טכנולוגיה

טכנולוגיה בשירות מהפכת המזון

מהפכת המזון המתרחשת בשנים האחרונות מתבססת כמעט ברובה על אמצעים טכנולוגיים. למעשה, ההתחממות הגלובלית הובילה למשבר שלא נראה כמותו מזה עשרות שנים וזאת בשל התחממות מדאיגה וירידה בכמות המשקיעים הגורמת לנזקים ישירים לתעשיית החקלאות והמזון שנאלצות לחפש פתרונות לטובת הגברת התפוקה לצד חיסכון בעלויות שרק הולכות וגדלות. זאת ועוד, בעיות בשרשרת האספקה כתוצאה מהפחתה בשטחי המראה מהווה סיבה נוספת לקידום מהפכת המזון העולמית שנמצאת במגמת תאוצה. בנוסף, אי אפשר להתעלם גם ממגמה המודעות ההולכת וגוברת למזון בריא. במקום מזון מתועש שהפך לחלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים של מיליוני בני אדם. בהתאם למגמות אלו, חברות אשר מתמחות בטכנולוגיה מצליחות להשלים סבבי גיוס נרחבים ואף זוכות להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעים פרטיים ומוסדיים בעקבות היכולת שלהן לייצר מזון, ובהתאם לכך לגרום לתנופה מחודשת בתחום המזון. מדובר במהפכה של ממש שהתחילה לראשונה עוד בשנת 1945 עם המצאת המיקרו וכעת דרך שימוש בטכנולוגיות חדשניות, כמו למשל הדפסת מזון. רק בשנה החולפת תעשיית הפודטק הצליחה לגייס סכום של 94.5 מיליון שקלים. כך לדוגמה, חברת Aleph farms הצליחה לגייס כשלושה מיליון דולר ואילו חברת SavorEat גייסה כ 2.5 מיליון דולר כתוצאה מגידול בהיקף הייצור של בורגר ממקורות צמחיים.

כשהמציאות עולה על כל דמיון

אם עד לפני מספר שנים המחשבה של הצרכן לגבי מזון מודפס נתפסה במקרה הטוב כסוג של פנטזיה או מדע בדיוני, כיום מדובר בעובדה מוגמרת. חברות שמתמחות בתחום נסחרות כבר עכשיו בבורסה, כאשר ביניהן ניתן למצוא גם חברות ישראליות כמו למשל חברת מי-טק. מדובר בחברה שמתמחה בהדפסה של בשר מתורבת ושווי השוק שלה נאמד ב 288 מיליון דולר. החברה מתמקדת ביצירה של חלבון אלטרנטיבי – אחד ממנועי הצמיחה הבולטים ביותר של מהפכת המזון העולמי, כפי שניתן היה לראות בדו”ח של בנק ההשקעות UBS. ע”פ הדו”ח שחקר את התחום של מזון אלטרנטיבי שוק זה עתיד לגדול ב 85 מיליארד דולר. מדובר בפוטנציאל אדיר בעבור משקיעים שרוצים ליצור גיוון בתיק ההשקעות באמצעות השקעה באותן חברות שנסחרות בבורסה כאן בישראל ובעולם, ואשר מצליחות לחולל מהפכה אמיתית לא רק לעולם אלא גם לכיס – עם תשואות יציבות שרק נמצאות במגמת עלייה.

מענה לתעשיית החקלאות

אחד האלמנטים הבולטים של מהפכת המזון העולמית נובע מתוך היכולת של חברות טכנולוגיה לספק פתרונות מתקדמים בעבור תעשיית החקלאות, כמו למשל מערכות השקיה חסכונית לצד הטמעה של אנרגיה סולארית לייצור חשמל. מדובר בטכנולוגית מתקדמות שבמסגרתן ענף החקלאות יכול להטמיע את הטכנולוגית לטובת תהליך ייצור חסכוני אך אפקטיבי יותר. זאת ועוד, מערכות חדשניות של ניטור ובקרה על גידולים באמצעות רחפנים מהווים גם הם יכולת ממשית לסייע לתעשייה החקלאית להפוך למדויקת ואפקטיבית יותר, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי המהפכה כבר כאן.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

חיות המחמד הקריפטוגרפיות של הסלבס: עומר אדם הוא הבעלים הגאה של קוף משועמם
בלוקצ'יין
מה זה בלוקצ’יין?
לונדון עיר העסקים
בית המלכה ועיר עסקים: לונדון
השקעות בנדלן למגורים
השקעות בנדל”ן למגורים – האם זה כדאי?
הזינוק במחירי הנדל"ן
לצד הזינוק במחירי הנדל”ן והעלאת הריבית: בעלי בתים מעלים את מחירי השכירות בעשרות אחוזים