מלחמת הסחר

לביידן יש את הקלפים לנצח?

בשנים האחרונות ארצות הברית וסין מוצאות את עצמן בעימות כלכלי חריף, מלחמת הסחר. מצד אחד, ארצות הברית מחפשת את הדרך לצמוח ולחזור לימי הזוהר שלה. מצד שני, סין רוצה לקחת את “כתר מעצמת העל” בכל מחיר. כמו שזה נראה כרגע, סין בדרך הבטוחה להפוך לכלכלה הגדולה ביותר בעולם, זה רק עניין של זמן. בשבוע האחרון קיבלנו זווית ראיה מעניינת למלחמת הסחר, במכתב השנתי של בעלי המניות בחברת ברקשייר הת’אווי כתב וורן באפט, “לעולם אל תהמרו נגד אמריקה”. כמו כן, הנשיא החדש ג’ו ביידן מוכיח כי לא מתכוון לזנוח את מלחמת הסחר ולוותר לסין על הבכורה העולמית אבל מה יש לו בארגז הכלים שלא היה לדונלד טראמפ? בואו נדבר על זה.

מלחמת הסחר ועולם ההשקעות

ידוע כי סין וארצות הברית משפיעות רבות על הבורסות וכלכלות העולם, כל אמירה או ציוץ מאחת המדינות עשויים לגרום לבורסות לעליות או ירידות חדות במיוחד. ביידן, שקט מקודמו אך ממשיך את המלחמה מתחת לפני השטח. מיד עם כניסתו לתפקיד, דיבר הנשיא החדש על הניו גרין דיל בשווי טריליוני דולרים, ארצות הברית נמצאת במציאות מורכבת ובתקופת זמן מכרעת עבורה. ביידן, מעוניין לקדם השקעות עתק באנרגיה ירוקה ומתחדשת, השקעות עתק בתחום התשתיות בארצות הברית, והשקעות עתק בתחומי הטכנולוגיה. על פי מומחים, השקעות אלה עשוית לתרום לצמיחה הכלכלית שארצות הברית מחפשת, השקעות אלה עשוית להחזיר רבים לשוק התעסוקה שספג בשנים האחרונות מכה קשה מסין, ובשנה האחרונה בעקבות מגפת הקורונה. היעד של ביידן הוא משק אנרגיה בלתי תלוי עד 2050, דבר שימשוך יזמים, משקיעים ועוד בתחום האנרגיה המתחדשת לארצות הברית יותר מכל מדינה אחרת בעולם. כמו כן, שדרוג התשתיות עשוי להיות פרויקט שלא נראה כמותו, כבישים, גשרים, נמלי ים, נמלי תעופה, תשתיות חשמל, תשתיות מים ועוד. ארצות הברית בונה את עצמה מחדש וחברות וקרנות בתחום התשתיות עשויות להרוויח ובגדול.

אז מה המשקיעים צריכים לדעת וכיצד להתנהל?

כרגע מסתמן שביידן שומר על קו נוקשה מול סין, כך שמלחמת הסחר לא הולכת לרדת מכותרות החדשות ומסדר היום הכלכלי. הנשיא החדש מתכוון להזרים מיליארדים לסקטור הטכנולוגיה עבור מחקר ופיתוח, הממשל החדש מבין כי טכנולוגיה פורצת דרך עשויה להיות הבידול והדרך לניצחון מוחץ על הסינים. תחומי הטכנולוגיה הבולטים יהיו ככל הנראה תחום הסייבר, סחר ומעבר דיגיטלי במגוון ענפים, מירוץ אחר 5G. בנוסף לכך, ביידן ינסה ליצור ברית דמוקרטית עם מדינות שונות בעקבות משבר הקורונה. כיום, מדינות רבות רואות בסין איום גדול.

מה השפן בכובע של ביידן?

במידה ויצליח לחבר לברית הגדולה את מדינות דרום אמריקה ויבשת אפריקה, מהלך כזה, עשוי להחזיר את ארצות הברית למסלול ההמראה הכלכלי. מדובר במספר מדינות וביבשת אשר זקוקות למשאבים רבים. עבור קרנות השקעה אלטרנטיביות במגוון תחומים, פיתוח אזורים אלה שווה הון עתק, מדובר הכנסות גדולות אשר עשויות להכניע את הכלכלה האמריקאית ובכך ארצות הברית תשמור על מקומה כמעצמת העל היחידה. כיצד ניתן לחשוף את תיק הנכסים שלכם להשקעות אלטרנטיביות באנרגיה ירוקה ומתחדשת, בתחום הטכנולוגיה ותשתיות? השאירו פרטים ומתכן פיננסי מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר

קניונים אונליין
קונים אונליין, האם הקניונים הגדולים בסכנה?
רובוטים
חיילי העתיד הם רובוטים!
כלכלה
רכבת לילה לקהיר בעושר ובעוני: כלכלת מצרים צומחת ב-5%
השקעות אלטרנטיביות
למרות המהפכה הדיגיטלית 77.5% מהספרים הנמכרים מודפסים
מטבע חברתי
הליברה של פייסבוק: מטבע חברתי או מונופול פיננסי דורסני?