
זירות מסחר בקריפטו: איפה ניתן לסחור, ואיך עובדת השיטה של בורסות הקריפטו
אנרגיה ירוקה
החקלאים בצרה: האקלים העולמי פוגע בתעשיית היין בצרפת
הרכבים החשמליים
עולם הרכב החשמלי בארץ ובעולם
השקעות חוץ בורסאיות
מה גורם לעליית מחירי המזון?