פוליסת חיסכון

כתב: נתנאל יני

למשקיעים רבים קיימות תכניות חיסכון כאלה ואחרות, כמו למשל, פוליסת החיסכון בה אנו מפקידים וחוסכים,  מוצר זה עשוי להיות כלי נהדר למינוף השקעות. כיום, ניתן לקחת הלוואה של עד כ-80% משווי הנכס, ובאמצעות כספים אלה, ניתן לבצע השקעות נוספות וללא קורלציה לשוק ההון, השקעות חוץ בורסאיות, כמו למשל, נדל”ן, השקעות באנרגיה ירוקה ומתחדשת, חברות טכנולוגיה, חברות תשתיות, חברות קאנביס ועוד.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת

היום כבר ברור לכולם, אנרגיה ירוקה היא לא עוד טרנד שיחלוף, מדובר בתעשייה שתחליף את תעשיית האנרגיה המסורתית והמזהמת. מדינות רבות חתומות על השינוי, ויעד שאפתני כי עד 2030 תעבורנה להפקת אנרגיה ממקורות מתחדשים. באירופה האיחוד הודיע על יעד של 32%, בגרמיה הממשל המקומי הודיע על יעד של 55%. בארה”ב החל מרוץ האנרגיה שם הממשל הודיע על השקעה של 150 מיליארד דולר בעשור הקרוב בתשתיות אנרגיה נקייה ועד 2025 המדינה תפיק כ-25% חשמל נקי. מהפכה ירוקה זו תדרוש השקעות עתק מצד ממשלות בחברות, ופיתוחים ותשתיות מצד יזמים.

השקעות בנדל”ן

אפשר לומר שאפיק השקעה זה נהנה מרוח גבית במשך יותר מעשור כאשר סביבת הריבית אפסית, וכאשר משקיעים בשוק ההון חיפשו אלטרנטיבות חדשות בזמן משבר, וכאשר הביקוש הולך וגדל והיצע לא עומד בדרישה. כל אלה יחד הפכו את שוק הנדל”ן ליעד השקעה אטרקטיבי מאד, וכמובן יעד שישראלים מאד אוהבים, משקיעים רבים אוהבים את היציבות והשקט שמספק עולם הנדל”ן, בשנים האחרונות עולם הנדל”ן הפך נגיש יותר למשקיעים פרטיים באמצעות קרנות המשקיעות ביזמות, במגורים, במסחר, במבני תעשייה, במימון פרויקטים ועוד. בארץ קיימות מגוון אלטרנטיבות השקעה, כמו למשל השקעה בפרויקט תמ”א 38, פרויקט פינוי בינוי ותב”ע.

השקעות בטכנולוגיה

אם צריך לסכם את משבר הקורונה, אפשר לומר שחברות הטכנולוגיה הן המנצחות הגדולות ביותר, חברות שהצליחו להשאיר את הכלכלה העולמית בפעילות חלקית. חברות טכנולוגיה רבות נמצאות בתחילת דרכן במגוון תחומים כמו למשל, חברות אגירת אנרגיה, חברות סייבר, חברות פודטק או ביוטק. לכולם ברור, הטכנולוגיה כאן כדי להישאר ולהתפתח, אי אפשר לדמיין עולם או מציאות ללא טכנולוגיה. לכן, מגוון תחומים עשויים להמשיך להוביל את העולם ואף לצמוח כמו חברות הענן, וחברות העברת נתונים.

עולם ההשקעות האלטרנטיביות מזמין משקיעים רבים להשקיע במגוון חברות, קרנות והזדמנויות. איך משקיעים בחברות שלא נסחרות בבורסה? באמצעות מתכנן פיננסי, איש מקצוע אשר עובד מול קרנות אלטרנטיביות רבות ובאפשרותו לחשוף בפינכם עולם השקעות חדש שהיה שייך בעבר לגופים המוסדיים, בנקים וקרנות הון סיכון.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מה מומלץ לעשות לאחר תאונת עבודה?
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – מה זה אומר ואיך מתחילים?
שוורים ודובים
שוורים ודובים: ספטמבר האדום בוול סטריט, טסלה עוקפת את תחזיות האנליסטים ומוסרת כ-241 אלף רכבים ברבעון השלישי
ווטרטק
סקטור חדש שכדאי להכיר: טיהור מים, ווטרטק
ג'ף בזוס
שלב המסקנות: בזוס חזר מטיסת התיירות לחלל ומה צופן העתיד לסקטור התעופה?