אנרגיה ירוקה

בחסות משבר האקלים: האנרגיה הירוקה והמתחדשת תופסת תאוצה

אם עד לפני מספר שנים המונח אנרגיה ירוקה ומתחדשת לא היה מוכר לציבור הרחב, כיום בחסות משבר האקלים ניתן בהחלט לומר כי מדובר באחד התחומים הצומחים ביותר, לא מעט בשל החלטות היסטוריות של ממשלות בכל רחבי העולם כולל ישראל אשר החליטו לקדם את הנושא של אנרגיה ירוקה – לטובת התמודדות עם המשבר והצלת כדור הארץ מפני אחד המשברים הגדולים ביותר אותם ידעה האנושות. מדענים טוענים כי קצב פליטות המזהמים נמצא במגמת תאוצה וללא פעולות חירום מיידיות, בתוך כ 12 שנים העולם יגיע לנקודת אל חזור שתוביל להכחדה של מיליוני זנים של בע”ח לצד מלחמות שיתרחשו על רקע של מצוקת מזון ומים. בחסות המשבר חברות המתמחות באנרגיה ירוקה בתחומים כמו אנרגיית רוח, אנרגיה מפסולת, אנרגיה סולארית, איפוס אנרגטי ועוד זוכות להתעניינות הולכת וגוברת, כחלק מהבנה כי דרך הפיתוחים הטכנולוגיים של החברות ניתן ליצור עתיד טוב יותר בעבור האנושות. בישראל איגוד חברות האנרגיה הירוקה מונה מעל ל 160 חברות ואילו בעולם מדובר במאות שמפתחות אנרגיה ירוקה ומתחדשת שבכוחה לשנות את מערך האיזון האנרגטי של העולם.

פגיעה אנושה בכלכלה בעקבות משבר האקלים

ההתחממות הגלובלית פוגעת אנושות בכלכלת העולם בעקבות נזקים שנאמדים במיליארדים בעקבות אסונות טבע כפי שהתרחשו לאחרונה בסין שמתמודדות עם אסונות טבע רבים שהובילו לנזקים בסך מיליארדי דולרים, גרמניה שנאלצה להתמודד עם אסון במסגרתו יותר מ 160 בני אדם מתו בשיטפונות עזים שלא נראו במדינה מזה 100 שנים במערב המדינה ובלגיה. לפני כחודש הכתה סופה חריגה את טקסס וגבה את חייהם של 60 בני אדם כאשר חבילת הסיוע האמריקאית הגיעה לסך של 1.9 טריליון דולר. ע”פ ההערכות כ 80% מערי העולם נמצאות בסכנה של הצפה, ובעקבות כך מיליוני בני אדם ימצאו את עצמם כפליטים. מתוך מטרה להתמודד עם ההשלכות ההרסניות של המשבר החלו ממשלות בכל רחבי העולם לקדם צעדים דרמטיים לטובת הטמעה של אנרגיה ירוקה כמו אנרגיה סולארית, טורבינות רוח, גז טבעי ועוד לטובת יצירת התייעלות אנרגטית והפחתת התלות בפחמים מזהמים.

חברות האנרגיה הירוקה במגמת תאוצה

חברות המתמחות בתחום של אנרגיה ירוקה זוכות להתעניינות אדירה מצד משקיעים, הן בשל הפחתה של חסמים רגולטורים והן בשל עידוד ממשלתי מסיבי לטובת הגברת הפעילות. חתימה על הסכמים בשווי של מיליונים ולעיתים מיליארדים עם ממשלות כמו סין (המקדמת את הנושא של אנרגיה ירוקה באופן מואץ) לצד פוטנציאל אדיר מבחינת התשואות מוביל את התחום לפריחה גם בשווקים. בעבורכם כמשקיעים היכולת להשקיע בחברות אנרגיה ירוקה מהווה הזדמנות מצוינת ליצור תיק השקעות מגוון הלוקח בחשבון גם מגמות כמו ההתחממות הגלובלית, לטובת ביצוע השקעות עם אופי אחראי והשפעה עצומה על העולם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות נדל"ן
זריחת הנדל”ן – כיצד להשקיע במגוון פרויקטים אלטרנטיביים?
הפתרון לשווקים יורדים
הפתרון לשווקים יורדים? השקעות אלטרנטיביות
שוק הנדלן רותח
האלטרנטיבות של שוק הנדל”ן בישראל
רובינהוד
הטובים או הרעים: למרות הצמיחה ברווחים, מניית רובינהוד מתרסקת
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע