NFT

בתחילת שנת 2021 אפשר להגיד ששוק הקריפטו יצא לדרך חדשה לגמרי, עם תחום ה – NFT, שהפך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין מטכנולוגיה המאפשרת ניהול של מטבעות קריפטוגרפיים בלבד, לשוק יצירתי שוקק חיים – שמגלגל מעל 40 מיליארדי דולרים בשנה. ה – NFT, אסימונים חסרי תחליף המתבססים על טכנולוגיית בלוקצ’יין כמו זו של את’ריום, הפכו להיט טרנדי ויצירות שנמכרות ב – NFT נמכרות לעיתים בסכומים של מיליוני דולרים. המטאוורס, העולמות הוירטואליים שכל ענקיות הטכנולוגיה עמלות כעת על פיתוח אביזרים מתאימים לשימוש ובילוי בהם, משתמשים גם הם במטבעות קריפטו וב – NFT, ורק לאחרונה סקרנו בהרחבה בנושא עסקאות נדל”ן וירטואליות בעולמות המטאוורס, חלקן נמכרות בסכומים של שש ספרות ויותר.

חברות גדולות, ביניהן גוגל, פייסבוק, טוויטר, טסלה, רדאיט, ועוד רבות – נמצאות בשלבים מתקדמים של הפעלת חטיבות מחקר ופיתוח להטמעת קריפטו ו – NFTs בפרופילים שהם מציעים לשימוש הלקוחות שלהן. יצאנו לבדוק – איפה עומדות החברות הגדולות בהטמעת מטבעות קריפטו, ארנקים דיגיטליים ונכסי NFT, ועד כמה רחוק התחום מלהפוך למיינסטרים?

מטא – כי כשמנסים, לפעמים גם נכשלים

הסיפור של מטא עם שוק הקריפטו הוא סיפור רצוף בכישלונות, שלא ברור אם במתכונת הנוכחית שלו הוא יביא להצלחה המיוחלת בהטמעת מטבעות קריפטו ו – NFTs בפעילות ברשת החברתית הגדולה. פייסבוק שינתה את שמה למטא במהלך השנה הקודמת (2021), מתוך כוונה להעניק לעצמה יתרון מיתוגי במהלך הפיתוח של המטאוורס, העולם הוירטואלי של פייסבוק. אבל נכון להיום, המטאוורס של מטא הוא לא העולם המוביל מבחינת תנועה או היקף שימוש במטבע הקריפטוגרפי שלה. בתחום שוק הקריפטו, מטא שהקימה וטיפחה את המטבע הקריפטוגרפי דיאם, הכריזה ממש לאחרונה על כישלון המטבע והוצאתו מן השוק. לצד כל אלה, חשוב לציין כי באוקטובר השקיעה מטא פרוייקט בטא בארה”ב ובחלק ממדינות דרום אמריקה, בשם NOVI. זהו הארנק הדיגיטלי של מטא שאמור לאפשר למשתמשים לבצע פעולות רכישה דרך הפלטפורמה בקלות. בנוסף, מטא פועלת על מנת לייצר שוק של נכסי NFT שמשתמשים יוכלו להציג בפרופיל שלהם בצורה נוחה וידידותית.

גם גוגל נכנסת לשוק הקריפטו

חברת אלפבית היא חברת האם שמחזיקה ומנהלת את מנוע החיפוש המבוקש ביותר בעולם, והיא התבטאה לא פעם בנוגע לבחירה שלה להתרחק משוק הקריפטו, ואף הגדילה לעשות ואסקה על חברות בתחום הקריפטו לפרסם את שירותיהן באמצעות מערכת הפרסומות המוטמעת בגוגל, ממש כפי שהחברה אוסרת על פרסום חברות תרופות או שירותי מין.

רק לפני כשבוע הודיעה החברה כי היא מקימה לתחייה את Google Labs ומרחיבה את פעילות החברה גם לתחום הבלוקצ’יין והקריפטו. צוות פיתוח חדש בהובלת סמנכ”ל הפיתוח של החברה, שהיה אמון בעבר על פיתוח מערכת Google Ads, הוקדש לפיתוח קבוצת בלוקצ’יין ומערכת משלה לפעולות בשוק הקריפטו.

ברשתות החברתיות כבר מנגישים פרסום של NFTs

כששוק האסימונים חסרי התחליף רק החל את צעדיו, הוא התקשר בעיקר ליצירות אומנות ויזואליות ודיגיטליות, למקטעי שמע ותמונות. מי שרכש את ה – NFT המקושר ליצירת האמנות, החזיק בזכויות המלאות עליה.

אבל כעת, מתפתח שוק חדש של שימושים ב – NFT’s המקושר לחיים המקבילים של האוואטארים ברשתות החברתיות ובעולמות המטאוורס. באמצעות NFT’s יש משתמשים שרוכשים עבור האוואטארים שלהם פריטי אופנה ואביזרים, אקססוריז לבית וכדומה.

לאחרונה הודיעה הרשת החברתית טוויטר כי היא מטמיעה אפשרות להציג NFTs שנמצאים ברשות המשתמשים כחלק מהפרופיל שלהם, בתצורה ייחודית במשושה. כך יוכלו המשתמשים, למשל, להציג את פריטי האופנה שרכשו עבור האוואטאר שלהם. גם אינסטגרם, הרשת החברתית בבעלות פייסבוק, מפתחת אפשרות להציג NFTs כחלק מפרופיל המשתמש – ואף ליצור כאלה ולסחור בהם מתוך האפליקציה החברתית.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אנרגיה ירוקה
מובילים מגמה חדשה: מגדל משקיעה 800 מיליון במימון מערכים סולאריים ביפן, וכ-11 מיליארד בסה”כ באנרגיה ירוקה ומתחדשת
אמאזון TV
אמזון TV ממשיכה להתחזק
NFT
הצד האפל של ה – nft: זיופים וגניבות סייבר במסווה של אסימונים חסרי תחליף
משאית חשמלית
המשאית של בנט בדרך לאקזיט של מיליארדים: האח הבכור של ראש הממשלה עם המשאית החשמלית הראשונה
שוק הנדל”ן בארצות הברית