מיקרוסופט
מיקרוסופט בדרך לגייס אלפי עובדים חדשים, מהמרכז ומהפריפריה, לחמישה קמפוסים המאפשרים עבודה בתנאים נוחים במיוחד, עם שכר גבוה יחסית למקובל בענף וחבילת הטבות מרשימה. מנהלי משאבי האנוש של חברות ההייטק בכוננות, מתי תתחיל מיקרוסופט בשלבי הגיוס ואיך זה ישפיע על הטאלנטים בתחום ההייטק?

בתחילת אוקטובר 2021 הודיעה מיקרוסופט ישראל כי בכוונתה להקים חמישה מרכזי פיתוח חדשים בארץ ולגייס כ – 2,500 עובדים חדשים בתוך כארבע שנים. מדובר בהגדלת כוח האדם המועסק בחברה מכ – 2,000 עובדים כיום לכ – 4,500, החברה כבר החלה לגייס עובדים חדשים למגוון משרות החל מתחומי הפיתוח וכלה במשרות לסטודנטים. לדבריה של מנכ”לית החברה מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, ההתרחבות המאסיבית של הפעילות בישראל מעידה על האמון של מיקרוסופט בכישוריהם של אנשי ההייטק בישראל ועל החשיבות העצומה של מלאכת הפיתוח הנעשית בארץ.

מיקרוסופט תפתח חמישה קמפוסים חדשים בישראל

בשנה שעברה פתחה מיקרוסופט את הקמפוס המרכזי שלה בישראל, ששטחו 46 אלף מטרים רבועים והשוכן בהרצליה פיתוח. מדובר בבניין ייחודי המתוכנן ליצור סביבת עבודה בריאה ואשר עומד בתקן LEED V4 Gold – תקן ייחודי המדרג מבנים ככאלה המתאימים לתפיסת הקיימות, ה – Wellbeing של השוהים בהם והידידותיות לסביבה. מיקרוסופט מבינה כי עובדיה מעוניינים לחלק את שעות העבודה בין עבודה במשרד לעבודה מרחוק, יכולת של עובדים לשלב בין האפשרויות מגבירה את שביעות הרצון ותורמת לגמישות הארגונית. גיוס עובדים נרחב כגון זה שעליו הכריזה מיקרוסופט מחייב הקמת תשתית מתאימה. החברה מתכוונת להקים בתל אביב קמפוס חדש לגמרי ששטחו הכולל יהיה 25 אלף מטרים רבועים והוא יאוכלס בכ – 1,000 עובדים. מרכז חדש בהרצליה יוקם בסמוך לקמפוס הקיים שם ושני מרכזים חדשים נוספים יוקמו בירושלים ובבאר שבע. מיקומו של המרכז החמישי שיוקם טרם נקבע.

התרחבות גיאוגרפית תמשוך אל החברה עובדים מהפריפריה

המרכזים החדשים שתקים מיקרוסופט בירושלים ובבאר שבע יאפשרו לה לקלוט אל שורותיה עובדים מהפריפריה הנמצאים בתת ייצוג בתעשיית ההייטק, כך למשל עובדים מקרב המגזר הערבי, כולל מיישובים בדואים בסביבת באר שבע, ומקרב הציבור החרדי השוכן בירושלים, במודיעין והסביבה.
כבר כיום פועלות במיקרוסופט ישראל כשלושים קבוצות מוצר האחראיות על פיתוח כמה ממוצרי הליבה של החברה ועוסקות בקידום טכנולוגיה פורצת דרך בתחומים כגון מחשוב ענן, אבטחת מידע, בינה מלאכותית, בינה עסקית, מכשירי Surface שהם טבלטים ומחשבים ניידים של מיקרוסופט, Big Data, נהיגה אוטונומית, בריאות דיגיטלית ועוד. מרכזי הפיתוח החדשים יאפשרו למיקרוסופט ישראל להמשיך לצמוח ולגייס לשורותיה עובדים מוכשרים במיוחד אשר ייהנו מתנאי ההעסקה האטרקטיביים של מיקרוסופט. מעניין לציין, אגב, כי בשנתיים האחרונות נבחרה מיקרוסופט לחברת ההייטק שהכי טוב לעבוד בה בישראל לפי דירוג של חברת דאן אנד בראדסטריט.

מנהלי משאבי אנוש בחברות הייטק ישראליות מגבירים כוננות

אין ספק שההכרזה של מיקרוסופט אינה נעימה לאזניהם של מנהלי משאבי אנוש בחברות הייטק ישראליות אשר נאלצות להתחרות על ציבור מוגבל של עובדים מוכשרים במיוחד, המכונים גם “טאלנטים”. החשש הוא כמובן שמיקרוסופט תצליח למשוך אליה את העובדים המוצלחים ביותר בזכות השכר הנדיב וחבילות ההטבות שהיא יודעת להציע. אולם יש לזכור שחברות ההייטק הישראליות נמצאות כיום במצב נוח למדי, זאת לאחר שגייסו למעלה מ – 12 מיליארד דולר במחצית הראשונה של שנת 2021. עם כיסים מרופדים היטב במזומנים החברות הישראליות נכונות כיום לקרוא תיגר גם על חברה בינלאומית ענקית דוגמת מיקרוסופט. יתרון נוסף ממנו נהנות חברות ישראליות הוא שהנהלתן יושבת כאן וכך הן יכולות לתפור במהירות הצעות אטרקטיביות לעובדים בהם החברה מעוניינת במיוחד. חברות דוגמת טאבולה (NASDAQ: TBLA), מאנדיי (NASDAQ: MNDY) ואחרות יכולות כיום להציע לעובדים ישראלים הצעות לא פחות טובות משל חברות רב לאומיות, לעיתים אף עדיפות עליהן. חברות ישראליות הספיקו ללמוד איך לשמר עובדים ולכן קטן הסיכוי שמיקרוסופט תצליח למשוך אליה עובדים שכבר מאיישים משרות חשובות בחברות אחרות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקטור התשתיות
סקטור התשתיות חוזר לזרוח, בונים עולם חדש
קרן השקעות
אסטרטגיה אלטרנטיבית: סוגי קרנות השקעה פרטיות
הרכב החשמלי
הרכב החשמלי והמלחמה הגדולה
פודטק
פודטק – הכוכב הבא בעולם ההשקעות הישראלי!
טכנולוגיה
סין נגד חברות הטכנולוגיה המקומיות: זרועות הרגולטור מגיעות לכולם מעליבאבא ועד DIDI