מועדון המיליון

איך אפשר לנצל סכומים גדולים לבניית תיק השקעות מפוזר היטב, אופטימאלי, בעל רכיב השקעות אלטרנטיביות שישמור עליכם יציבים גם כששוק ההון בירידה, רכיב ספקולטיבי שיתאים להעדפות שלכם כמשקיעים ורכיב יציב ובטוח שיאפשר לכם לייצב את תמהיל ההשקעה? הכל על תיקי ההשקעות של מועדון המיליון – לפניכם.

כשיש לכם מיליון ₪ להשקעה, אתם תבחרו להשקיע בשוק ההון (בין השאר)

מי שיש לו סכומים פנויים קטנים, מעדיף בדרך כלל לשמור אותם “קרוב ללב”, בחסכונות בבנק למשל שאפשר לפדות בכל עת. אבל מי שיש לו סכומים גדולים יותר להשקעה לא חייב להסתפק בשיעורי הריבית הנמוכים שמציעים האפיקים הסולידיים להשקעה. כך, האפשרויות הנוספות העומדות בפני משקיעים הם השקעה בשוק ההון, המאפשרת תשואות גבוהות ונזילות של הכספים אבל לצד סיכון שמתאים לאפשרויות להרוויח, או השקעות אלטרנטיביות, כמו השקעה ישירה בנדל”ן או השקעה בקרנות נדל”ן, השקעה בקרנות השקעה פרטיות שאינן נסחרות בבורסה או השקעה בשוק הקריפטו, שייצר לא מעט מיליונרים חדשים בשנים האחרונות אולם נמצא כעת בסימן ירידת מחירים דרמטית.

השלב הראשון: מהו אפיק ההשקעה שמתאים לתיק ההשקעות שלכם?

מי שיש בידם מיליון שקלים להשקעה, רואים מולם בדרך כלל שפע מגוון יותר של אפשרויות השקעה שבעלי תיקים בשווי נמוך יותר לא יכולים להשיג. בין השאר, פתוחה בפני משקיעים בסכומים כאלה האפשרות להשקיע בנכסי נדל”ן מניבים, האפשרות לנהל תיקי השקעות בכל בית השקעות ועם כל דרישת מינימום, ואם רף ההכנסות עומד בהגדרה של “משקיע כשיר”, אז גם האפשרות להשקיע בקרנות Private Equity ובקרנות השקעה פרטיות הפתוחות רק למשקיעים כשירים בסכומים גדולים.

פיזור הבחירות להשקעה בתיק של מיליון ש”ח הוא בחירה חשובה, כאשר יש לכם יעד של תשואה לעמוד בו, כמו לצורך הדוגמה יעד שנתי של 10% או יותר. חשוב לתכנן את הרכיב הספקולטיבי ולשקול את אפיקי ההשקעה הסולידיים הנכונים לתיק בשאר ההשקעה, כמו למשל השקעה באג”ח, בנדל”ן, במוצרים מחקי מדד וכדומה.

לא לפחד מהשקעות אלטרנטיביות

מה שמשקיעים גדולים יכולים לעשות ומשקיעים קטנים פחות רואים לפניהם, הוא אפיקים מרובים של השקעות אלטרנטיביות מחוץ לבורסה, כמו למשל קרנות פרטיות. השקעות אלטרנטיביות מהוות ערוץ חשוב מאוד לגיוון התיק בעיקר בשל תנועה שאינה מתואמת עם תנועת מחירי המוצרים בשוק ההון, כך שכששוק ההון נמצא בירידות, ממש כמו בתקופה האחרונה, השקעות אלטרנטיביות אשר מתוכננות היטב יכולות להוריד את מרכיב הסיכון ולאזן את תמהיל ההשקעות.

כש – 10% מהתיק הם 100,000 ₪ – אתם רוצים לנהל את תיק ההשקעות שלכם בהתאם

לא מעט משקיעים בוחרים לנהל תיק השקעות סמלי בסכומים של עד 50,000 ₪ ולעיתים אפילו פחות, ולסכן סכומים קטנים. הבחירה לפעול בשוק ההון ובשוק ההשקעות האלטרנטיביות בסכומים קטנים לא רק מפחיתה את הסיכון להפסדים נומינאליים אלא גם את האפשרות להרוויח. כשמדובר במועדון המיליון של תיק השקעות בסכומים של שש ספרות – אתם רוצים לוודא שהרכיב הספקולטיבי שלכם, זה שיש לנהל אותו באופן אקטיבי, הוא מפוקח ומנוהל בתשומת לב.

אור שושן

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

חדשות אלטרנטיביות ושווקים פיננסים
השבוע שהיה: חדשות אלטרנטיביות ושווקים פיננסים
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – הפרידה של איילון מאסק והטכנולוגיה שתציל את הטבע
שוק ההון
שוורים ודובים: מדדי הבורסה בישראל פותחים את השנה העברית בעוצמה, עליות שערים באסיה ההאנג סנג מזנק ב-1.8%
השקעות אלטרנטיביות
ההשפעות של ההתחממות הגלובלית על תיק ההשקעות
חודש יוני אגרסיבי: הבורסות בעולם מסיימות חצי שנה מהגרועות בהיסטוריה שלהן