טלגרם
טלגרם

טלגרם, אפליקציית המסרונים המנהלת יותר מ – 550 מיליון משתמשים פעילים, החליטה לאחרונה לאפשר לקהל המשתמשים בה לשלוח ולקבל מטבעות קריפטוגרפים. כבר כיום משתמשים יכולים לבצע תשלומי קריפטו ישירות מצ’אטים בתוך שירות ההודעות המידיות. כעת ניתן גם לשלוח ולקבל מטבע Toncoin, כך לפי ציוץ שפורסם אודות הרשת הפתוחה (The Open Network – TON). את הציוץ ליווה סרטון וידאו קצר שמראה איך פועלות עסקאות קריפטו בפלטפורמה. בסרטון מוסבר כי המשתמשים צריכים תחילה להוסיף את בוט הארנק הדיגיטלי של טלגרם לתפריט הקבצים המצורפים שלהם. ברגע שהושלמה הורדת התוספת לאפליקציה ניתן להתחיל לרכוש מטבעות קריפטוגרפים באמצעות כרטיסי אשראי בנקאיים, להמיר קריפטו ולהעביר קריפטו לארנקים דיגיטליים אחרים. 

השירות הושק רשמית בציוץ ברשת טוויטר

ב- 26/4/22 פרסמה מערכת טלגרף בחשבון TON שלה בטוויטר ציוץ המודיע כי מעתה ניתן לשלוח Toncoin ישירות מתוך צ’אטים בטלגרף. זוהי דרך חדשה לשלוח Toncoin והיא פטורה לחלוטין מעמלות, כך ממשיך ההסבר בציוץ. השירות החדש חוסך את הצורך להזין כתובות ארוכות של ארנקים דיגיטליים ולחכות לאישור העיסקה. מצורף לציוץ היה סרטון וידאו קצר המתאר בדיוק כיצד ניתן להשתמש בשירות החדש. בסרטון מוסבר שכדי להעביר את המטבע הקריפטוגרפי Toncoin יש צורך תחילה להוריד את הארנק הדיגיטלי של טלגרם ולהוסיף אותו לתפריט הפיצ’רים של אפליקציית הטלגרם במכשיר של המשתמש. לחיצה על כפתור הארנק תוך שמנהלים שיחה בטלגרף תפתח חלונית המאפשרת ציון סכום TON להעברה. עם מילוי הסכום ולחיצה על “שלח” מטבעות הקריפטו יועברו לארנק הדיגיטלי של הנמען מולו משוחחים בצ’אט. 

טלגרם גייסה מיליארד דולרים בתרומות 

הקרן האחראית לפיתוח בלוקצ”ין המשמש את המטבע הקריפטוגרפי TON הודיעה לקרת סוף אפריל 2022 כי היא גייסה מיליארד דולרים בתרומות כדי לקדם את מאמצי הפיתוח שלה. בסרטון שצורף לציוץ המבשר על הפיתוח החדש בתחום המטבע הקריפטוגרפי TON נאמר שהמשתמשים לא יצטרכו לשלם כל עמלה בגין השימוש במטבע. כמו כן לא יהיה צורך להזין כתובות קריפטו ארוכות זאת משום שהארנק הדיגיטלי יהיה מוטמע באפליקציית הטלגרם. 

הפיתוח הושלם שנתיים לאחר שטלגרם ניהלה מאבק ממושך עם הרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC), מאבק שאילץ את הפלטפורמה לגנוז את פעילות המטבעות הקריפטוגרפים שלה, כולל האסימון המקורי “Gram”. מנכ”ל טלגרם, מר באסל דורוב ואחיו ניקולאי פיתחו את הפרויקט הידוע במקור בשם רשת הטלגרם הפתוחה –TON The Open Network . 

לאחר שטלגרם הפסיקה את פרויקט TON קבוצה של מפתחים המשיכה לעבוד עליו. מאוחר יותר הם שינו את שמה לרשת הפתוחה ומיתגו מחדש את Gram כ – Toncoin.
מעניין לציין כי טוויטר מציעה פיצ’ר דומה לזה שהשיקה טלגרם. גם טוויטר מאפשרת תשלומי ביטקוין מן המערכת שלה דרך רשת Lightning. עוד מהלך דומה ביצעה בשבוע שעבר ענקית התשלומים Stripe שהודיעה כי תאפשר לPolygon לאפשר ללקוחות לשלם בקריפטו ישירות מחשבון המשתמש שלהם באפליקציה. 

בדצמבר 2021 הביע מנכ”ל טלגרם פאבל דורוב תמיכה בפרויקט הרשת הפתוחה TON והמטבע החדש Toncoin ואמר כי הוא גאה שהטכנולוגיה שיצרו חיה ומתפתחת ושהמטבע Ton הינו מתקדם טכנולוגית ומקדים בכמה שנים כל מטבע אחר בעולם הבלוקצ’יין. 

עיכוב של שנתיים בשל מאבק מול הרשות לניירות ערך

הפיצ’ר האטרקטיבי של שימוש במטבע קריפטו ישירות מתוך האפליקציה נוסף חזרה לאפליקציה החברתית טלגרם לאחר הפסקה של יותר משנתיים שנבעה ממאבק ממושך מול הרשות האמריקנית לניירות ערך (sec) אשר החל בשנת 2019. בעקבות ההודעה על פתיחת הפיצ’ר לשימוש עלה ה-Toncoin בערכו בכ – 14% מ – 2.03$ ל – 2.32$. מאז חלה ירידה בערכו של המטבע והוא נסחר, נכון ל – 15/5/22 סביב 1.55$. 

סהר אלבו

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קורונה
קורונה תוצרת מקסיקו, קורונה תוצרת סין
השקעה אלטרנטיבית 2021
תחזית: 2021 הולכת להיות שנה של השקעות אלטרנטיבית
הייחוד של פוליסת חיסכון
חשיפה לנכסים לא סחירים – על הייחוד של פוליסת חיסכון
ביטוח חיות מחמד, כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול
רכב אוטונומי
הסוף לנהגים בשירות הציבורי? האוטובוס של NAVYA נוסע ברחובות אוקספורד וברלין לאחר הכישלון בפריז