רכב חשמלי

חדשות לחובבי הרכבים החשמליים: רכב קרוסאובר חדש מבית סקייוול הסינית מציע יכולות נהיגה מפתיעות עם מרכב מפנק ותג מחיר תחרותי ביחס לקטגוריה.

קבוצת כדורי היא היבואנית הרשמית של חברת Skywell הסינית, מותג הרכב של חברת Skyworth, יצרנית המסכים השנייה בגודלה בסין. רכב ראשון מתוצרת סקייוול, הקרוסאובר החשמלי ET5, מתחיל להימכר בישראל בימים אלה. קבוצת כדורי מחזיקה גם בזיכיון לשיווק רכבים של חברת צ’רי הסינית אולם נכון לעת הזו לא צפוי יבוא של רכבי צ’רי לישראל.
חשוב לציין כי רכבי חברת Skywell עומדים בתקנים האירופים ולכן אין הגבלה של יבוא 300 יחידות מכל דגם מסוים של החברה לארץ.

הדגם שרוצה להתחרות בסקודה קודיאק המוצלחת

הסקייוול ET5 הוא רכב קרוסאובר חשמלי בעל חמישה מושבים. מדובר ברכב הדומה בממדיו לסקודה קודיאק ולכן הוא מתחרה בה ובדגמים דומים לה כגון קאיה סורנטו, שהיא מעט גדולה יותר, מיצובישי אאוטלנדר וניסאן אקסטרייל שהם מעט קטנים יותר. אורכה של ה – ET5 הוא 4.7 מטרים – ממש דומה לאורך הסקודה קודיאק, 4.69 מטרים. היא רחבה מעט ביחס לסקודה קודיאק (1.91 מטרים לעומת 1.88 מטרים), ובסיס הגלגלים שלה כ – 2.8 מטרים. נפח תא המטען הוא צנוע יחסית לממדיו של הדגם, 467 ליטרים בלבד אולם עם קיפול המושבים מאחור תא המטען גדל ל – 1,141 ליטרים. מכיוון שמדובר בדגם המבוסס על פלטפורמה ייעודית לרכב חשמלי הוא נהנה מיתרונות כגון מרכז כובד נמוך, התנגדות גבוהה לפיתול, רצפה שטוחה מאחור ועוד.

בישראל ישווק הדגם בעל הסוללה הגדולה יותר

הסקיוול ET5 נמכר בסין עם שני גדלים של סוללות. בישראל תימכר רק הגרסה בעלת הסוללה הגדולה יותר, סוללה בקיבולת של 72 קילווואט שעה. עם סוללה זו ה – ET5 מסוגל לטווח של כ – 460 קילומטרים לפי תקן WLTP הקובע צריכת אנרגיה של 156 וואט שעה לכל קילומטר של נסיעה. הסוללה של ה – ET5 מצוידת במערכת השומרת על הטמפרטורה של תאי הסוללה בטווח האידיאלי. טעינה רגילה מרשת החשמל הביתית אורכת כ – 11 שעות מאפס אחוז טעינה לטעינה מלאה.
טעינה בעמדת טעינה ציבורית מהירה בהספק של עד 145 קילוואט מאפשרת טעינה של בין 30 ל -80 אחוז מקיבולת הסוללה בתוך חצי שעה בלבד.

מדובר בבשורה של ממש לחובבי הרכב החשמלי

בישראל רוב הרכבים החשמליים המלאים הינם רכבים קטנים יחסית. ישנם אמנם יוצאי דופן דוגמת ה – MG Zs EV שהיא קצרה משמעותית מה – ET5, וה – BMW iX3 אולם אלה הם על פי רוב רכבים יקרים ואין היצע גדול שלהם. במובן זה הסקיוול ET5 היא בשורה לחובבי הרכב החשמלי. אמנם, מדובר ברכב גדול ומפואר עם תג מחיר בהתאם, אולם הוא נמוך משמעותית משל דגמים חשמליים בגודל דומה של יצרנים אחרים, דגם הקומפורט יימכר בארץ עבור כמעט 175,000 שקלים יקרה יותר מה –   Mg Zs EV שתג המחיר שלו כ – 140,000 שקלים, אולם זולה משמעותית מהמיצובישי אאוטלנדר PHEV, הדגם ההיברידי שעולה כמעט 200,000 שקלים, ובוודאי מן ה – BMW iX3 שמחירו כ – 430,000 שקלים.

לסקיוול ET5 מנוע חשמלי קדמי בעל הספק של 204 כוחות סוס מה שמאפשר לרכב זה להאיץ מאפס למאה ב – 7.9 שניות. מהירותו המרבית של ה – ET5 מוגבלת אוטומטית ל – 160 קמ”ש. מפרט הבטיחות כולל בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת סטייה מנתיב עם תיקון אוטומטי אקטיבי, בלימה אוטונומית במקרה של סכנת התנגשות, מעמעם אורות אוטומטי ועוד. ה – ET5 מצוידת גם במערכת לחניה אוטומטית. עוד תמצאו ברכב המפנק לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3″, מערכת מולטימדיה בעלת מסך בגודל 12.8″, מערכת ניווט מובנית, רדיו אינטרנטי, חיישני תאורה וגשם, חלונות כהים מאחור, חלון גג פנורמי בעל וילון הנפתח חשמלית, מפתח חכם, משטח טעינה אלחוטי, בלם יד חשמלי, ריפודי עור, ארבעה שקעי USB ועוד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סוגי השקעות אלטרנטיביות
לא רק שוק ההון: 2 סוגי השקעות אלטרנטיביות שאתם פשוט חייבים להכיר
היכל ארנה
קריפטו.קום קונה את זכויות השם של היכל ארנה שבלוס אנג’לס תמורת סכום אסטרונומי
מאנדיי
מאנדיי בדרך להנפקה בבורסה?
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו בתורכיה: הלירה התורכית צונחת והאזרחים נוהרים לקריפטו
השקעות אלטרנטיביות
2030: איך יראה העולם לאחר ההבטחות הגדולות בנוגע למהפכת האנרגיה?