השקעה אלטרנטיבית

משבר האקלים: בעל השפעות הרסניות על עולם הסחורות

משבר הקורונה הוביל לשינויים דרמטיים בעולם הסחורות, וזאת בשל השיתוק שנוצר בעקבות כללי הסגר החברתי וכן סגירת המעברים בין מדינות. אולם, סביר להניח כי גם לאחר שיצאנו מהמשבר הבריאותי והכלכלי כעת העולם ובפרט מדינות אסיה ניצבות בפני משבר חדש – משבר האקלים. משבר האקלים נחשב עד לפני מספר שנים כסוג של קוריוז, אולם ככל שהמשבר מחריף כך ההשפעות על ענפים משמעותיים כמו ענף הסחורות מכה גלים ולמעשה הופך את המשבר הזה לאחד המשברים הגדולים ביותר של המאה ה-21. הביקוש הגבוה למוצרים מתעורר בצורה משמעותית בייחוד לאחר החזרה לשגרה, אולם בעקבות אסונות טבע משמעותיים שהתרחשו בשנים האחרונות במדינות המזרח (האחריות על מעל ל- 90% מייצוא הגומי בעולם לתעשיות) כושר האספקה נפגם ובהתאם לכך נרשמת בחודשים האחרונים עלייה תלולה במחירי הסחורות, כולל הגומי. החשש הוא כי בעקבות הרמות הגבוהות של המחירים כמו גם נזקי מזג האוויר שנגרמים כתוצאה ישירה מהתחממות הגלובלית יתרחש מצב קיצון של אינפלציה חמורה שבסוף תגלגל לכיסים של הצרכנים.

שקעה בענף מסורתי – האם כדאי לשנות כיוון השקעה?

אם עד לפני מספר שנים המניות של ענפים מסורתיים כמו למשל ענף הסחורות נחשב למניה בטוחה ויציבה למדי, כיום פני הדברים השתנו וזאת בשל אתגרים הניצבים אל מול אותם ענפים. הרחבנו כאן אודות המשבר בענף הבנקאות המסורתי אולם גם בענף הסחורות ובפרט הגומי נרשם משבר שמשפיע מאוד על חוזקן של החברות להתמודד הן עם אסונות הטבע והן עם הביקושים הגבוהים שמשפיעים מאוד על ערכן, ועל היכולת להמשיך לבצע את פעילותן באופן שוטף. בשל כך, חשיבה מחודשת לגבי נתיבי ההשקעה ובייחוד בתחום של השקעות מסורתיות נדרש כיום יותר מאי פעם, לא מעט בשל ההשפעה של משבר האקלים על הכיס שלכם כמשקיעים. בחינה של התוצאות של חברות הסחורות המתמחות בייצור גומי לתעשיות נמצא בשפל של כל הזמנים, ועל כן כמשקיעים מוטלת עליכם החובה לבצע בדיקה של נתיבי ההשקעה הקיימת בנתיבי השקעה כמו תיק השקעות מנוהל, לטובת הבנה מלאה של תמונת המצב בעולם המסורתי והתאמה שלו לתיק השקעות מגוון הלוקח בחשבון את הסיכונים הכרוכים בביצוע השקעות במניות מסוג זה.

לסיכום, משבר האקלים הוא משבר המשפיע על חייהם כל מיליונים ברחבי העולם – בשל תופעות טבע קיצוניות המתרחשות בצורה מואצת וקיצונית יותר מאי פעם. החברות המתמחות בענף המסורתי כמו גומי, ברזל ואפילו חקלאות מוצאות את עצמן במאבק שאת תוצאותיו עדיין אי אפשר לומר, אך בעבורכם כמשקיעים שחושבים רחוק חשוב לבחון אפשרות של גיוון תיק ההשקעות הקיים, לטובת יצירת איזון במציאות שאיננה מאוזנת.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קריפטו
ראלי של יותר מ – 50%: מי המטבע הקריפטוגרפי ש”עשה קופה”?
האמר חשמלי
GM משיקה: האמר חשמלי וצעד גדול בדרך לעקוף את טסלה
השקעות
האם זה הפרויקט הסודי של אפל?
קרנות חוב
משקיעים אלטרנטיבי: הכל על קרנות חוב
ההשקעה הירוקה של הסעודים
ההשקעה הירוקה של הסעודים