מטבעות קריפטוגרפיים

אנחנו כמעט בסוף שנת 2021, זוהי ללא ספק תקופת של דו”חות וסיכומים. בסוף שנת 2020 הונפקו טבלאות סיכום של שוק הקריפטו, שהעלו בבירור מספר עצום של מטבעות שערכם עלה במהלך השנה באלפי אחוזים. גם במהלך שנת 2021 היו שפע של מטבעות כאלה, שערכם זינק במאות אחוזים ובדרך כלל גם ירד לאחר מכן, המטבע שנמצא כרגע על הכיסא החם הוא ה – Hive, מטבע קריפטוגרפי שהוא גם רשת שלמה המאפשרת ריבוי של פעולות ברמת אבטחה גבוהה ופלטפורמה מבוזרת בהתאם לעולם ה – 3WEB.

האם זה הזמן להשקיע במטבע הקריפטוגרפי HIVE? תלוי עד כמה אתם אוהבי סיכון.

המטבעות המפתיעים של שנת 2020

שוק הקריפטו מכיל, נכון להיום, יותר מ – 6,000 סוגים שונים של מטבעות, כל אחד מהם הוא בעל ייחוד ועולם משלו. מרבית המטבעות נסחרים בסכום נמוך מדולר אחד למטבע, ומרביתם נותרים באותה אנונימיות עלומה שבה התחילו את חייהם. יש כמובן את המספר המצומצם של מטבעות קריפטוגרפיים שמעמדם מבוסס והם נחשבים יחסית יציבים בשוק תנודתי מאוד, ביניהם כמובן הביטקוין, את’ריום, EOS, בייננס, תת’ר, סולאנה ונוספים. מטבעות אלה מתאפיינים בתנודות מחירים חדות, למשל הביטקוין, שערכו עלה במעל 184% בשנה החולפת, דווקא ירד בכמעט 10% בחודש האחרון, בחצי השנה האחרונה עלה בכ – 47%, וכולי.

בנוסף למטבעות הגדולים, שוק הקריפטו מכיל אלפי מטבעות קטנים שנמכרים תמורת סנטים בודדים למטבע. תיאורטית, אם משקיע היה יכול לדעת מי המטבע הבא שערכו יזנק – הוא יכול היה להרוויח מיליונים מהשקעה במטבע הנכון, רק שבשוק ההון ובניהול תיקי השקעות, במיוחד בשוק ההשקעות האלטרנטיבי ובפרט שוק הקריפטו, הנבואה ניתנה לשוטים, ואף אחד לא יודע מי יהיה המטבע הקריפטוגרפי הבא שערכו יזנק.

בסוף שנת 2020 פורסם דו”ח שכלל את עליות המחירים של מטבעות הקריפטו. למקום הראשון הגיע מטבע בשם KSM, או קוסאמה, שבסוף השנה נמכר תמורת 68.84 דולרים למטבע – וערכו עלה במהלך השנה בלא פחות מאשר 5,809%. היום נמכר מטבע זה במחיר של 373.68 דולרים למטבע – עלייה “זניחה” של עוד כ – 550% במהלך 2021.
למקום השנה הגיע עוד מטבע אנונימי בשם CEL או צלזיוס, שבסוף השנה נמכר תמורת 5.53 דולרים למטבע וערכו עלה במהלך 2020 בכמעט 3,700%. היום, נמכר צלזיוס תמורת 4.09 דולרים למטבע – כלומר הוא הפסיד מערכו במהלך שנת 2021.

HIVE – ההימור הבא של עולם הקריפטו

משקיעים בשוק הקריפטו מנסים לזהות את המטבע הבא שייצר באז וערכו יעלה על פי זיהוי תחילת עליה במחיר ופופולאריות בקרב המשקיעים. נכון לימים האחרונים אנחנו מדברים על מטבע קריפטוגרפי בשם HIVE (כוורת) שיוצר הדים, זאת בשל עלייה של מעל 340% במחירו. המטבע שב – 14 לנובמבר נסחר סביב מחיר של 82 סנט, נסחר כעת סביב מחיר של 2.36 דולרים. מי שהשקיע 10,000 דולרים בהייב בתחילת שנת 2021, יכול היה לרכוש 847,458 מטבעות הייב בקירוב, שהיו שווים היום שני מיליון דולרים.

האם כדאי לקנות מטבעות HIVE כעת?

המהלך המוכר של מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים החדשים הוא בדרך כלל עליית מחירים משמעותית, ואז ירידת מחירים במקרה הגרוע, או במקרה הטוב סטגנציה של המחיר החדש. השלב המשתלם ביותר להמר על מטבעות קריפטוגרפיים, אם אתם מתכוונים להפוך המיליונרים הבאים של שוק הקריפטו, הוא כנראה השלב שבו מחיר המטבע נמוך מדולר אחד או אפילו מעשרה סנט. אז, ניתן להשקיע סכומים לא גבוהים וליהנות מעליות מחירים של מאות ואלפי אחוזים, שהם בפועל עליות מחירים של דולרים בודדים. ייתכן שעבור HIVE זה כבר מאוחר מידי להשקיע ולהפוך למיליונרים של קריפטו – עשרות מטבעות קריפטוגרפיים חדשים עדיין נמכרים במחירים נמוכים ומי יודע, אולי אחד מהם יזנק במחירו ויאפשר גם לכם לגרוף רווחים של שש ספרות?…

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בתשתיות
איך נכון להשקיע בקרן תשתיות?
קטי ווד
חדשנות משבשת: קאת’י ווד וקרן ההשקעות ARK
הראפר סנופ דוג משתלט על שוק הקריפטו וה – NFT
שוורים ודובים
שוורים ודובים: עליות שערים בבורסות העולם, התאוששות או מלכודת דבש?
6 כללי ברזל לפתיחה ורישום של חברה באיחוד האירופי