מסחר בקריפטו

התאריך הוא 22 למאי 2010, והמקום הוא ג’קסונוויל פלורידה, ארה”ב. עלם צעיר בשם לאזלו האנייקס מחליט להזמין שני מגשי פיצה – ולשלם על ההזמנה שלו באמצעות מטבע קריפטוגרפי חדש שהוא כל כך רחוק מהמיינסטרים עד שכמעט אפשר לכנות אותו – ההיפך מכל מה שידענו עד אז על שוק המטבעות והכספים. הוא משלם עבור שני מגשי הפיצה שלו 10,000 ביטקוין.

מחיר הביטקוין עמד אז, כפי שאפשר לנחש, על פחות מסנט אחד. מי מאיתנו שהיו אז אמיצים מספיק על מנת לרכוש ביטקוין בעשרה דולרים בלבד, היו מופיעים היום ברשימה המתארכת של מיליונרי הקריפטו.

מסחר בשוק הקריפטו: לנצל את התנודתיות

אחת האטרקציות שמספק שוק הקריפטו למשקיעים, מעבר להיותו שוק השקעות אלטרנטיבי שהתנודתיות בו בדרך כלל אינה בהלימה עם התנודתיות של שוק ההון ומכאן היתרונות שלו בגידור תיק ההשקעות הבורסאי, הוא תנודתיות שלו, הנובעת מהעובדה ששוק הקריפטו הוא לא שוק מנוהל ואין גוף בירוקרטי שמנסה לשמור על יציבות המטבעות בו.

יש אינספור מטבעות קריפטוגרפיים שנסחרים סביב מחירים של סנטים בודדים ומציגים עליה שנתית של אלפי אחוזים. חשוב לשים לב כי למרבית המטבעות הללו אין שווי שוק רשמי וכי לעיתים קרובות – מדובר בהונאה. אם כן, בחירת המטבע הקריפטוגרפי שתבחרו בו, היא ללא ספק גם עניין של סיכון.

איפה אפשר לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים?

בניגוד לשטרות של שקלים או דולרים, מטבעות של קריפטו אי אפשר להחזיק בארנק הפיזי שלכם. על מנת להחזיק מטבעות קריפטוגרפיים עליכם לפתוח ולנהל ארנק דיגיטלי. ארנק כזה ניתן לפתוח באמצעות אפליקציות ייעודיות (כמו למשל ארנק Edge, Blue Wallet, ERC20 או Ledger), או דרך זירות מסחר בקריפטו, כמו למשל זירת בייננס, קראקן, ביטס אוף גולד הישראלית ורבים אחרים. קיימות אופציות נוספות לפתיחת ארנק אשר בתי ההשקעות השונים מציעים.

ברגע שפתחתם ארנק דיגיטלי, תוכלו להעביר אליו כספים דרך כרטיס האשראי שלכם ולרכוש מטבעות קריפטו, כמו גם למכור אותם.

עמלות, דמי ניהול ומיסים על השקעות בקריפטו

בהשקעות בשוק ההון המיסים הרלוונטיים הם בעיקר מס על רווחי הון בשיעור של 25%. בהשקעות בקריפטו, תחום המיסוי הוא חדש ונכון להיום זה גם המס הרלוונטי על הרווחים בשוק הקריפטו. לצד המס ישנם כמובן דמי ניהול ועמלות על פעולות שתשלמו לזירות המסחר שבהן אתם פועלים. קחו בחשבון שמפאת החידושים ששוק הקריפטו מביא עימו, לא תמיד ההמרה של מטבעות קריפטו לשקלים היא מהירה ונוחה, ומבחינה זו יש עדיפות לעבודה מול פלטפורמה ישראלית למסחר בקריפטו, כמו ביטס אוף גולד או Bit2c או לחלופין לעבוד מול בית השקעות אשר מספק שירותי קריפטו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה
הברקזיט ויחסי הכוחות באירופה – כיצד המהלך משפיע על תיקי ההשקעות?
תעופה
מסע בין כוכבים וכרטיס לחלל החל מ-450 אלף דולר
דה וינצ'י
לאונרדו דה וינצ’י ואומנות ההשקעה האלטרנטיבית
קרנות חוב
משקיעים אלטרנטיבי: הכל על קרנות חוב
השקעות אלטרנטיביות
המלחמה הטכנולוגית הגדולה: נוקיה מול אפל והשיעור החשוב במנהל עסקים