מניות טכנולוגיה

מניות החברות הטכנולוגיה הן בישראל והן בארה”ב נמצאות בנסיקה. המשמעות היא שבעוברכם כמשקיעים מדובר בסקטור מרתק המשלב בין ידע, חקר וטכנולוגיה חדשנית. נשאלת השאלה – באילו מניות להשקיע? יצאנו לחקור וחזרנו עם תשובות.

מניות חברות הטכנולוגיה הישראליות: זינוק של מעל ל 100%

חברות הטכנולוגיה הישראליות נמצאות במגמת נסיקה. רק בשנה האחרונה רשמו מספר חברות טכנולוגיה זינוק של מעל ל 100% בערך המנייה, ובהתאם לכך הוסיפו לערך מעל ל 20%. חברות הטכנולוגיה זוכות להתעניינות גוברת בייחוד על רקע השנה החולפת וזאת לאור תשואות מצוינות אותן העניקו למשקיעים בעקבות חתימה על הסכמים אסטרטגיים לצד פיתוח מואץ של תחומי טכנולוגיה בולטים כמו בינה מלאכותית, סייבר וביג דטה. מדובר בתחומים שחולשים על מגוון ענפים – החל מענף הרכב ועד לסקטור הבריאות ולכן אותן חברות מציעות לקהל המשקיעים הזדמנות מצוינת להצטרף לקדמה טכנולוגית שמשלבת בין מחקר, ידע ואנשי מקצוע מהטובים בעולם.

מה הופך את חברות הטכנולוגיה הישראליות למסקרנות?

התעניינות של משקיעים כאן בישראל גברה בעיקר על רקע העלייה של חברות כמו צ’ק פוינט במדד הנאסד”ק בארה”ב. לא מעט חברות טכנולוגיה עקפו את התחזיות של האנליסטים, ועל כן בעבורכם כמשקיעים מדובר בהזדמנות מצוינת להצטרף לאחד התחומים הבולטים בעולם שוק ההון. חברות הטכנולוגיה כאן בישראל מהוות ללא ספק גאווה ישראלית, לא רק בשל היקף הפעילויות אלא גם בשל היכולת שלהן להמשיך לעבוד כאן מישראל, לספק מקומות עבודה לעשרות אלפי עובדים וכן להעניק שירותים לענפים כאן בארץ וגם מעבר לים, כחלק מסבבי גיוס כספים מוצלח מצד חברות זרות ואפילו ממשלות שרוצות להשתמש בטכנולוגיה הייחודית של החברות הללו .ההחלטה האם להשקיע במניות של חברות טכנולוגיה ישראליות צריכה להתבצע תוך בחינה של התשואות והפעילות ועל כן הצטרפות לקרנות השקעה כמו קרן סיטרין יכולה בהחלט לסייע לכם לגוון את תיק ההשקעות, בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם.

מניות טכנולוגיה אמריקאיות: תנודות חזקות

השווקים בארה”ב חווים תנודות חזקות מאוד בשנה האחרונה, בעיקר על רקע נגיף הקורונה. התפשטות הנגיף בכל רחבי ארה”ב נוסף לחילופי שלטון שהובילו למהומות גרמו ללא מעט משקיעים לחשוב מחדש לגבי השקעה בחברות הטכנולוגיה. למרות שחברות כמו מייקרוסופט ואנבידיה זינקו, אולם התוצאות העסקיות של לא מעט חברות אמריקאיות לא השביעו רצון, בלשון המעטה. אנליסטים המתמחים בתחום של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות טוענים כי רמות המחירים של חברות הטכנולוגיה מזכירות בצורה מחשידה את הבועות של השוק בשנת 2000, אולם ההבדל הוא שאת הבועה הזו מובילות כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות והבולטות בעולם כמו אמזון. עם זאת, צריך להגיד כי השנה החולפת הייתה שנה מצוינת למשקיעים שהחליטו להשקיע בתחום הטכנולוגיה בארה”ב בשל זינוק של מעל ל 71% במדד הנאסד”ק. מאחר והתנודות בשוק הזה חזקות בהתאם לביצועים של החברות, צריך לסייג ולומר כי השקעה באותם חברות כוללת סיכון, אותו יש לקחת בחשבון במערך השיקולים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סין
הממשל הסיני מתלבש על מותגי היוקרה: משטרת האופנה בעקבות המותגים המובילים, השלטון רוצה עוד רגולציה והרבה יותר מיסוי
רכב חשמלי
אאודי רושמת ניצחון על טסלה
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
טאבולה
התוכן הוא המלך: טאבולה
אלצהיימר
אלצהיימר: הסוף למחלה חשוכת המרפא?