השקעה אלטרנטיבית

מחירי הדירות מזנקים: כך תוכלו לנצל את הכספים הנזילים לטובת ביצוע השקעות חכמות

החלום בדמות דירה להשקעה הולך ומתרחק. למעשה, אם עד לפני מספר שנים החסמים שהיו בפני משקיעים עם כספים נזילים לטובת רכישה של דירה להשקעה כאן בישראל היו מעטים מאוד, בעקבות עליית המחירים כמו גם עצירה כמעט מוחלטת של התחלות הבנייה לצד איומים מצד גורמים באוצר לגבי העלאת המיסים ניתן בהחלט לומר כי שוק הנדל”ן רותח. עם זאת, כל משבר הוא הזדמנות חדשה – בייחוד בעבור משקיעים כשירים אשר רוצים למנף את הכספים ולקבל תשואות דרך נתיבי השקעה אלטרנטיביים. מדובר באפיקי השקעה שזוכים להתעניינות הולכת וגוברת בצל העלייה של מחירי הדירות, וזאת בשל היכולת להשקיע סכומים נמוכים ובהתאם לכך ליצור בית השקעות מגוון ובעל פוטנציאל אדיר.

מהן אלטרנטיבות ההשקעה החדשות?

אחת הסיבות לירידה בתשואות כתוצאה מרכישה של דירה להשקעה נובע מתוך ריביות נמוכות שהופכות את אפיק הנדל”ן לפחות משתלם. בהתאם לכך, ניתן להבחין כיצד יותר ויותר משקיעים כשירים בוחרים לחפש הזדמנויות השקעה אלטרנטיביות בעלות פוטנציאל רווחיות גבוה. במסגרת האפשרויות העומדות בפניכם ניתן למנות למשל השקעה בתחום התשתית. תחום התשתיות נמצא במגמת תאוצה וזאת בשל עידוד ממשלתי מסיבי בדמות תקציבי עתק בעבור פרויקטים בתחום, כאשר חברות המתמחות בתחום כמו פרויקט הרכבת הכלה, כבישים חדשים, תשתיות הולכת מים, מערכות ביוב ועוד מעניקות למשקיעים תשואות נאות לצד קורלציה אפסית לשוק ההון. תחום אלטרנטיבי נוסף שזוכה להתעניינות הוא הלוואות חברתיות. הלוואה חברתית מאפשרת לכם כמשקיעים להשקיע סכומי כסף נמוכים בתמורה למתן השקעה בעבור אדם פרטי או חברה. מדובר בתחום שהולך ותופס תאוצה בעיקר לאור הקשחת התנאים של הבנקים לקבלת הלוואות כמו גם התנאים האטרקטיביים אותם מקבלים הלווים, ועל כן מדובר בנתיב השקעה נוסף המהווה הזדמנות לגיוון תיק ההשקעות. תחום שמעורר עניין אצל משקיעים הוא השקעה בחברות הייטק, דרך ליווי מקצועי המתבצע באמצעות קרנות השקעה. כידוע, ענף ההייטק והטכנולוגיה בפרט הצליח בשנה הנוכחית לבצע סבבי גיוס מוצלחים בשווי מיליארדים – כאשר חברות טכנולוגיה ישראליות רבות הצליחו להגיע למעמד נחשק של חד קרן.

קבלת החלטות לגבי נתיבי השקעה אלטרנטיביים

בתהליך של קבלת החלטות בנוגע לנתיבי השקעה אלטרנטיביים צריך לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים כמו גם להתמקצע בתחום, דרך צבירת ידע וכן ליווי מקצועי מצד קרנות המתמחות בתחומים שבהם אתם מעוניינים להשקיע. מאחר ומחירי הדירות מזנקים והתשואות יורדות, נדרש לקבל החלטות כבר עכשיו לטובת ניהול הכספים הנזילים וכן יצירת מערך פיננסי שיספק לכם אפשרות ליצור תיק השקעות מגוון הכולל נכסים בתוך שוק ההון (מניות ואג”ח) לצד נכסים אלטרנטיביים בולטים ובעלי פוטנציאל אדיר מבחינת התשואה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות בפודטק
סוד החיים ועץ התפוח, מה נאכל כאן בעוד שלושה עשורים?
השקעות בטכנולוגיות מזון
כל מה שרציתם לדעת על: השקעות בטכנולוגיות מזון
משכנתא
משכנתא לפושטי רגל שקיבלו הפטר ועדיין מסורבים למשכנתא!
שבבים
מלחמת השבבים: סין, ארצות הברית ושאר העולם
שוק ההון
שוורים ודובים: מחירי הנפט עשויים לזנק בעקבות סופת ההוריקן אידה בעקבות פגיעה בתשתיות, 95% ממתקני ייצור הנפט במפרץ מקסיקו נסגרו