נפילת הביטקויין
נפילת הביטקויין

רוברט קיוסאקי הוא איש עסקים אמריקאי ממוצא יפני, שהונו האישי מוערך במעל 100 מיליוני דולרים. הוא התפרסם בעיקר לאחר פרסום ספרו רב המכר “אבא עשיר אבא עני”, והפך לגורו של השקעות גם עבור משקיעים בסכומים קטנים ובינוניים. 

רוברט קיוסאקי נחשב תומך במטבעות הקריפטו ואף משקיע בביטקוין בעצמו. הוא נשמע אומר לארונה כי יש בכוונתו לרכוש עוד מטבעות ביטקוין אם וכאשר מחיר המטבע יגיע לתחתית חדשה. הוא ציין כי התרסקות המחיר של הביטקוין היא חדשות נהדרות והוסיף כי הזמן להתעשר מביטקוין עוד יגיע. הוא עצמו מחכה שהמטבע יגיע לתחתית חדשה לפני שירכוש עוד ממנו, הוא ציין שתחתית כזו עשויה להיות נמוכה עד כדי 9,000 דולרים למטבע (נזכיר: מחיר מטבע אחד של ביטקוין, נכון להיום, עומד על קצת פחות מ – 27,500 דולרים). 

לפי קיוסאקי, ההתרסקות הגדולה של הביטקוין עוד לפנינו

רוברט קיוסאקי הצהיר שקניית ביטקוין, זהב וכסף הם הימורים טובים מכיוון שהוא מצפה שההתרסקות הגדולה ביותר בהיסטוריה העולמית עומדת להגיע במוקדם או במאוחר. איש העסקים האמריקני הביע את עמדותיו על מצבו הנוכחי של השוק הפיננסי. קיוסאקי הוא מקסימליסט ביטקוין שבחודשים האחרונים הפך קולני מאוד בקשר לדעותיו על המטבע. כך למשל באחד מציוציו האחרונים קיוסאקי בן ה – 74 מגבה את הזהב, הכסף והביטקוין כנכסי מקלט בטוח בזמן התרסקות עולמית של השווקים הפיננסיים.
איש העסקים המפורסם הביע את דאגותיו בקשר למצב השווקים הפיננסיים במספר הזדמנויות. הוא חוזר שוב ושוב על אמונתו שהשווקים עלולים לעבור התרסקות מסיבית בעתיד, אך הוא אינו מציין לוחות זמנים לפי הערכותיו. 

קיוסאקי מאמין שמחיר הביטקוין עשוי לרדת עד כדי 9,000 דולרים 

אבא עשיר אבר עני הוא ספר משנת 1997 שנכתב יחד על ידי רוברט קיוסאקי ושרון לכטר. הוא תפס מקום ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך יותר משש שנים, יותר מ – 32 מיליוני עותקים שלו נמכרו והוא תורגם ללמעלה מ – 50 שפות ונמכר ביותר מ – 100 מדינות. 

קיוסאקי השקיע במטבעות הקריפטו הגדולים, בעיקר ביטקוין ואתריום, וציין כי את מטבעות הקריפטו שבידיו רכש במחירים של 6,000 עד 9,000 דולרים. הוא סיפר כי הוא מאמין שמחיר הביטקוין עלול לרדת שוב לסדרי גודל של כ – 9,000 דולרים, הוא עדיין ממליץ על המטבע, ולדבריו הוא עצמו מחכה למחיר תחתית חדש כדי לרכוש ממנו. 

קיוסאקי צייץ לאחרונה בחשבון הטוויטר שלו “אני נשאר שורי לגבי עתידו של הביטקוין” הוא הוסיף שהוא מחכה למחירים נמוכים יותר של הביטקוין על מנת להשקיע בו עוד, וציין כי אותם מחירים נמוכים עשויים להיות 20,000 אלף דולרים, 14,000 דולרים אלף, או אפילו 9,000 אלף דולרים בלבד. יש להזכיר שלאחרונה צנח מחיר הביטקוין מ – 31,500 דולרים לפחות מ – 30,000 בלבד. זאת לאחר שמספר ימים לפני כן מחירו של הביטקוין האמיר עד כדי שלושים ושניים אלף דולרים כמעט. נזכיר כי בנובמבר 2021 רשם המטבע הקריפטוגרפי המוביל ערך שיא של כל הזמנים -64,400 דולרים. 

ביקורת חריפה על בנק הפדרל רזרב ומשרד האוצר האמריקני

איש העסקים המפורסם המשיך בציוץ בטוויטר והסביר מדוע הוא עדיין מאמין בביטקוין. לטעמו של קיוסאקי הפדרל רזרב  ומשרד האוצר האמריקאי הם ארגונים מושחתים אשר יעדיפו להשמיד את עצמם לפני שיבחרו לשוב לכנות, יושרה ומצפון מוסרי. קיוסאקי גם נשמע אומר שהדבר היחיד שיכול להפיל לחלוטין את שוק הקריפטו הוא הסדרה חוקית של המטבעות בו על ידי ממשל ביידן – תומכי הקריפטו מיהרו לפרסם אי הסכמה עם דבריו.

קיוסאקי מביע (שוב) חוסר אמון כלפי ממשל ביידן

זו לא הייתה הפעם הראשונה שקיוסאקי הביע את חוסר האמון שלו כלפי ממשל ביידן, משרד האוצר ובנק הפדרל רזרב. הסופר המפורסם גם ממליץ למשקיעים על ביטקוין כבר לא מעט זמן, לאחרונה מחודש ינואר לערך. 

בחודש מרץ אמר קיוסאקי שהדולר האמריקני עומד להתרסק והאשים את הנשיא ביידן בגרימת אינפלציה. הוא המליץ על זהב, כסף, ביטקוין, אתריום וסולנה כהשקעות טובות לאותה תקופה. עם זאת קיוסאקי גם הזהיר בעבר כי הקריפטו אינו חף מבעיות. הוא מזהיר כי בסופו של דבר הממשלה תתפוס את כל הקריפטו ותיצור ממנו קריפטו ממשלתי. למרות זאת לעת עתה הוא אומר שהמלחמה באוקראינה מובילה לקריפטו כמקום מקלט בטוח יותר מכסף פיאט ממשלתי.  

סהר אלבו

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר

BMW
הנסיכה מגרמניה יוצאת לכבוש את הממלכה החשמלית: BMW
טויוטה
טויוטה חושפת: לא פחות מ – 15 אבות טיפוס של מכוניות חשמליות
השקעות אלטרניביות
תעשיית ההיאבקות העולמית מגלגלת מיליארדים
מטא
המטבע הקריפטוגרפי שוואטסאפ מאמצת
NFT
מ –NFT לסרט: פרויקטים שמסקרן להכיר