השקעות אנרגיה ירוקה

מאת: רוני מור

רקע

המגמה העולמית של פיתוח אנרגיה ברורה, מאז שבני האדם החלו להשתמש באש לראשונה, אנרגיה הפכה למקור חיוני וחשוב להישרדות האדם. עולם האנרגיה עבר כל כך הרבה תהפוכות, מעץ לפחם, מנפט לגז, והעתיד שלנו נראה אחר לגמרי, העתיד שלנו ברור, הוא יהיה עם אנרגיה מתחדשת ממקורות אחרים כמו שמש, מים ורוח. בעבר, עולם האנרגיה המתחדשת והאנרגיה האלטרנטיבית נראה בעל טכנולוגיה מגושמת, עלויות גבוהות וחוסר רצון של ממשלות ותאגידים לשתף פעולה. ככל שעבר הזמן, הטכנולוגיה השתפרה פלאים, הטכנולוגיה נמצאת בשלב בוגר יותר, בשלב שהיא מוכנה לקחת את התעשייה שלב אחד קדימה, השיפור הצליח לגרום להוזלה משמעותית בעלויות ובהקמת פרויקטים. ממשלות, ארגונים ואזרחים החלו לדרוש שינוי סביבתי משמעותי, כל אלה יחד גורמים לאחת המהפכות המסקרנות ביותר בעולם, מהפכת האנרגיה הגדולה.

שינוי חברתי ושינוי בתפיסה

לפני זמן לא רב, היה נראה כי מהלך של מהפכת אנרגיה הוא כמעט בלתי אפשרי. תאגידי האנרגיה המסורתית היו חזקים, בעלי לוביסטים בכל מקום, חוקים ותקנות נגדם נראו כמשהו לא הגיוני. הטכנולוגיה התקדמה והצליחה לספק פתרונות רבים, יזמים, מחאות חברתיות וארגונים ירוקים עוררו את הבעיה של זיהום האוויר והקטסטרופה שיכולה להגיע בעקבות זאת, קולות אלה דחפו את השינוי לממשלות רבות בעולם וכך החל השינוי הגדול ביותר. השינוי הוא שובר שיווין, מדובר במהפכה אשר הופכת את האנרגיה לזולה יותר עבור משקי הבית, עבור התעשייה וכמובן, מפחיתה את הזיהום והפגיעה בכדור הארץ, כולם מרוויחים. בעשור של פיתוחים טכנולוגים ירדה עלות הפיתוח וההתקנה בכ-70%, טכנולוגיה יקרה הפכה לזולה יותר ונגישה יותר לכל כיס, דבר זה יגרום בעתיד הנראה לעין למדינות נוספות לאמץ תקנים ירוקים, אמנות סביבתיות ועוד.

עולם ההשקעות מגלה אנרגיות חדשות

אנשי השקעות, יזמים, חברות פיננסית ועוד מגלים את הפוטנציאל הגדול במהפכת האנרגיה החדשה. הטכנולוגיה לא עוצרת וקצב הפיתוחים הולך וגדל. השקעות רבות וגיוסים חדשים מאפשרים לפתח פטנטים נוספים, להרחיב את הידע ולקדם את התעשייה בצעדי ענק. בנוסף לכך, כיום טכנולוגיות מאפשרות חיזוי טוב יותר של אקלים. כיום, הטכנולוגיה מאפשרת לנו לדעת נתוני אקלים בעתיד, דבר שמאפשר חישוב מדויק עבור ייצור אנרגיה. כמו כן, סוללות מדגם חדש אשר מאפשרות לאגור כמויות גדולות של אנרגיה ולהשתמש בהן לאחר מכן. כבר היום ניתן לראות את שינוי התפיסה אצל מקבלי ההחלטות במדינות המובילות בעולם, ככל שהזמן יעבור המהפכה הירוקה רק תתחזק, היא תציע פתרונות נוספים עבור סקטורים נוספים וכך תהפוך את הסביבה שלנו לטובה יותר ונקייה יותר.

סיכום באנרגיות ירוקות

ההשלכות הגיאופוליטיות, ההשפעות הסביבתיות של זיהום אוויר, אסונות טבע, אנרגיה נקייה וזולה מול אנרגיה מסורתית. כל אלה יחד ישפיעו באופן כזה או אחר ויעניקו רוח גבית חזקה למהפכה הירוקה בכל העולם. לא מדובר בטרנד זמני, מדובר במהפכה שבאה כדי להישאר כאן לנצח. האנרגיה המסורתית היא גורם ישיר למשבר האקלים, השימוש באנרגיה המסורתית גורם לנו להרס סביבתי, להרס כדור הארץ. ענף האנרגיה המתחדשת צומח ודוחק תעשיות ישנות מחוץ לגלגלי הכלכלה, האנושות מסרבת לקבל את האנרגיה המסורתית במקומות מסוימים. כיום, בענף האנרגיה המתחדשת מועסקים כ-12 מיליון עובדים, וחשוב להבין, הנפט ומוצריו לא יהיו כאן לנצח, אנרגיה חדשה תתפוס את מקומם, השמש, הרוח והמים. הממשל האמריקאי ציין לאחרונה כי עד שנת 2050 כ-100% ממשק האנרגיה של ארצות הברית יהיה באמצעות אנרגיה מתחדשת ונקייה. כולם מבינים וניתן לראות בצורה פשוטה כיצד הולך להראות משק האנרגיה בכל העולם, רואים רחוק, רואים נקי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

פוליסת חיסכון
כיצד לייצר מינוף בעולם ההשקעות ולהשקיע בתחום חדש? 
שוק הקריפטו
כל מה שצריך לדעת על מיסוי השקעות בשוק הקריפטו
מטבעות קריפטוגרפיים
קרנות גידור של מטבעות קריפטוגרפיים: איך הן עובדות וכיצד ניתן להשקיע בהן
תעשייה ביטחונית
האם מדובר באחת התעשיות הצומחות ביותר בישראל?
השקעות אלטרנטיביות מי מתי למי
השקעות אלטרנטיביות- מהן? מתי הן מומלצות? למי הן מתאימות?