מטבעות קריפטו

הביטקוין ממשיך לצנוח, ומאז תחילת נובמבר כבר איבד יותר מ – 20% מערכו. שוק הקריפטו ככלל איבד יותר מחצי טריליון דולרים מערכו. לצד ירידות השערים החדות לאחרונה, יש מטבע קריפטוגרפי אחד שבשלושת החודשים האחרונים קפץ מחיר של כחצי דולר למטבע, למחיר של כמעט שישים דולרים למטבע. הכירו את המטבע הקריפטוגרפי בעל שווי השוק שהקפיץ אותו למקום ה – 11 ברשימת שווי השוק של מטבעות הקריפטו בעולם: זהו הטרה – לונה, ויש לו סיבה טובה לזכות באמון המשקיעים. האם זה הזמן לרכוש מטבעות טרה לונה?

הושק ב – 2019, ומביא איתו חידושים לשוק הקריפטו

כידוע לכולנו, שוק הקריפטו עתיר בסוגים שונים של מטבעות שמידי פעם, מסיבות ברורות יותר או פחות, מזנקים בערכם, ולפעמים לאחר מכן צונחים חזרה למחירי המקור שלהם. כשמטבע קריפטוגרפי מזנק בערכו בשל ציוץ חסר פשר של משפיען, כמו אילון מאסק, קשה להסביר את העלייה במחיר המטבע במונחים פיננסיים. אבל במקרה של טרה לונה, מדובר בסיפור אחר לגמרי.

טרה הוא שם של פלטפורמת בלוקצ’יין מאובטחת חדשה, ובניגוד לפלטפורמה שאנחנו כבר מכירים ממטבעות כמו ביטקוין, את’ריום ואפילו הדוג’קוין השובב אך בעל נפחי הפעילות שממקמים אותו כיום במקום העשירי מבחינת שווי שוק בין מטבעות הקריפטו, פלטפורמת טרה נועדה להבטיח מיעוט בתנודתיות של המטבע, באמצעות עסקאות רכישה ומכירה של המטבע דרך חוזים חכמים שנסמכים על ערכי מטבעות פיאט בקביעת מחיר המטבע. הפלטפורמה מאפשרת הצמדת המטבעות למטבעות פיאט שונים, תוכלו למצוא למשל פלטפורמת erraUSD המצמידה את מחירי מטבע הלונה למחירי הדולר, פלטפורמה המצמידה את מחיר הטרה למחיר היואן הדרום קוריאני, ועוד. המערכת דרכה משיגה הפלטפורמה ייצוג של ערך המטבע ביחס למטבע הייחוס שנבחר היא הנפקה או “העלמה” של מטבעות על מנת לקבוע יחסים בין היצע וביקוש שיתאימו למחיר המבוקש.

לצד התפיסה השונה, היותר מיינסטרימית ופחות מרדנית של פלטפורמת טרה, המטבע מאפשר הרבה יותר מאשר רק החלפת ידיים לצרכי השקעה. הפלטפורמה הייחודית של טרה מאפשרת פרוטוקול נוח ליצירת ארנק ושימוש בלונה, לא רק לצרכי מכירה ורכישה של המטבע אלא גם לצרכי שימוש בו, כמו למשל לטובת רכישת מוצרי השקעה בשוק ההון, כמו מניות, תעודות סל וכדומה. המערכת מאפשרת תצוגה של מחירי מוצרי ההשקעה בלונה באופן שקוף ויציב.

במדינות בהן המטבע חזק במיוחד, ובפרט בדרום קוריאה ובמדינות מזרח אסיה, מתקיימים מגעים בין מפתחי פלטפורמת טרה לבין מערכות תשלומים שונות המתקדמים לקראת הטמעת לונה כמטבע בו ניתן לבצע תשלומים אונליין.

העלייה המטאורית של מחיר המטבע והפופולאריות שלו

המטבע הקריפטוגרפי לונה הושק כאמור כבר בשנת 2015, אולם רשת טרה בתצורה הנוכחית שלה הושקה רק בשנת 2019, והפכה יעילה ושימושית בתחילת השנה הנוכחית. כך קרה, שהמטבע הקריפטוגרפי לונה, המטבע היחיד הפועל מעל רשת טרה, נסחר בתחילת ינואר 2021 במחיר של כ – 64 סנט למטבע, במרץ 2021 כבר נסחר סביב מחיר של 20 דולרים למטבע, בתחילת דצמבר השנה נסחר סביב מחיר של 75.5 דולרים למטבע, וכיום, לאחר ירידות שערים, הוא נסחר סביב מחיר של 58 דולרים למטבע.

האם זה הזמן להשקיע בלונה?

השאלה אם להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים צעירים שערכם מזנק, היא בעיקר שאלה שהתשובה לה טמונה במערכת היחסים של המשקיע עם העדפת סיכונים. שוק הקריפטו ככלל הוא שוק תנודתי הדורש ממשקיעים יציבות וסבלנות כלפי הפסדים. לונה הוא מטבע צעיר שערכו עלה ולאחר מכן ירד מעט, הוא תנודתי מאוד ועתידו אינו ברור. אלו הם בדיוק המטבעות בעלי הפוטנציאל לייצר “מיליונרים של קריפטו” חדשים – אולם באותה הסבירות, הם גם עשויים לאבד את כספי ההשקעה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סנופ דוג
במה בחר להשקיע סנופ דוג 100 מיליון דולר?
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו: המטבעות הגדולים בירידה, מה צפוי לקרות הלאה?
השקעה אלטרנטיבית
מניות חברות הקנאביס מזנקות בעקבות שינוים בחוק
משאית חשמלית
המשאית של בנט בדרך לאקזיט של מיליארדים: האח הבכור של ראש הממשלה עם המשאית החשמלית הראשונה
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות