טאבולה

בשנת 2006 הגה אדם סינגולדה, בנו של הגיטריסט המוערך מהבולטים בישראל אבי סינגולדה, רעיון לחברת הפצת תכנים בוידאו. החברה הוקמה והופעלה דרך משרדים צנועים ברמת גן, אולם בתהליך מהיר עברה לשיווק קוביות תוכן מקודם באתרי חדשות ותוכן בולטים, העתיקה את מיקום המשרדים שלה מישראל לניו יורק, וכבר בשנת 2007 גייסה 1.5 מיליוני דולרים. מאז ועד היום, כמעט התאחדה עם אאוטבריין (מהלך שלא צלח) והיא בדרך להנפקה בורסאית בנאסד”ק. היום, מדובר באחת מענקיות התוכן המוכרות בכל העולם, עם אלף עובדים ושווי שוק מוערך של כ – 2.6 מיליארדי דולרים. הסיפור של טאבולה, לפניכם.

הכל התחיל כשלא היה מה לראות בטלוויזיה

אדם סינגולדה היה בן 26 שנים בלבד, כשהקים את טאבולה כאלטרנטיבה מותאמת אישית לצפייה בתכנים בסמארטפון. בראיונות שונים איתו סיפר בעבר שהרעיון עלה בו כשהבין שהצפייה בטלוויזיה היא מיושנת, אינה מותאמת אישית לצופים ושהוא עצמו משתעמם בעת הצפייה בטלוויזיה. החזון היה להתאים לצרכני תוכן תכנים בנושאים נבחרים של סרטוני וידאו קצרים.

סינגולדה מנהל את טאבולה, כך על פי דיווחים שלו, עם אותו הצוות בעשור האחרון, אולם הוא הבעלים היחיד של החברה. כנראה שיכולתו לשמור על גמישות, להתאים את היצע השירותים לביקושים ולמשובים שמתקבלים מהצרכנים, הוא זה שאפשר לו להפוך את טאבולה לחד קרן בשווי מוערך של כ – 2.6 מיליארדי דולרים. בתוך פחות משנה, עברה החברה להטמעת תוכן מותאם אישית לצרכנים, תוך מכירת משבצות פרסום באתרי התוכן הגדולים בארץ ובעולם. הרעיון העסקי שעומד מאחורי המפעל של טאבולה הוא אכן לא רחוק מאותו משפט של ביל גייטס, “התוכן הוא המלך”. טאבולה מאפשרת לבעלי עסקים לכתוב מאמרי איכות הכוללים קישורים והפניות, ולשבץ את אותם מאמרים כתוכן כמעט פנימי באתרי חדשות ובאתרי תוכן עם מיליוני צפיות. טאבולה היא השירות המאפשר לבעלי עסקים קטנים לשבץ כתבת חדשות באתרי חדשות דוגמת YNET, שיש להן פוטנציאל להזרים אל האתר ולייצר ביקושים בשיעורים עצומים.

אגב, מעניין לציין כי בשנת 2014 נכתב על התוכן של טאבולה, שהוא “התוכן הגרוע ביותר ברשת”. ניתוח בשנת 2016 של התכנים המופצים באתרי התוכן הגדולים על ידי טאבולה ואאוטבריין, מצע כי מעל רבע מהקישורים מהווים “קליקבייט” – פיתיון למילוי תכנים על ידי גולשים לצורך קבלת הודעות פרסומיות.

ינואר 2021 – טאבולה מודיעה על הכנסות רבעוניות של יותר מ – 300 מיליון דולר

“שנת הקורונה” לא היתה שנה גרועה עבור טאבולה, אם כי היא היתה חברה פרטית ולא דיווחה באופן מפורט אודות ההכנסות וההוצאות שלה. בסוף הרבעון הראשון של 2021 פרסמה החברה דו”ח נתונים פיננסיים לקראת הנפקתה הצפויה בבורסה בקרוב, על פי הנתונים העולים מן הדו”ח מדובר בחברה עם שיעורי רווח גולמיים של כ – 30%. ההכנסות במהלך הרבעון הראשון היכו את התחזיות בכ – 8%, עם הכנסות של בין 300 ל – 303 מיליונים דולרים.

ההנפקה הצפויה, לפי שווי שוק של מעל 2.6 מיליארדי דולרים

בתחילת השנה (ינואר 2021) הודיע אדם סינגולדה, המנכ”ל והבעלים היחיד של החברה, על הנפקה צפויה של החברה באמצעות חברת SPAC ישראלית. זו היתה הנפקת הספאק השניה שראינו השנה בשוק ההון הישראלי, וההנפקה תאפשר לטאבולה להפוך חברה שנסחרת בבורסת הנאסד”ק. זאת, לאחר שרק לפני שנה בוטל מיזוג היסטורי בין טאבולה לבין ענקית המלצות התוכן המתחרה שלה, אאוטבריין. המיזוג הצפוי הוא עם חברת הספאק הישראלית ION בבעלות גלעד שני ויונתן קובלר, והוא צפוי לאפשר לטאבולה גיוס של עוד כ – 550 מיליוני דולרים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
השקעה אלטרנטיבית באספנות
השקעות בדיור מוגן
השקעות בדיור מוגן השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן!
השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה
דילמת הנדל”ן הגדולה – השקעות אלטרנטיביות או דירה להשקעה?
עולם ללא בשר
עולם ללא בשר
השקעה בסחורות – יתרונות וחסרונות