בניין
כל מי שרוצה להשקיע מעבר לים, חייב לקחת בחשבון כי קיימים מיסים. יש משקיעים שלא לוקחים את המיסים בחשבון, ובסוף הם משלמים על כך ביוקר. במדינות שונות בעולם כמו בישראל קיימים מיסים שונים על כל מי שרוכש או מוכר נכס במדינה עצמה. כל מדינה מביאה איתה חוקים שונים הקשורים למיסוי על רכישת או מכירת נכסים. יכול להיות כי את המיסים הפופולריים אתם בעצמכם מכירים. אך מה עם מס הירושה? אם לא יצא לכם לשמוע עליו, זוהי בהחלט ההזדמנות מבחינתכם.

מהו מס ירושה?

אולי אינכם מכירים את מס הירושה מכיוון שהוא אינו קיים בישראל. מס הירושה היה קיים בישראל בין השנים 1949 עד 1981. אך מדינות שונות בעולם עדיין מטילות את המס הזה על מנת להעשיר את קופת המדינה. יכול מאוד להיות כי בשנים הבאות נראה את מס הירושה חוזר להיות קיים גם בישראל. אז מה זה בכלל המס הזה? מס הירושה הוא מס שמוטל על כל מי שמקבל בירושה נכס או סכום כסף מסוים. כלומר ברגע קבלת הנכס או הכסף, יוטל אחוז מסוים של מס על מי שאמור לקבל אותו. זה יכול להיות על אדם אחד או על קבוצה של אנשים.

מס הירושה בפורטוגל

אם אתם בוחנים אפשרויות נדל”ן בפורטוגל, מוטב כי תכירו מה קורה עם מס הירושה במדינה. נכון לכתיבת שורות אלה לא קיים מס ירושה בפורטוגל, בדומה מאוד לישראל. המס היה קיים עד לשנת 2004, אך הממשלה החליטה להסיר אותו. אך כל מי שמשקיע בפורטוגל צריך להכיר את מס הבולים שהוא מס דומה למס הירושה. מדובר על מס של 10 אחוז, ושווה לכם לקרוא עליו. כמובן שקיימים עוד מיסים אחרים שקשורים על הקרקע ועל פרמטרים שונים. לפני שרוכשים נכס במדינה יהיה עליכם להכיר את הכל המיסים השונים.

מס הירושה באנגליה

מס הירושה באנגליה הוא אחד מהמיסים הכי חשובים שיש. מדובר על מס שקיים עוד מלפני מאות שנים, והוא רלוונטי עד לימים אלה. המס נכון להיום עומד על 40 אחוזים, דבר שלא ניתן להקל בו ראש. אך כמובן שקיימים כל מיני סעיפים שמעניקים ליורשים החוקיים פטור מתשלום המס. כל נכס שמועבר בירושה בשווי נמוך מ-325 אלף פאונד יהיה פטור ממס ירושה.

מס הירושה ביוון

בעת השקעות נדל”ן ביוון יהיה עליכם לבחון את כל המיסים שאותם תצטרכו לשלם. בשונה מאנגליה, מס הירושה ביוון נקבע בהתאם לשווי הנכס. ככל שהנכס יהיה שווה יותר, כך תצטרכו לשלם מס ירושה גבוה יותר. כאשר הטווח נע בין 1 אחוז ועד 40 אחוזים במקסימום. על מנת שתוכלו להעריך את גובה המס יהיה עליכם להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים שמכירים את הנושא הזה. כך לא תמצאו את עצמכם משלמים מס גבוה ללא כל הצדקה.

מס הירושה בספרד

גם בספרד קיים מס ירושה, אך יש לו שם אחר וזה עלול להיות מעט מבלבל עבור המשקיע הישראלי. בספרד למס הירושה קוראים מס ירושה ומתנות. נכון להיום הגובה של המס הינו דינמי והוא נע בין 7.34 אחוזים ועד ל-34 אחוזים. כיצד קובעים בספרד כמה מס כל אחד משלם? על פי מידת הקרבה של כל אחד ליורש ועל פי שווי של הרכוש שעבר בירושה. גם כאן תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע על מנת להכין את עצמכם בצורה הכי טובה שיש.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

NFT
המדריך המלא: איך מייצרים NFT?
השקעות חוץ בורסאיות
מה סוד הקסם של שנחאי?
רשת האפלה
הרשת האפלה: כל מה שאנחנו יודעים על הרשת האפלה
מטבעות דיגיטליים
מדד חדש נולד: מדד מטבעות דיגיטליים
מטאוורס
חמשת עולמות המטאוורס העולים בתחילת הרבעון השני של 2022