המפכה האלטרנטיבית

השקעות אלטרנטיביות: עולם מרתק שמהווה מהפכה של ממש בעולם שוק ההון

עולם ההשקעות האלטרנטיביות היה עד לפני מספר שנים עולם סגור שרק יודעי דבר הכירו. אולם, בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של יותר ויותר משקיעים שמחליטים לגוון את תיק ההשקעות המסורתי – דרך השקעה בתחום הזה. האם השקעה זו מתאימה לכולם? ובכן, לא בדיוק.

העולם של השקעות אלטרנטיביות נוהגים לחלק לשני סוגים של השקעות: השקעות בנכסים אלטרנטיביים וכן השקעות באסטרטגיות אלטרנטיביות. למעשה, נכסים אלטרנטיביים הם נכסים שאין להם שום קשר לשוק ההון – לא באופן ישיר ולא באופן עקיף. מדובר בעולם שהולך ומתפתח מבחינת ההתעניינות של משקיעים, וזאת בשל העובדה כי רבים מאלו שהשקיעו באגרות חוב או מניות הבינו כי התנודות בשוק ההון משפיעות על תיק ההשקעות, ולכן מי שבוחר להשקיע בהשקעה אלטרנטיבית יכול ליהנות מאפיק שנותן תשואה גם בתקופות שבו שוק ההון יורד, מאחר והנכסים האלטרנטיביים אינם מושפעים מכך. על רקע נגיף הקורונה, ניתן בהחלט לומר כי התחום הזה הלך ותפס תאוצה ואף מחולל מהפכה בשוק ההון, כחלק מגיוון תיקי ההשקעות ופיזור נכסים. תיק השקעות מפזור ומגוון יכול לתרום לא רק למינוף הכספים אלא גם לאיתור הזדמנויות מצוינות אותן ניתן למצוא בתחום של השקעות אלטרנטיביות.

אלטרנטיבה לתיק השקעות קלאסי

כאמור, המהפכה האלטרנטיבית נמצאת כבר כאן ואף מחוללות תנודות משמעותיות בעולם שוק ההון המסורתי. משקיעים מוסדיים כמו גם משקיעים פרטיים מגלים התעניינות הולכת וגוברת בענף, בעיקר בתחומים של נדל”ן כמו גם חברות ביוטק שזכו לתהודה ציבורית רחבה בזכות פיתוח של תרופות מוגנות בפטנט כמו גם שימוש בטכנולוגיה פורצת דרך שמשפיעה על איכות החיים של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם. מאחר ומדובר בעולם שמשלב בין מגוון רחב של נכסים, כל משקיע יכול לבחור באפיק השקעה התואם את צרכיו הפיננסים באופן שמאפשר חשיפה סולידית תוך מקסום פוטנציאל הרווח בטווח הרחוק. זה הזמן להסביר כי למרות שמדובר במהפכה של ממש, היא איננה מתאימה לכל המשקיעים. מאחר והתשואה עשויה להתקבל רק לאחר מספר שנים ולעיתים עשרות (כמו לדוגמה השקעה בתחום התשתיות) נדרש להבין כי הנזילות נמוכה ועל כן יש לקחת בחשבון את הסיכונים הנדרשים תוך שימת דגש על התייעצות עם אנשי מקצוע מומחים לתחום, מתוך מטרה לבצע פיזור סיכונים מושכל. על כן, השקעה בתחום האלטרנטיבי מתאימה בעבור משקיעים חכמים ובעלי הון כשיר שמוכנים להשקיע לטובת הטווח הרחוק – עם לא מעט סבלנות.

פיזור המתבצע דרך ספקטרום רחב

ניתן לומר כי אחד היתרונות הבולטים של המהפכה האלטרנטיבית נוגע לעובדה כי מדובר בספקטרום רחב של נכסים להשקעה, החל מהלוואות חברתיות ועד השקעה בתשתיות בארץ ובחו”ל. את המהפכה לא מובילים רק משקיעים פרטיים אלא גם משקיעים מוסדיים, כמו תיק ההשקעות של אוניברסיטת ייל שמהווה מקרה בוחן מצוין להתפתחות של התחום ברבות השנים. אם בשנת 1990 השקיעה האונ’ כ 20% מתיק ההשקעות בשיעור של 20%, נכון להיום משקיעה האוניברסיטה יותר מ 80% במגוון רחב של נכסים אלטרנטיבים. מאחר ומדובר במגמה מהמשמעותית ביותר בשוק ההון נכון להיום, רצוי לחשוב היטב על מאפייני ההשקעה שלכם מבחינת סיכון, תקופת ההשקעה וכמובן הסכומים אותם תרצו להשקיע. יש לקחת בחשבון כי חלק מהותי בתחום של השקעות אלטרנטיביות כולל גם היבטי מיסוי, ועל כן מקובל לקחת גם את השיקול הזה בתהליך קבלת ההחלטות. לסיכום, מדובר במגמה שנמצאת בתהליכי גידול וחשיפה מואצים, ובהתאם לכך מחוללת מהפכה של ממש בעולם הפיננסים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טסלה
הבשורה האקולוגית של רכבים חשמליים מוטלת בספק
etoro
eToro  –  רשת חברתית של השקעות שכדאי להכיר
מדד המניות של הולד
סקירת מדד המניות המרכזי של הולנד
היכל ארנה
קריפטו.קום קונה את זכויות השם של היכל ארנה שבלוס אנג’לס תמורת סכום אסטרונומי
cloud
ענן הקסם הטכנולוגי