משרדי יאהו

אפשר לומר שחברת יאהו הייתה במקום הנכון, ובזמן הנכון. היא נוסדה ב-1994, חברת אינטרנט, תוכנה ופורטל מאד מצליח שהתפתח עם השנים והגיע לכ-500 מיליון כניסות בכל יום. בשיאו, היה פורטל יאהו הפורטל השישי הנצפה ביותר ברשת האינטרנט. כאשר מסתכלים לאחור, יאהו הייתה צריכה להיות החברה הגדולה ביותר בעולם, למה? בשנת 1998, הגיע לארי פייג’ וסרגי ברין למכור חברת סטארט-אפ קטנה בשם גוגל בסכום של מיליון דולר. יאהו דחתה את ההצעה בטענה, כי היא מעוניינת שמשתמשים שלה יבלו יותר זמן בפלטפורמה שלה בניגוד למנוע החיפוש של גוגל שמפנה למגוון פורטלים. מיותר לציין, כיום גוגל היא אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות והחזקות בעולם, והיא בעלת שווי שווק של כ-1.56 טריליון דולר.

בקיץ 2005 רכשה הנהלת יאהו כ-39% ממניות חברת עליבאבא הסינית תמורת מיליארד דולר. כיום, שווה חברת עליבאבא הסינית כ-617 מיליארד דולר, כלומר, אם הנהלת יאהו הייתה ממשיכה להחזיק בעליבאבא נתח השוק שלה היה שווה כ-241 מיליארד דולר. צמד ההשקעות גוגל ועליבאבא יחד, היה יכולות להיות בעלות ערב רב ליאהו, כמעט 2 טריליון דולר. כמה הפספוס גדול? יאהו נמכרה היום בכ-5 מיליארד דולר לענקית לקרן ההשקעות הפרטית אפולו. ענקית התקשורת האמריקאית, ווריזון תקבל כ-4.25 מיליארד דולר במזומן, מניות בשווי 750 מיליון דולר, ותחזיק כ-10% מקבוצת המדיה. ההימור של הנהלת ווריזון על AOL ויאהו בשווי 9 מיליארד דולר לא הצליח לספק ערך לבעלי המניות, לצערם הרב של הנהלת ווריזון.

יאהו ורייזון

כאשר מסתכלים על יאהו ועל עולם ההשקעות הדינמי, מבינים כמה הזדמנויות יאהו פספסה. וככל שעמק הסיליקון רץ קדימה, יאהו קפצה אחורה. קבוצת אפולו, תנסה להרים את יאהו ואולי זאת תהיה ההזדמנות האחרונה של הפורטל ששלט בעולם המדיה והתקשורת, וכיום כולם מסתכלים עליו מלמעלה. במשך שנים רבות פספסה החברה השקעות אלטרנטיביות רבות, גוגל, מכירת המניות של עליבאבא, ועוד השקעות רבות. לטעויות הניהוליות האלה יש מחיר, וכיום, יאהו נרכשת לקרן השקעות אפלו, קרן פרטית שמתעסקת ומתמחה בהשקעות אלטרנטיביות. עולם ההשקעות הוא עולם של ציידים וניצודים, צריך לדעת לקבל את ההחלטות הנכונות לאורך זמן, מותר לעשות טעויות, אבל רצוי ללמוד מהן ולא לאחור על אותה טעות שוב ושוב כמו יאהו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רובין הוד
רובין הוד – האפליקציה שמשגעת את וול – סטריט
בית מלון על המים
הקשר בין אוניית התענוגות הגדולה בעולם לישראל
אפל מול סמסונג
מזרח ומערב: אפל מול סמסונג
השקעה ירוקה
השקעה ירוקה: חברה ישראלית לייצור מוצרי אריזה מפלסטיק מתכלה גייסה 70 מיליוני דולרים
רכב חשמלי
התחבורה עוברת שינוי: תוך עשור 50% מהאוטובוסים יהיו חשמליים ביבשת אירופה