אפל מול סמסונג

אפל: המותג החזק ביותר בעולם

ענקיות הטכנולוגיה אפל וסמסונג מנהלות מלחמה על לב הצרכן, וכל הכלים כשרים. כיצד המלחמה הזו משפיעה על יחסי הכוחות בעולם הטכנולוגיה והדיגיטלי? להלן סקירה בנושא.

אפל מהווה את אחד ממקרי הבוחן המסקרנים והמרתקים ביותר בעולם הטכנולוגיה, וזאת בשל היכולת שלה לפרוץ גבולות ולשנות את תרבות הצרכן באופן שלא נראה כמותו מזה שנים רבות. אפל היא מותג, ומעבר להיותה חברה ששווה נכון להיום 2.15 טריליון דולר חולשת על מגוון תחומים אך הבולט מבניהם הוא מכשיר הסלולר שלה – האייפון. אפל שינתה ללא ספק את תרבות הצריכה ואף הובילה למהפכה של ממש בעולם הסלולר. ההשפעה של אפל ניכרת בכל פינה, וזאת בשל היכולת שלה למנף ולבצע תהליכי שיווק ופרסום שקצרו הצלחה כמו גם הובילו את החברה לדירוג היוקרתי של 100 החברות המצליחות בעולם. אפל היא מותג, ובעידן שבו הצרכן מבקש לרכוש מותגים, אין כמעט אדם בעולם שלא מכיר את פועלה של החברה כמו גם את מכשירי הסלולר שלה. אולם, כאן גם טמונה הבעיה שלה.

הבעיות של אפל

למרות המכירות החזקות, בשנים האחרונות אפל מתחילה להרגיש את התחרות מצד חברות טכנולוגיה כמו סמסונג שמפתחת במקביל מכשירי סלולר מתקדמים וזולים יותר מהמותג של אפל. מאחר ואפל מבצעת בשנים האחרונות פיזור סיכונים שכולל בין היתר השקעה בתחום הרכב (בעקבות כך מניות החברה זינקו) מתוך מטרה להפחית את התלות במכשיר האייפון, כחלק מאסטרטגיה אותה מוביל מנכ”ל החברה טים קוק. למעשה, אפל מנסה לשכפל את ההצלחה האדירה שנחלה בתחום הסלולר דרך תכנים כמו אפל TV וכן שירותים נוספים, כמו ג’אדטים. הסיבה לכך היא ירידה בהיקף המכירות של מכשיר האייפון, וזאת כתוצאה משינויים בהרגלי הצרכן שאיננו מוכן יותר לשלם את הסכומים שאפל דורשת – מעל ל 1,200 דולר בעבור מכשיר לצד משבר כלכלי חריף שמוביל בסופו של דבר לחשיבה מחודשת מצד הצרכן. עדות לכך ניתן למצוא בהשקעה הכושלת באופן יחסי של מכשיר האייפון 11, כאשר גם המכשיר החדש אייפון 12 לא נחל את ההצלחה כפי שהחברה ציפתה. מי שנושפת בעורפה ובהצלחה רבה היא דווקא חברת סמסונג.

סמסונג – חברת הטכנולוגיה החזקה בישראל

הקרב בין אפל לסמסונג הוכרע כאן בישראל, בעקבות זינוק במספר הרכישות של מכשירי הסלולר של סמסונג לעומת אפל. סמסונג ביצעה בהצלחה יתרה מיתוג מחודש וחדשני שמותאם לעידן הנוכחי, כאשר דוגמה לכך ניתן למצוא בקמפיין עם מובילי דעת קהל שנחל הצלחה אדירה ובהתאם לכך הוביל לחשיפה מוגברת למותג. סמסונג חותרת לסגל לעצמה תדמית של חדשנות, ועדות לכך ניתן למצוא בפיתוח של מכשיר הסלולר המתקפל שלה. למרות שאירוע ההשקעה נדחה בעקבות תקלה, סמסונג מצליחה להוביל את שוק הסלולר ולמעשה לשנות את חוקי המשחק, בעקבות ניהול מדוקדק שמוביל לתוצאות, כפי שניתן לראות במכירות המוצלחות של מכשיר נוט 7. מעבר לכך, החברה חולשת על מגוון רחב של מנועי צמיחה, מתוך מטרה להוביל את הענף – והיא אכן עושה זאת בהצלחה, כפי שנציג כעת.

כיצד סמסונג יוצאת כאשר ידה על העליונה?

סמסונג היא חברה קוריאנית שמתמחה בפיתוח של טכנולוגיות חדשניות שמפותחות אצלה באופן בלעדי, כמו ייצור של מסמכי טלוויזיה חכמים. החברה חולשת על מגוון תחומים ובשל כך מתמקדת בפיתוח של פטנטים שנועדו להוביל אותה להצלחה, על חשבון חברות אחרות כמו אפל האמריקאית. מאחר וסמסונג מעוניינת לקבוע סטנדרטים חדשים, פוטנציאל הצמיחה שלה גדול וכמעט בלתי מוגבל. כך לדוגמה, שוק המסכים מגלגל מיליארדים מדי שנה, כאשר סמסונג נחשבת לחברה מספר אחת בתחום. מדובר במנוע צמיחה אדיר, אך מעבר לכך החברה משקיעה גם בפיתוח של מצלמות וחיישנים שהופכים את חווית המשתמש למשופרת וחדשנית. לסיכום, הקרב בין החברה האמריקאית לבין החברה הקוריאנית עוד לא הוכרע, אולם ניתן בהחלט לומר כי המרוויחים העיקריים הם אנחנו הצרכנים כמו גם ציבור המשקיעים שמעוניין להיכנס לעולם הטכנולוגיה, ולקחת חלק בתחרות שרק הולכת וצוברת תאוצה.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טאבולה
טאבולה בדרך להנפקה בנאסד”ק?
מדפסות תלת מימד
הדור הבא של מדפסות התלת מימד
ליברפול
ליברפול: כדורגל, אהבה ועסקים
אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת – חזון של איכות סביבה ומינוף כלכלי!
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – מה זה אומר ואיך מתחילים?