מסחר בקריפטו

שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה, ויותר משקיעים מגלים עד כמה יעיל לחלק את כספי ההשקעה בין שוק ההון המסורתי (עם מניות, אג”ח, קרנות סל וכדומה) לבין השקעות אלטרנטיביות, כשאחד הנפוצים בהן הוא כמובן שוק הקריפטו. היום, שוק הקריפטו מגלגל כמעט שני טריליוני דולרים (זה היה כמעט שלושה טריליונים לקראת מחצית שנת 2021), עם מעל 17,000 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים שנבדלים זה מזה בשווי השוק שלהם, בתנודתיות שלהם, בהיקף המסחר שלהם וביציבות שלהם. מי שמחליטים לסחור בשוק הקריפטו או להחזיק חלק מהנכסים שלהם במטבעות קריפטו הם ממש לא לבד: מבין המיליונרים שהם בני 40 או פחות, על פי נתונים שפורסמו במגזין הכלכלי היוקרתי פורבס, מעל 60% מחזיקים שיעור ניכר מהכספים שלהם בקריפטו.

איך בוחרים מטבע קריפטוגרפי להשקיע בו, כמה זמן כדאי להחזיק את ההשקעה ואיזה סיכון מגלם תיק ההשקעות האלטרנטיבי שלכם בקריפטו – כל אלה הם נושאים למדריך נפרד לגמרי. היום, נדון בשלושת הדרכים לסחור בקריפטו.

שוק הקריפטו הוא שוק נטול גוף מנהל

הביטקוין שהושק בשנת 2010 במחיר של פחות מסנט אחד, הביא עימו גל של שינויים בשוק הכסף, והשינוי המרכזי הוא שוק חדש לחלוטין שהוא אמין מספיק מחד – אבל לא מנוהל על ידי שום גוף בירוקרטי מאידך. משכך, שוק הקריפטו משוחרר באופן תיאורטי מתשלום עמלות על כל עסקה – שוב אין שום גוף שיגבה את העמלות האלה. אנשים פרטיים בהחלט יכולים לסחור ביניהם בקריפטו, ממש כמו ששני אנשים פרטיים יכולים למכור זה לזה רכב משומש או יצירת אמנות. החלפת הידיים של המטבע תבוצע מארנק דיגיטלי אחד למשנהו בתמורה להעברת תשלום, וללא עמלות כלל. בשיטה זו של מסחר בקריפטו – אתם חייבים לסמוך על הצד השני בעסקה באופן מלא, מפני שאתם חשופים להונאות. מסחר בסגנון כזה בקריפטו, במטבעות כמו ביטקוין ואתריום, מבוצע למשל בקבוצות עניין ברשת טלגרם.

הפלטפורמות בחו”ל המאפשרות מסחר גמיש בשוק הקריפטו

בעולם פועלות מספר פלטפורמות לא קטנות בכלל, חלקן בפיקוח של הרשות המקומית לניירות ערך במדינת הפעילות שלהן, המאפשרות הקמה וניהול של ארנק דיגיטלי ומסחר בצמדי מטבעות על פי הגבלות הפלטפורמה. הפלטפורמה של בייננס, למשל, היא פלטפורמה שאינה בפיקוח אולם היא מאפשרת מסחר במעל 500 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים מובילים, כולל אלה התנודתיים יותר, כמו למשל דודג’ קוין ושיבה אינו. בייננס היא מהפלטפורמות הפופולאריות לשימוש עבור משקיעים בישראל אבל חשוב לשים לב כי מי שמחזיקים ארנק דיגיטלי ומשקיעים בשוק הקריפטו בסכומים גדולים, עלולים בשלב זה ובהיעדר פיקוח מוסדר על פעילות שוק ההון בתחום הקריפטו למצוא את עצמם עוברים תלאות בדרך להכניס כספים מהארנק הדיגיטלי המנוהל בבייננס, אל חשבון הבנק הישראלי.

עוד פלטפורמה מומלצת ואף מפוקחת המאפשרת למשקיעים ישראליים להעביר כסף מכרטיס האשראי הישראלי אל הארנק הדיגיטלי ולרכוש מטבעות ביטקוין היא Kraken, גם היא ידידותית וזמינה. פלטפורמות בחו”ל מציעות שירות באנגלית בלבד, ושעות הפעילות של מחלקת שירות הלקוחות שלהן שונות בהתאם למדינה ממנה הן פועלות. בפלטפורמות כאלה משקיעים משלמים דמי ניהול – בסכומים נמוכים.

הפלטפורמות המקומיות למסחר בשוק הקריפטו

האפשרות האחרונה שנזכיר היא פלטפורמה מקומית למסחר בשוק הקריפטו, כמו Bits of Gold או Bit2C. הפלטפורמות הללו מאפשרות מסחר במטבעות הקריפטו הגדולים בלבד (בביטס אוף גולד אפשר לסחור בביטקוין ואתריום בלבד, ב – Bit2C ניתן לרכוש גם לייטקוין) והעמלות שהן גובות הן יקרות יותר ביחס לפלטפורמות בחו”ל. עם זאת, הן מתאימות במיוחד למי שמעדיף ממשק בעברית עם שירות לקוחות נגיש.

 

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מוניות מעופפות
כמו מתוך סרט מצוייר: טרנד ההשקעות החם של המוניות המעופפות
ביונד מיט
ביונד מיט – הסוף לבשר?
השקעות
השקעות אחראיות – כל מה שרציתם לדעת
להשקיע בתעשיית החלל
כיצד אפשר להשקיע בתעשיית החלל?
בלינק צ'רג'ינג
בלינק צ’רג’ינג – BLNK מה סוד הקסם?