טכנולוגיה

כאשר מדינה קטנה מחליטה להפוך למעצמה: כך טיוואן הפכה למעצמת שבבים עולמית

תעשיית השבבים נחשבת לאחת התעשיות הצומחות ביותר בעולם ההשקעות, וזאת בשל הביקוש ההולך וגובר מצד חברות וארגונים. למעשה, כיום מתנהלת מלחמת שבבים של ממש מול שתי מעצמות ענק – ארה”ב וסין, אולם מי שמצליחה לגרוף את כל הקופה היא הרפובליקה הסינית הקטנה בשם טיוואן המקיימת קשרים דיפלומטיים עם 17 מדינות בלבד. טיוואן היא מעצמה עולמית בתחום וזאת בשל השקעה מסיבית מצד הממשלה בתחום אשר השכילה להבין עוד בשנות ה- 70 כי כדי לקדם את המדינה נדרש לבצע מהפך של ממש – ממדינה המבוססת אך ורק על חקלאות למעצמה טכנולוגית בתחום השבבים. בסיוע מסיבי מצד הממשלה הצליח חברת השבבים TSMC להפוך לחברה הגדולה בתחום ייצור השבבים, והמפעל שלה אשר ממוקם בלב המדינה נחשב למפעל הגדול ביותר בעולם. החברה נוסדה בשנת 1987 והיא נחשבת לחברה הקבלנית הראשונה שהצליחה לייצר שבבים בעבור תעשיית המוליכים. מאחר ונכון להיום קיים מחסור חמור בשבבים למכשירי סלולר, הצליחה החברה להרחיב את פעילותה גם מעבר לים ובבעלותה מפעלים רבים בכל רחבי העולם: דרום אמריקה, הודו, אירופה, יפן ובשנה החולפת הקימה מפעל בהשקעת עתק של 12 מיליארד דולר בארה”ב.

מינוף משבר השבבים לטובת גידול בהכנסות

נגיף הקורונה גרם למשבר חמור בקווי היצור של השבבים, כאשר חברות גדולות בעולם כמו אפל וסוני דיווחו על מחסור שעתיד להשפיע על היכולת של החברות לספק את המוצרים. מאחר והשבבים אותה מייצרת החברה הטיוואנית מיועדים לא רק לתעשיית הסלולר אלא גם למכוניות, מוצרי טכנולוגיה ועוד, ניתן בהחלט לומר כי המחסור העולמי בשבבים מוביל את חברת השבבים להמשיך ולהוביל את התחום ואף להגדיל את הכנסותיה שנאמדים כיום במיליארדים. ע”פ הערכות, המשבר צפוי להימשך עד לשנת 2022 ולכן האתגר של ענקית השבבים הוא להגביר את קצב הייצור מתוך מטרה לשמר את מקומה בפסגה.

לסיכום, מלכת השבבים העולמית היא טיוואן. תחום השבבים הוא תחום מרתק המשלב מגוון רחב של תחומים ומהווה הזדמנות השקעה יוצאת דופן בעולם האלטרנטיבי, וזאת בשל הביקוש האדיר לצד חוסר היכולת של ארה”ב כמו גם סין שלמרות שהיא נחשבת כאחת מהמדינות המובילות בעולם הטכנולוגיה היא עדיין נשענת על הממלכה הקטנה, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי טיוואן מהווה מדינה אליה הזרקורים מכוונים – ולא בכדי. המהפכה כבר כאן, וטיוואן נמצאת בראשה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מה קורה ב- Coinbase?
תיק השקעות טכנולוגי
תיק השקעות טכנולוגי: בכל 19 שניות מתרחשת מתקפת סייבר
3 סקטורים בפוקוס
השקעות 2021- 3 סקטורים בולטים שכדאי לשים לב אליהם השנה
amazon
המונית של אמזון
Meat Tech
Meat Tech – פרות קדושות וטכנולוגיה (אף פרה לא נפגעה בתהליך)