מסחר יומי בקריפטו

אפשר לחלק את אסטרטגיות ההשקעה בשוק ההון לשתיים: השקעה לטווח ארוך, או מסחר פסיבי בשוק ההון, והשקעה לטווחים קצרים – או מסחר יומי. המסחר היומי בשוק ההון מתבסס על מחירים שונים של מניות בשווקים שונים (במניות דואליות) או על שינויים משמעותיים במחירי מניות ומוצרי השקעה אחרים בפרקי זמן קצרים.

מסחר יומי, בכל אפיק השקעה, דורש ממשקיעים גם הרבה ידע טכני באפיקי המסחר ובכלים הנסחרים, וגם זמינות גבוהה. כמו במסחר פסיבי בהשקעות לאורך זמן, גם במסחר יומי יש אפשרות להפסדים כשההימור בנוגע לשינויים במחיר הוא שגוי, וביחד עם זאת חשוב לציין כי סוחרי יום בשוק ההון, בשוק הקריפטו ובאופן כללי, משקיעים זמן ניכר בביצוע עסקאות יומיות ובניהול תיק ההשקעות שלהם.

מבין הערוצים הפופולאריים להשקעות אלטרנטיביות, שוק הקריפטו מאפשר גם מסחר יומי, כשהתנודתיות הגבוהה של מטבעות קריפטו מאפשרת לסוחרי היום בקריפטו לרכוש מטבע בבוקר ולמכור אותו בערב לעיתים ברווחים של 20% ומעלה. איך מבוצע מסחר יומי בקריפטו? האם זה משתלם ומה חשוב לדעת?

המפתח לרווחים במסחר יומי בקריפטו: תנודתיות גבוהה

בניגוד לשוק המניות או אפילו המט”ח, שם ניתן לרכוש מוצר השקעה בשוק אחד ולמכור אותו באחר תמורת מחיר שונה – מחירי מטבעות הקריפטו הם זהים בפלטפורמות המכירה השונות, והרווחים במסחר יומי בקריפטו נובעים מהתנודתיות במחירי המטבעות על פני זמנים קצרים.

בין החודשים ספטמבר 2020 עד אפריל 2021, עלה מחיר הביטקוין בכ – 491%. זו עליה יומית ממוצעת של מעל 2% בכל יום. ב – 18 לאפריל 2021 איבד הביטקוין כ – 6.5% ביום אחד, וב – 11 באפריל איבד הביטקוין כמעט 12% ממחירו, גם אז ביום אחד.

הסיפור אינו שונה במטבעות הגדולים האחרים בשוק הקריפטו: האת’ריום ששווי השוק שלו כ – 360 מיליארדי דולרים (שווי השוק של הביטקוין לבד מעל 800 מיליארדי דולרים, נכון לעת כתיבת שורות אלה, ושווי שוק הקריפטו כולו 1.867 טריליוני דולרים), התת’ר ששווי השוק שלו כמעט 81 מיליארדי דולרים, בייננס קוין ששווי השוק שלו כמעט 67 מיליארד דולרים, וגם מטבעות קטנים יותר כמו לייטקוין עם שווי שוק של 8.3 מיליארדי דולרים, ביטקוין קאש עם שווי שוק של 6.7 מיליארדי דולרים, וכן הלאה.

ב – 24 השעות שקדמו לכתיבת המאמר הזה:

 • הביטקוין הרוויח 2.84%
 • את’ריום הרוויח 3.68%
 • טרה הפסיד 1.9%
 • קרדאנו הרוויח 5.4%
 • ביטקוין קאש הרוויח 7.4%
 • את’ריום קלאסיק (שאינו את’ריום) הרוויח 11.7%

ובין המטבעות הגדולים אבל פחות מוכרים:

 • אלרונד הרוויח 10.4%
 • EOS הרוויח 10.5%
 • IoTex בעל שווי שוק של 880 מיליוני דולרים הרוויח 24.3%
 • WABNetwork, מטבע בעל שווי שוק של כ – 2.5 מיליוני דולרים, הרוויח 3,600%
 • Aeron, מטבע קריפטו עם שווי שוק של 4,000 דולרים, הפסיד 98.5%
 • Fox Trading, מטבע עם שווי שוק של כמעט 10,000 דולרים הפסיד 70%
 • NuShares, מטבע קריפטו עם שווי שוק של כמעט 300,000 דולרים הפסיד 68%
 • Cundicator, מטבע קריפטו עם שווי שוק של 1.8 מיליוני דולרים, הפסיד 41%

וזה, כאמור, רק ב – 24 השעות האחרונות.

האם כדאי לבצע מסחר יומי בקריפטו, ואיך עושים זאת?

בניגוד למסחר במניות דואליות למשל, הדורש שפע של ידע טכני לביצוע העסקה – מסחר יומי בקריפטו כולל רכישה ומכירה. הסיכונים, לאור המידע שהובא לעיל, הם בוודאי ברורים, וכדאי לבצע מסחר יומי בקריפטו לאחר ניתוח שוק מקצועי ועם זמינות גבוהה למעקב אחר התנודתיות. מומלץ לבצע עסקאות בתחומי זמן של לא פחות משעה. חשוב לקחת בחשבון את עלויות העסקה ועמלות שייגבו מפלטפורמת המסחר שאתם משתמשים בה. פלטפורמות מסחר רבות, בעיקר הבין לאומיות, מספקות עזרים מבוססי בינה מלאכותית שיכולים להתריע או אפילו לבצע בשמכם רכישה ומכירה מתחת או מעל מחיר מסוים לכל מטבע.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות בדיור סוציאלי
השקעות בדיור סוציאלי – מה זה אומר?
שוק דובי
מה דעתו של הכלכלן הידוע פרופסור ג’רמי סיגל על השוק הדובי?
כריס רוק ספג סטירה מצלצלת בטקס האוסקר – שוק הקריפטו חוגג, עם מטבע קריפטוגרפי לאירוע ומטבעות  NFT שנמכרו בעשרות אלפי דולרים
פיזור סיכונים
פיזור סיכונים מושכל: איך נייצב את תנודתיות תיק ההשקעות שלנו?
מטבעות קריפטו
בוני אנד קלייד גירסת הקריפטו: גנבו והלבינו מאות אלפי מטבעות ביטקוין גנובים