מאסק ודוג'קוין

מטבע הדוג’קוין (מטבע ה”כלב” – Dogecoin) הושק בשנת 2013 כבדיחה, ניסיון לצחוק על שוק הקריפטו שנתפס אז (ואולי גם כיום) כחסר היגיון. מטבע זה תופס כיום את המקום ה – 12 ברשימת המטבעות בעלי שווי השוק הגדול ביותר בעולם הקריפטו. את שלוש המקומות הראשונים, נכון לתחילת אפריל 2022, תופסים הביטקוין, האת’ר והמטבע היציב תת’ר.

נכון לתחילת אפריל 2022 שווי מטבעות הדוג’קוין שנמצאים בסירקולציה עומד על כ – 20 מיליארד דולרים וערכו של דוג’קוין אחד הוא 0.15$. אחד התומכים הידועים ביותר של מטבע הדוג’קוין הוא בעל השליטה ומנכ”ל טסלה מר אילון מאסק. האמון שמאסק נותן במטבע הוא כה גדול עד שהוא מוכן לקבל אותו כאמצעי תשלום עבור מספר מצומצם  של מוצרי חברת טסלה. מעניין לבחון עד כמה השפיעה תמיכתו של מאסק במטבע על התקדמותו בסולם מטבעות הקריפטו המובילים.

אילון מאסק תומך בדוג’קוין – בעיקר בציוצים בטוויטר

ערכו של הדוג’קוין לא טיפס אל מעבר ל – 5 סנט עד שאילון מאסק פרסם ברשת טוויטר ציוץ בו נראה כלב הנובח אל הירח תחת הכותרת “Doge Barking at the Moon”. ציוץ זה שלח את הדוג’קוין לשיא של כל הזמנים, 0.64 דולר, אותו רשם המטבע בשביעי למאי 2021. אין זה פלא בהתחשב בעובדה שלמאסק עשרות מיליון עוקבים בטוויטר ורבים ברחבי העולם רואים בו מודל לחיקוי בכל הקשור להתנהלות פיננסית.
ציוצים של מאסק השפיעו על ערכו של הדוג’קוין שוב ושוב וגרמו לערכו לנוע מעלה ומטה.
מאסק, אשר לו למעלה מ – 51 מיליון עוקבים בטוויטר, צייץ במשך חודשים באופן פעיל על המטבע הקריפטוגרפי Dogecoin, התוכן דמוי הממים גרם לתנודות (שיאים נקודתיים) בשווי המטבע שנחשב לאחת האלטרנטיבות לביטקוין. בסך הכול הדוג’קוין איבד יותר משני שלישים מערכו מאז אותו שיא הנ”ל באמצע שנת 2021.

מאסק טוען שהופעת הדוג’קוין הייתה “בלתי נמנעת”

בציוצים שלו מאסק אותת שהוא תמיד צפה את הגעתו של מטבע דוגמת הדוג’קוין אשר יהפוך לאחד המטבעות הקריפטוגרפים המובילים בעולם. ב – 17 ליולי 2020 פרסם מאסק ציוץ בו נראית סופת חול לה פני כלב מגזע השיבה אינו (שמשמש סמל הדוג’קוין) ומעליה שתי המילים “It’s Inevitable” (“זה בלתי נמנע”, בתרגום לעברית). לא רק זאת אלא שעל סופת החול הופיעו המילים “Dogecoin Standard” ועל הקרקע שהסופה הולכת ומכסה כתובות המילים “Global Financial System” (“מערכת פיננסית עולמית”, בתרגום לעברית). ערכו של הדוג’קוין זינק ב – 14% עקב ציוץ זה.

ב – 20 בדצמבר 2020 צייץ מאסק “One word: Doge” (“במילה אחת: דוג'”, בתרגום לעברית). ציוץ זה גרר עלייה של 20% בערך המטבע הקריפטוגרפי. ברביעי בפברואר 2021 פרסם מאסק סדרת ציוצים שגרמו לערך המטבע לעלות ב – 50%.

טסלה מתחילה לקבל דוג’קוין כאמצעי תשלום

ב – 14 בינואר 2022 פרסם אילון מאסק ציוץ ובו כתב שניתן לשלם עבור כמה מוצרי טסלה בדוג’קוין. שוויו של הדוג’קוין זינק ביותר מ – 15% כתוצאה ישירה של פרסום הציוץ. חשוב לציין שרק מספר קטן של מוצרים ניתנים לרכישה בדוג’קוין נכון לעת הזו, כך למשל משרוקית המעוצבת כמו הסייברטראק עולה 300 דוג’קוין (כ – 45 דולרים נכון למועד כתיבת שורות אלה).

כבר בדצמבר 2021 נודע על כוונת טסלה להתחיל לאפשר תשלום עבור מוצרים מסוימים בדוג’קוין. זאת לפי ציוץ של מאסק מדצמבר 2021 בו כתב “טסלה תאפשר תשלום עבור כמה מוצרים בדוג’קוין ותבחן איך זה הולך”. כדי להעביר דוג’קוין לטסלה נחוץ ארנק דיגיטלי מתאים ולא ניתן לקבל החזרים על עסקאות שבוצעו במטבע הקריפטוגרפי. עוד מזהירה טסלה כי עיבוד התשלום עשוי לקחת עד שש שעות. דוג’קוין הוא המטבע הקריפטוגרפי היחיד שטסלה מקבלת לאחר שהחברה הפסיקה לקבל ביטקוין בשל היותו מטבע בזבזני באנרגיה, עקב צריכת החשמל הגבוהה בעת כרייתו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרן ההייטק איי בי איי
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – הפרידה של איילון מאסק והטכנולוגיה שתציל את הטבע
מדד שארפ
מדד שארפ – מה הוא ומה חשוב לדעת?
למונייד חוזרת למשחק
אחרי שכבר הוספדה: למונייד חוזרת למשחק עם גידול ברווחים לרבעון של מעל 65%
מדוע דיור מוגן הוא החישוב הכלכלי הנכון?