מימון נדלן

מימון נדל”ן למגורים – רקע כללי

כל פרויקט נדל”ן, בין אם מדובר ביזמות על קרקעות פרטיות, ‘מחיר למשתכן’, התחדשות עירונית או תמ”א 38, מורכב משני “שחקנים” מרכזיים: יזמים ובעלי הון. היזמים, כשמם הם, הם הגורם המוציא לפועל את תהליך הבניה ויש להם אחריות בלעדית להעמיד את הפרויקט על תלו בלוחות הזמנים אשר הוגדרו להם מראש. מנגד, בעלי ההון הם הגורם המממן אשר מאפשר לפרויקט של היזם “לרקום יסודות ובטון”.

במאמר זה, אנו הולכים להאיר זרקור על מימון נדל”ן למגורים, תוך שימת דגש על הצד המממן  וספציפית על התנאים והאופציות העומדות בפניו כמשקיע. אז מהי המשמעות של השקעות מימון נדל”ן למגורים? בואו נבחן זאת יחד…

קודם כל, מימון נדל”ן למגורים זו הזדמנות לייצר מינוף כלכלי. ומה זה אומר בדיוק? זה אומר שכאשר אנו משקיעים בנכס אנו יכולים (פוטנציאלית) להרוויח ממנו תשואה ולהגדיל בכך את ההון האישי שלנו. עכשיו חלקכם עשויים לתהות בטח: “רגע, רגע, השקעות במימון נדל”ן למגורים זה לא כמו להשקיע בשוק ההון בעצם?”

לא בדיוק…

פרט לעובדה כי בשוק ההון ובמימון נדל”ן למגורים אנו משקיעים כסף, אופי ומהות ההשקעה שונות בשני המקרים. כאשר מדובר בהשקעות בשוק ההון, אנו משקיעים במניה, איגרות חוב, תעודות סל וכו’ שהם למעשה נכסים סחירים המתאפיינים ברמת תנודתיות גבוהה. מנגד, במקרה של השקעות מימון נדל”ן למגורים, אנחנו מקבלים בעלות על נכס מוחשי אשר הרבה פחות סובל מטלטלות בשווקים וערכו, על פי רוב, נשאר יציב לאורך שנים.

השקעות במימון נדל”ן למגורים – מהן האופציות העומדות בפניכם?

לפני שנדבר על כמה ולמה, נאמר לכם דבר כזה: אם יש בידכם הון פנוי ואתם מחפשים דרך למנף אותו – אז השקעות מימון נדל”ן למגורים זו אופציה ששווה לבחון אותה. ומדוע אנו אומרים לכם את זה? מכמה סיבות:

  • תוך 5 שנים מהיום, אוכלוסיית המדינה צפויה לגדול באופן משמעותי מה שיעלה את הביקוש לדירות מגורים ובהתאמה לכך את המחיר שלהן.
  • כפי שכבר ציינו, המשמעות של להשקיע במימון נדל”ן למגורים היא להפוך לבעלי נכס מוחשי אשר יכול לייצר עבורכם הכנסה פאסיבית– בנוסף להכנסתם העיקרית.
  • בהשקעות מסוג מימון נדל”ן למגורים, אתם יכולים ליהנות מבטוחות חזקות אשר כוללות, בין היתר, ערבויות אישיות מצד חברות הנכסים והיזמים שמקדמים את הפרויקטים.

ומה לגבי האופציות להיכנס כמשקיעים?

אופציה אחת היא לנסות לקבל משכנתה במימון בנקאי ואחר כך לנסות לאתר דירה או פרויקט רלוונטי של מימון נדל”ן למגורים. על פניו זו נשמעת אפשרות “סבירה”, נכון? אז התשובה היא (כביכול) כן – בהנחה שיש לכם מספיק כסף שאין לכם בעיה לסכן כיוון שללכת ולעשות את כל התהליך לבד, זה פשוט להסתכן עשיית טעויות יקרות ומיותרות.

אופציה שנייה, ריאלית יותר, היא לבחון אפשרות להצטרף לקרן נדל”ן (Real Estate Investment Trust או בקיצור REIT) שהיא גוף פיננסי שכל תכליתו הוא לאתר עבורכם נכסי נדל”ן מניבים – לאחר ביצוע בדיקות מקיפות (הידועות גם כ- “בדיקות נאותות”) אשר כוללות, בין היתר בחינת הרקע המקצועי של יזם הפרויקט, בחינת רמת הביקוש של האזור בו הנכס נמצא ובחינת טיב העסקה ורמת הכדאיות להשקיע בה.

ובין אם מדובר בהשקעות מימון נדל”ן למגורים או בהשקעות נדל”ן אחרות, בקרנות נדל”ן יש מגוון יתרונות חשובים אשר לא תזכו למצוא באפיקי השקעה אחרים:

  • קרנות נדל”ן מאפשרות לכם להשקיע בסכומים נמוכים יותר (בדר”כ המינימום להשקעה הינו 300,000 ש”ח)
  • קרנות נדל”ן מפזרות את סיכון ההשקעה בין מספר משקיעים שונים (עד 35 “ניצעים”)
  • קרנות נדל”ן מורכבות מאנשי מקצוע מנוסים אשר ידאגו לאתר עבורכם עסקאות “חמות” עם פוטנציאל תשואה גבוה
  • אין צורך להגיע עם רקע מקדים בנדל”ן או בהשקעות
  • ועוד…

אז מה למדנו היום? שלושה שיעורים חשובים: הראשון –  נדל”ן הוא תחום יציב אשר אינו מושפע מתנודתיות בשווקים (שלא כמו שוק ההון המתאפיין ברמת תנודתיות גבוהה). השני – נדל”ן למגורים זו הזדמנות לייצר מינוף כלכלי. השלישי – הדרך הבטוחה ביותר לייצר מינוף כלכלי בתחום הנדל”ן להצטרף כמשקיע אל קרן השקעות נדל”ן.

שוקלים לבצע השקעה במימון נדל”ן למגורים? מעוניינים בשירות ניתוח והשוואה מקצועי בין הצעות השקעה שונות כולל השקעות אלטרנטיביות? נהדר! אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר כמה פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעות במימון נדל”ן למגורים!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות במימון נדל”ן למגורים ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי לביצוע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע
מושגים בעולם האלטרנטיבי
מטבעות קריפטוגרפיים
מקדונלדס, אילון מאסק והונאת הקריפטו הגדולה
אנרגיה ירוקה
האם זאת המהפכה הגדולה ביותר בעולם האנרגיה הירוקה והמתחדשת?
זום
שנת הזום – ZOOM