קריפטו

נכון לשנת 2021, שוק הקריפטו מכיל מעל 6,000 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים. שווי השוק של הביטקוין מעל מיליארד דולרים. אחריו לפי הסדר, תמצאו את המטבע הקריפטוגרפי את’ריום עם שווי שוי של כחצי מיליון דולרים, ביינאנס קוין עם שווי שוק של כ – 100 מיליוני דולרים, תת’ר עם שווי שוק של כ – 83 מיליוני דולרים, במקום החמישי סולאנה עם שווי שוק של קצת מעל 60 מיליוני דולרים. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, יש 126 מטבעות קריפטוגרפיים שיש להם שווי שוק של מעל מיליון דולרים. בתחתית הרשימה תמצאו מטבעות שפשוט לא צלחו, ושווי השוק שלהם נמדד ממש בדולרים ספורים. רק שאם אנחנו חוזרים אחורה, לסיפור של הביטקוין ממש בימיו הראשונים – קל להיזכר שאז, איפה שהוא באזור שנת 2009, הביטקוין היה שווה סנטים בודדים והרכישה הראשונה שבוצעה בביטקוין היתה רכישה של מגש פיצה בשנת 2010. בחור בשם לאזלו האנייקס רכש בביטקוין שני מגשי פיצה, ושילם עבורם – 10,000 מטבעות ביטקוין. במונחים של היום, אותם שני מגשי פיצה היו עולים 574 מיליוני דולרים.

משקיעים רבים בשוק הקריפטו יודעים: אם ניתן להמר על המטבע הבא שיעלה, ייתכן מצב לראלי של תשואות גבוהות. בשל העליות בשיעורים גבוהים אבל בסכומים קטנים במטבעות חדשים – הסיכון משתלם רק כשאתם משקיעים סכומים גדולים מאוד. הפעם, אנחנו בודקים את מטבע הקריפטו החדש בשם רוז, מטבע קריפטוגרפי ייחודי הפועל מעל רשת מאובטחת חדשה ואיכותית יותר, יש שיאמרו, ביחס לבלוקצ’יין המלווה את המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים.

רוז – מטבע קריפטוגרפי מעל רשת אבטחה ושמירת נתונים המכונה אואזיס נטוורק

הקיום של כל המטבעות הקריפטוגרפיים מתאפשר תודות לטכנולוגיות מתקדמות של אבטחה ושמירת נתונים, שמבטיחות שאם יש לך מטבע קריפטוגרפי בארנק הדיגיטלי שלך – אף אחד לא יוכל לקחת לך אותו במרחבי הדיגיטל הנפרצים כל העת. לזה אחראית רשת הבלוקצ’יין, רשת שחלק ממנה פתוח לקהל הרחב והשומרת כל עסקה, כל פרטים מזהים של מוכר ורוכש וכל פעולה ותזוזה של כל מטבע קריפטוגרפי מהיום שניכרה. את רשת הבלוקצ’יין לא ממש הצליחו לפרוץ עד היום, ובכל זאת, הנה מגיעה רשת מתקדמת יותר מהבלוקצ’יין. היא מכונה אואזיס נטוורק והיא מאפשרת מימון פתוח ומה שמכונה “כלכלת נתונים”. המטבע הראשון שעושה שימוש ברשת אואזיס מכונה רוז, וניראה שהוא עושה חייל, עם עליות מחירים משמעותיות – בשיעורי ענק, אולם בסכומים קטנים נכון לעכשיו.

המחיר של רוז והאם זה הזמן להשקיע בו

המטבע המכונה רוז, או אואזיס נטוורק קוין, הושק בשנה שעברה בסביבות נובמבר, ואז נקבע מחירו על קצת יותר מ – 3 סנטים למטבע אחד. באזור מרץ 2021, כששווקי ההון המסורתיים מסביב לעולם סבלו טלטלה וירידות שערים חדות, ולצד עליות השערים במטבעות קריפטו נוספים, עלה ערכו של רוז ל – 22 סנט (שוב, מספרים קטנים – ועם זאת, מדובר בעלייה של פי מעל 7 בתוך חצי שנה – מה היה קורה לו הייתם משקיעים אז במטבע 100,000 דולרים?), אולם אז ירד ערכו ובמאי הוא נסחר שוב סביב מחיר של חמישה סנט.

מחודש יולי בערך, ערכו של המטבע נמצא בעלייה תלולה, ממחיר של 6 – 7 סנטים, למחיר של כ – 41 סנטים כיום.

אם נלמד מההיסטוריה על מה שיקרה למטבע הרוז כעת, ככל שערכו יעלה יצטרפו עוד ועוד משקיעים שיזהו את העלייה, יזינו אותה ויאפשרו לערך המטבע להמשיך ולנסוק. יש המשערים שערכו של המטבע יגיע לדולר אחד – אולם, כמובן, אלו הן רק ספקולציות מושכלות. מי שבוחרים להצטרף לרכבת ההרים של רוז ולקוות לעליית ערך שתאפשר תשואות גבוהות, מומלץ שיבדקו גם את גרפי המחירים של המטבע וגם את אתרי החדשות – מפני שמשקיעים אלה יהיו חייבים לזהות את היום הנכון לצאת בו מן ההשקעה, על מנת שלא לספוג גם את ירידות השערים, שיש סיכוי שניראה בגרף מחיר המטבע עם תום שלב העליות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

גוגל צומחת
גוגל עדיין צומחת? רווח של כ- 30 דולר למניה מתחילת השנה!
שוורים ודובים
שוורים ודובים: מניית מנצ’סטר יונייטד מזנקת ב-8% בעקבות כריסטיאנו רונאלדו, מדדי אירופה באווירה חיובית
אמאזון באירופה
אמזון כובשת עוד יעד? רשת המרכולים עכשיו גם באירופה
חברות טכנולוגיה סכנה או הזדמנות
חברות הטכנולוגיה – סכנה או הזדמנות?
טכנולוגיה
השקעות עתק בטכנולוגיה מובילות את כלכלת דובאי לצמוח ב-4%