מסע נוסטלגי בעולם טכנולוגי

חנות העץ של אולה

חברת לגו היא הרבה יותר מעוד חברת משחקים, מדובר באחד מהמותגים המובילים והחזקים בעולם. לאולה קירק כריסטיאנסאן הייתה חברה שייצרה רהיטי עץ, יחד עם בנו גודפרד בן ה-12 הם ייצרו סולמות, מדרגות, קרשי גיהוץ ובהמשך התרחבו לצעצועי עץ בגלל תחרות גדולה. החברה התרחבה במהירות, משישה עובדים ב-1934, לכ-40 עובדים ב-1942. החברה סיפקה צעצועי עץ באיכות הטובה ביותר למקומות רבים ובכמויות גדולות. חברת לגו הצליחה להתקדם בזכות אימוץ מוקדם של טכנולוגיות מתקדמות, היא הייתה החברה הדנית הראשונה שהחזיקה במכונת הזרקת פלסטיק. בהתחלה הם ייצרו דובונים וברווזים, בהמשך הגיעו לבנים עם נעילה עצמית שבסופו של דבר, הולידו את לגו והפכו אותה ליצרנית הצעצועים הגדולה ביותר בעולם.

האתגר הגדול של לגו והדור ה-2

במהלך שנות ה-50 לגו החלה לייצר צעצועי פלסטיק, אך חשוב לציין, בעולם העדיפו צעצועי עץ, ומכירות צעצועי פלסטיק היו מעטות מאד. ב-1958 לגו החלה להמריא ולכבוש פסגות חדשות, אמנם, המייסד אולה קירק כריסטיאנסן לא זכה לראות זאת, אך בנו, גודפרד הוביל את החברה בדרכו של אביו. לאחר שריפה הרסנית ב-1960, החליטה הנהלת החברה להוציא את מוצרי העץ והתמקדה במוצרי הפלסטיק בלבד, ההימור הגדול השתלם. מאז הומצאה הלבנה של לגו, היא נותרה זהה. בסופו של דבר, מדובר בעיצוב פשוט וידידותי לילדים שזוכה לאריכות ימים. בשנת 2000, לגו נבחרה “לצעצוע של המאה”. במהלך המאה ה-21, המותג LEGO, מצא את עצמו בגרסאות אלקטרוניות, משחקי וידאו והסרט LEGO, ושיתוף הפעולה המוצלח עם מארוול קומיקס וספרי הארי פוטר.

הדור ה-3: עידן טכנולוגי, שנת קורונה וילדי המזרח

שנת 2020 הייתה שנה מאד מאתגרת, אך עבור חברת לגו היא הייתה שנה נפלאה. מכירות מוצרי החברה זינקו, מותג לגו הצליח ללא ספק להרוויח מכך שאנשים בילו זמן רב בבית. אחד ממנועי הצמיחה הגדולים של לגו היא סין. את שנת 2020, לגו סיכמה בזינוק של כ-21% כתוצאה ממגוון רחב של מוצרים, השקעות בסחר אלקטרוני וגידול משמעותי במכירות החברה במזרח. בראיון ל-CNBC אמר מנכ”ל החברה, נילס כריסטיאנסן
“זו באמת תוצאה של מאמץ אדיר של הארגון כולו, במיוחד עם כל הדברים שנאלצנו להתמודד איתם במהלך השנה”. מגפת הקורנה אילצה את החברה לקבל החלטות מורכבות, סגירת אתרי ייצור במקסיקו ובסין, סגירת אזורי קמעונאות ועוד. למרות הכל, ה-DNA והיצירתיות תמיד הובילו את LEGO  לכבוש פסגות חדשות. הכנסות החברה הסתכמו ב-7 מיליארד דולר, עלייה של כ-13% בהשוואה לשנה הקודמת. החברה ממשיכה להיות בבעלות משפחתית, כיום, היא מנוהלת על ידי הנכד של מייסד החברה, קילד כריסטיאנסן. אם אתם חושבים שיש לכם יותר מדי לגו בבית? האדם המחזיק באוסף הלגו הגדול ביותר, מחזיק בכ-3,837 סטים, מדובר באוסף פרטי ויקר ערך.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סקירה אלטרנטיבית 30.5.21
סקירת שווקים אלטרנטיבית – השקעות אלטרנטיביות עולות ומטבעות הקריפטו קורסים
etoro
eToro  –  רשת חברתית של השקעות שכדאי להכיר
רובין הוד
רובין הוד – האפליקציה שמשגעת את וול – סטריט
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות
5 דברים שחובה לדעת על עולם ההשקעות האלטרנטיביות
בית מלון על המים
הקשר בין אוניית התענוגות הגדולה בעולם לישראל