אנרגיה ירוקה

משבר האקלים העולמי משפיע באופן ניכר על תעשיות רבות בעולם, כולל תעשיית היין. למעשה, צרפת נחשבת לאחת מיצרניות היין המובילות בעולם וזאת בשל תעשייה חקלאית שהחלה להתפתח עוד בתקופת המלוכה, ובייחוד בזמן שלטונו של המלך לואי ה 14. לואי ה 14 היה חובב יין ידוע וקיים בארמונו חגיגות יין מרובות כולל מינוי של אוצר יין שתפקידו היה למזוג ולהסביר לנוכחים אודות היינות הצרפתיים. למעשה, הצרפתים זוקפים לזכותם את ההערכה העולמית כלפי יין, כחלק מהותי מההגדרה של צרפת כמעצמת יין המייצרת מעל ל 300 זנים של יין המוכרים ע”י ארגון הגפן הבינלאומי. צרפת מייצרת יין בכרמים באזורים צפוניים ודרומיים, כאשר באזור הצפוני ישנם מספר כרמים מובחרים שנחשבים לטובים בעולם. עם זאת, עיקר הייצור של היין מתבצע בעיקר באזור דרום צרפת. בעקבות משבר האקלים והעלייה המתמדת בטמפרטורות מתמודדות תעשיית החקלאות הצרפתית עם התחממות שמשפיעה על תהליך הייצור של הענבים הקפואים ובהתאם לכך ריקבון של הענבים. נוסף לכך, בעקבות שינוי האקלים התכופים הענבים הופכים לקפואים מדי ולכן לא ניתן לסחוט אותם. כמות היין הקטנה משפיעה מאוד על התעשייה שמגלגלת מיליונים מדי שנה, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי אימפריית היין הצרפתית שהציגה לעולם את ה fine wine ניצבת מול אתגר ממשי שמשפיע על היכולת שלה להמשיך ולייצר יינות.

כיצד תעשיית היין משפיעה על צרפת?

כאמור, האקלים העולמי מהווה נכון להיום את אחד הנושאים החמים ביותר בעולם, ולא בכדי. הטמפרטורות הגבוהות לצד תנאי קיצון שגורמים לאסונות במדינות רבות באירופה כמו גרמניה ובלגיה הובילו את האיחוד האירופי ואת צרפת בראשה ליצירה של תכניות אסטרטגיות שנועדו לסייע לתעשייה שמייצרת 4.3 מיליארד ליטר של יין בשנה לצד ייצוא של 30% מהיינות לעולם. התעשייה החקלאית בצרפת אחראית רק לא רק על התוצרת החקלאית אלא גם על התיירות. למעשה, בצרפת קיימים מעל ל 31 מוזיאוניים ו 10,000 יקבים המארחים מיליונים של תיירים. על כן, בעבור העם הצרפתי התעשייה החקלאית זקוקה לדחיפה משמעותית – ויפה שעת אחת קודם. יכול להיות שמי שתסייע להתמודדות של החקלאיים  עם האתגרים הנלווים הוא דווקא התחום האלטרנטיבי – בדמות חברות המתמחות בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת – קרש ההצלה של החקלאים

אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר הוא אנרגיה סולארית בה משתמשים בחקלאות. למעשה, אנו עדים לשימוש הולך וגובר בין חקלאות מסורתית לבין שימוש באמצעים של אנרגיה ירוקה ומתחדשת כמו אנרגיה סולארית, לטובת התמודדות עם משבר האקלים אך גם לטובת תהליך ייצור חסכוני ואיכותי יותר. חברות המתמחות בתחום של אנרגיה ירוקה זוכות להתעניינות אדירה מצד ממשלת צרפת וממשלות נוספות בשל היכולת להקים מתקנים של אנרגיה סולארית לטובת השבת מינרלית לסביבת גידול של יינות לצד יצירת טמפרטורות מדויקות שמאפשרות לחקלאות המסורתית לייצר סביבה טכנולוגית ואקולוגית המאפשרת למצמצם את שולי התוצרת בעבור ייצור והפקה של יינות. על כן, בעבורכם כמשקיעים מדובר בתחום מרתק ובעל פוטנציאל אדיר לתיק ההשקעות, כפי שניתן לראות כבר עכשיו עם מיזמים רבים המתבצעים בימים אלו באזור הדרומי בצרפת, וזוכים להצלחה גדולה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות תשתיות אלטרנטיביות
האם קרנות תשתיות אלטרנטיביות בונות את ארצות הברית מחדש?
קרנות חוב
משקיעים אלטרנטיבי: הכל על קרנות חוב
אל סלבדור
עיר ביטקוין באל סלוודור
נדל"ן
אבא גנוב הגרסה הבריטית: בעקבות מחירי הנדל”ן שממשיכים לטפס בשנה האחרונה הבריטים עוברים לגור בסירות
שוורים ודובים
שוורים ודובים: אנגלה מרקל עוזבת את השלטון לאחר 16 שנה, הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם מחכה ליורש