השקעות אלטרנטיביות

שווי שוק הקריפטו נכון לזמן כתיבת שורות אלה עומד על כ – 1.644 טריליוני דולרים, מתוכם כמעט 800 מיליארדי דולרים בשוק הביטקוין ועוד כ – 360 מיליארדי דולרים בשוק האתריום, המטבע הגדול השני בעולם והמטבע המוביל בשווקי ה – NFT והאסימונים חסרי התחליף. מי שרכש מטבע אחד של ביטקוין בתחילת שנת 2020, שילם עבורו כ – 7,300 דולרים והרוויח עד כה 460% ו – 730% עד תחילת נפילות המחירים בנובמבר אשתקד. מי שקנה מטבע אחד של אתריום בתחילת שנת 2020 שילם עבורו 134 דולרים והרוויח עד כה תשואה של 2,138% עד היום וכ – 3,400% עד תחילת נובמבר, אז החלו נפילות המחירים בשוק הקריפטו, נפילות שאפשר להניח שהן זמניות בלבד. בעולם, ההערכה היא כי מעל 100,000 מיליונירים חדשים נולדו בזכות השקעות בשוק הקריפטו – הנה הסיפור של שלושת המיליונרים הבולטים בערוץ ההשקעות האלטרנטיבי הפופולארי.

#1 – צ’אנג פנג ז’ו: האיש שמתחרה עם טייקוני הדיגיטל על מקום בטבלת עשירי העולם

הוא ממוצא סיני אבל נולד בקנדה, והוא פעיל מפתח בשוק הקריפטו מאז שנת 2013. הוא סייע בפיתוח הבלוקצ’יין ובשנת 2011 פיתח את מערכת סחר החליפין המהירה ביותר. בשנת 2017 הוא הקים את פלטפורמת המסחר בקריפטו הגדולה בעולם, היא בייננס, והיום מוערך הונו בכ – 96 מיליארדי דולרים. לפי טבלת האנשים העשירים בעולם של מגזין פורבס,  צ’אנג פנג ז’ו אמור להופיע במקום העשירי, והסיבה לכך שהוא אינו מופיע בטבלה היא ככל הניראה הקושי של קובעי הטבלה להתמודד עם הון שמגיע במטבעות קריפטו.

צ’אנג פנג ז’ו מתראיין בפודקאסטים דיגיטליים מדי פעם והוא מכריז בדרך כלל כי יש בכוונתו לתרום שיעור ניכר מההון שלו לטובת מטרות אקולוגיות והמשך הקיום של המין האנושי, בכדור הארץ וגם מחוץ לו.

#2 – מיליארדר אנונימי, מפתח הביטקוין

הביטקוין היה המטבע המבוזר הראשון שהעולם הכיר, ובתחילת דרכו אין ספק שהוא נחשב חיה מוזרה השייכת למשקיעים ספקולטיביים מאוד ולחובבי דיגיטל או מהפכנים אנטי ממסדיים. בתחילת דרכו היה שווה הביטקוין פחות מדולר אחד והוא הגיע למחיר של מעל 1,000 דולרים רק שבע שנים לאחר השקתו, בשנת 2017. האדם, או הקבוצה, ששומר על אנונימיות מיום השקת המטבע הקריפטוגרפי ששינה את עולם ההשקעות האלטרנטיביות לנצח מכונה סאשומי נאקאמוטו שמר לעצמו לא מעט מן המטבעות שפיתח: על פי הערכות, הוא מחזיק בכמות של בין 750,000 ל – 100,000 מטבעות. שווי השוק שלו, על פי הערכות אלה, הוא מעל 70 מיליארדי דולרים.

#3 – המיליונר הצעיר ביותר ברשימה שלנו

סם בנקמן פריד, המכונה גם SBF, הגיע למקום ה – 32 המכובד ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם מאת מגזין פורבס, עם הון של כ – 23 מיליארדי דולרים. פריד הקים את פלטפורמת המסחר בקריפטו FTX בשנת 2019. הוא נולד בשנת 1992 (בן 29 שנים), מה שהופך אותו למיליארדר הצעיר ביותר ברשימה הקצרה שלנו, וייתכן שגם ברשימת מאה העשירים של פורבס. פריד מספר רבות על האמונה שלו בתרומות אלטרואיסטיות והוא תרם עד כה מיליוני דולרים למטרות שונות ואף הגיע למקום השני ברשימת המנכ”לים שתרמו את הסכומים הגדולים ביותר במהלך שנת 2020, שני למייקל בלומברג, איש עסקים ופוליטיקאי אמריקאי.

מעל 80% מהמיליונרים בעולם – מחזיקים גם בתיק השקעות אלטרנטיביות בשוק הקריפטו

אתר CNBC האמריקאי ערך סקר בסוף השנה שעברה, ממנו עלה כי המיליונרים החדשים מחזיקים לפחות 25% מההון שלהם במטבעות קריפטו. 19% מהמיליונרים שנשאלו ציינו כי ימכרו את המניות שלהם לפני שהם ימכרו את מטבעות הקריפטו שהם מחזיקים, מה שמבטא אמון בשוק הקריפטו ומוכנות לספוג גם ירידות שערים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות ריט
מה עשו קרנות הריט ב – 2021?
קולנוע
הסוף לקולנוע?
מטבעות קריפטוגרפים
שוק הקריפטו 2022: למה את’ריום מסתמן כהשקעה טובה יותר מביטקוין?
עולם משכנתאות דיגיטלי
עולם משכנתאות דיגיטלי
מה מומלץ לעשות לאחר תאונת עבודה?