אנרגיה ירוקה

אגרות החוב הירוקות

שוק אגרות החוב צומח, אך שוק אגרות החוב הירוקות צומח עוד יותר. בשנים האחרונות אגרות חוב ירוקות הפכו לנכס פופולרי, דבר שנמצא בצמיחה מתמדת. האג”ח הירוקה הראשונה הונפקה בשנת 2007. את אגרות החוב הירוקות מנפיקות חברות, מממשלות ועיריות. בשנת 2015 גל הנפקות ירוקות בשווי של כ-100 מיליארד דולר הוכיח כי אגרות החוב הירוקות הופכות למוצר מרכזי וחיוני למימון האקלים ולשינוי סביבתי. מאז שוק אגרות החוב המשיך להתפתח ולצמוח לממדי ענק, כטריליון דולר לערך. שוק אגרות החוב העולמי מוערך בכ-130 טריליון דולר.

חשוב לומר, אגרות החוב הירוקות הן חלק ממגמה ושינוי שהעולם עובר, כאשר החברה או ממשלה מנפיקה אגרת חוב ירוקה היא מתחייבת להשקיע בפרויקטים ידידותיים לסביבה כמו למשל אנרגיה ירוקה ומתחדשת, תשתיות, מבני תעשייה חסכוניים באנרגיה, השקעות בתחום המים ותחבורה נקייה. על פי מודי’ס שוק אגרות החוב עשוי לצמוח בכ-32% מ-2020, ולגייס סכום של כ-650 מיליארד דולר לערך. נתונים אלה מראים כי העולם רוצה שינוי, ותומך בו באופן כלכלי מובהק.

תמיכת המעצמות במהפכה הירוקה

המהפכה הירוקה נמצאת בכל מקום בכדור הארץ, מדינות מסוימות לוקחת צעד אחד קדימה ואחרות עדיין נמצאות בשלב התכנון, אך בפסגת האקלים האחרונה ראינו כי העולם מאוחד סביב מטרה זו. למדינות רבות קיים אינטרס להשקיע באנרגיה ירוקה ומתחדשת, ראשית זה מבטל את התלות הגדולה בספקיות הנפט, ובנוסף זה מצמצם את הזיהום והנזק הסביבתי. תחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת צומח בצורה ברורה, באירופה מדינות רבות הכריזו על מהפכה ועל הרצון לצרוך אנרגיה ממקורות מתחדשים, בגרמניה הכריזו על תוכנית לאומית בהשקעה של עשרות מיליארדי אירו. בארה”ב, הנשיא ביידן הפך למוביל הדגל העולמי, ושם לארה”ב כמטרה עד 2050 לצרוך 100% אנרגיה ממקורות מתחדשים ונקיים. סין לא נשארת מאחור ומשקיעה מאות מיליארדים בערים ירוקות, ובתשתיות נקיות.

לסיכום, אפשר לומר שתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת מקבל זריקת עידוד פיננסית משמעותית, ופרויקטים רבים  בתחום התשתיות הירוקות עשויים לצמוח בזכות גיוס הון על ידי אגרות חוב ירוקות. בשנים האחרונות סקטור האנרגיה הפך לפופלארי בקרב משקיעים שבוחרים לשלב אותו בתיק ההשקעות או כחלק מהשקעות אלטרנטיביות ( חוץ בורסאיות ).

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בוקינג
חברת Booking – האנושות רוצה לחזור לטייל
בשר מתורבת
הגיוס הכי גדול בעולם בתחום הבשר המתורבת: 347 מיליוני דולרים לפיוצ’ר מיט
ביטקוין
סערה בבית המשפט: ממציא הביטקוין דורש בחזרה את 7.5 המיליארדים שלו
השקעות
השקעות אחראיות – כל מה שרציתם לדעת
שוק ההון
שוורים ודובים: הרשות לני”ע האמריקאית בודקת את הפעילות העסקית של רובינהוד, DiDi מזנקת בוול סטריט ב-11%