מונטרו

מונטרו – רקע כללי

קרן מונטרו (באנגלית Montreux Capital Management Fund) הינה קרן השקעות שהוקמה ב-2010 העוסקת, באופן בלעדי, בהשקעות בתחום הבריאות בבריטניה. מאז הקמתה, הספיקה מונטרו לצרף אל שורותיה למעלה מ- 600 משקיעים, לבצע עסקאות ביותר ממיליון פאונד ולערוך 18 רכישות אסטרטגיות (לפחות).

עיקר פעילותה של קרן מונטרו מתמקד בעולם הסיעודי וספציפית בתחומים הבאים:

 • מתן תמיכה עבור חולים סיעודיים בבית
 • מתן תמיכה עבור חולים סיעודיים השוהים בבתי החולים
 • טיפול באמצעות יחידות הנשמה
 • תמיכה בחברות כוח אדם הפועלות בתחום הסיעוד
 • הענקת שירותי שיקום עבור חולים סיעודיים

כמו כן, הקרן מעסיקה 4000 עובדים הפזורים ברחבי בריטניה, וויילס וסקוטלנד שמטפלים נאמנה ביותר מ – 2000 חולים סיעודיים. מבחינת “קהל לקוחות”, מונטרו מכוונת אל ה‘טופ של הטופ’ ומיועדת בעיקר למשקיעים כשירים:

 • משקיעים או גופים מוסדיים (חברת ביטוח או בית השקעות) עם שווי נכסים פיננסיים של למעלה מ – 8 מיליון שקלים.
 • משקיעים או גופים מוסדיים עם הכנסות של למעלה מ – 1.2 מיליון שקלים, או עם גובה הכנסות של יותר מ – 1.8 מיליון שקלים בתא המשפחתי האישי (וזאת בהתייחס אל כל אחת מן השנתיים האחרונות).
 • משקיעים או גופים מוסדיים עם היקף נכסים הגבוה מ – 5 מיליון שקלים, עם גובה הכנסות של למעלה מ – 600 אלף שקלים או 900 אלף שקלים בתא המשפחתי האישי (וזאת בהתייחס אל כל אחת מן השנתיים האחרונות).

קרן מונטרו – סיקור מצב עדכני ו”הקשר הישראלי”

לאחרונה הודיע מנכ”ל קרן מונטרו, מר אוליבר האריס, על מינויים של בנק רוטשילד, תאגיד השירותים הפיננסיים PWC ופירמת עורכי הדין הבינלאומית GOWLING WLG  ל- “פרוייקטורים” האחראים על תהליך רגיש ומורכב: ביצוע סיקור פיננסי-אסטרטגי באשר לאפשרות של מכירת נכסי הקרן אשר משויכים לקבוצת Active Care שבבעלותה.

ולסיפור הזה, מסתבר, יש גם “קשר כחול לבן” כיוון שלא מעט ישראלים מושקעים בקרן מונטרו באמצעות מסלקות בנקאיות וקופות גמל שונות. ואם נדבר במספרים, סך ההשקעות מישראל בקרן מונטרו הבריטית עומד נכון להיום על כ- 80 מיליון דולרים.

אבל חוץ מקרן מונטרו, צץ לאחרונה אפיק מסקרן אשר הספיק לסחוף אלפי ישראלים ולגרום להם להשקיע דווקא ב”ממלכה הגדולה”: השקעות בדיור מוגן בצפון בריטניה. ולמה זה קורה? הנה הסיבות המרכזיות:

 • נתחיל דווקא מהסוף: דיור מוגן בבריטניה הוא תעשיית ענק אשר שוויה מוערך בכ – 20 מיליון פאונד!
 • בכל שנה, בממוצע, קיים בבריטניה מחסור חמור של כ- 14,000 מיטות אשפוז עבור קשישים אשר זקוקים לתמיכה סיעודית. בדיוק בגלל זה, מוסדות הדיור המוגן בבריטניה “צמאים” למימון אשר מגיע ממשקיעים במטרה להתגבר על הבעיה הזו. כתמורה לטווח הארוך – זה יכול להיות מתורגם לתשואות שוטפות ומרשימות.
 • למעלה משליש מהתושבים בני ה 85 בבריטניה, זקוקים לתמיכה סיעודית ברמה כזו או אחרת. תמיכה שהם יכולים לקבל (בין היתר) ברשתות מקצועיות של דיור מוגן. ואם אתם תבחרו להשקיע בכך אז תוכלו, פוטנציאלית, לראות מכך תשואות יפות.
 • השקעה בדיור מוגן אינה מצריכה מכם לשלם עלויות נוספות מעבר לעלות ההשקעה הראשונית על הנכס. טיפול זה נותר באחריותו הבלעדית של צוות הדיור המוגן עצמו.
 • משקיעים בצפון בריטניה יכולים ליהנות מפטור שנתי של 12,500 פאונד על הכנסות משכר דירה ומקבלת פטור מלא ממס רכישה.

 

זהו חברים. אנחנו סיימנו. מקווים שנהניתם (ובעיקר החכמתם). אם יש לכם שאלות בנושא קרנות בריאות, השקעות בדיור מוגן בבריטניה והשקעות אלטרנטיביות, אתם יותר ממוזמנים להשאיר פרטים ואנו נשמח לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מוסמך, אשר ישמח לחלוק איתכם ידע מקצועי ואף לערוך עבורכם השוואה בין הצעות השקעה מגוונות!

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בקרנות בריאות או בדיור מוגן בבריטניה ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

hybrid
טויוטה לא אמרה את המילה האחרונה
חברת בואינג
ציפור הפלדה – חברת בואינג ומשבר הקורונה
בלינק צ'רג'ינג
בלינק צ’רג’ינג – BLNK מה סוד הקסם?
קרנות נדלן
38 סיבות להשקיע בנדל”ן בישראל – קרנות תמ”א 38 של חברת וולת’סטון החזקות!
השקעות אנרגיה ירוקה
מהפכת האנרגיה הגדולה, מהאדם הקדמון ועד היום