מטבעות קריפטוגרפיים

האם שמעתם על המשחק המכונה אקסי אינפיניטי? אם לא – המאמר הזה הוא עבורכם. כך, עשרות אלפי אנשים מסביב לעולם מרוויחים סכומים משמעותיים במטבעות קריפטו – תוך כדי משחק.

משחקי קריפטו – מה זה בכלל?

שוק הקריפטו הוא כבר לא חדש. מדובר בשוק אלטרנטיבי המייצר הזדמנויות להשקעה כאשר מעל 16,000 מטבעות קריפטוגרפיים נרכשים ונמכרים במחירים משתנים, ממש כמו בשוק המט”ח. עם השקת המטבע את’ריום, מעל בלוקצ’יין מהיר במיוחד, נולדה האפשרות לייצר NFT’s, מעין חוזים חד פעמיים בהם כל מטבע, המכונה גם אסימון חסר תחליף, מייצג יצירה חד פעמית.

את ה – NFT’s הללו לקחו מביני עניין, ויצרו מהם משחקים שבהם היישויות (הוירטואליות, יש לומר) המשתתפות במשחק הן למעשה NFT’s. זוהי המהות של המשחק המכונה אקסי אינפיניטי, משחק בין לאומי שבכל יום משחקים בו מעל 2.3 מיליוני אנשים.

במשחק, שהוא ממשחקי הקריפטו הפופולאריים, השחקנים מגדלים יצורים עגולים ופרוותיים המכונים Axies, כל Axie הוא בעצם NFT. היצורים החמודים מקיימים חיים, הם מתרבים וגם נלחמים ביניהם – ומי שמגדלים אותם מרוויחים אסימוני משחק שניתן להמיר אותם לכסף קריפטו בארנקים דיגיטליים נבחרים. הכלכלה המתקיימת בתוך המשחק מכונה Lunacia, עם מטבע “מקומי” שנקרא SLP (קיצור של Smooth Love Potions) שהשחקנים מרוויחים על ידי יצירת Axies חדשים, טיפול ב – Axies וכדומה – הם יכולים לרכוש קרקעות במשחק, להחליף את הריהוט בבית ה – Axies שלהם ועוד המון. המשחק מכיל גם שפע של משימות מובנות, אזור מלחמה המכונה Arena שבו רק Axie אחד מנצח, ועוד דרכים להעשיר את קופת השחקן.  “שיקויי אהבה” הם הדרך לייצר עוד Axies, והשחקנים רוכשים ומוכרים את השיקויים הללו.

כאמור, המשחק המכונה אקסי אינפיניטי הוא פופולארי באופן מפתיע. בכל יום משחקים במשחק מיליוני שחקנים

אקסי אינפיניטי הוא לא משחק הקריפטו היחיד

מסתבר שעולם משחקי הקריפטו, המאפשר לשחקנים לצבור נקודות או מטבעות מקומיים ולהמיר אותם בשלב כלשהוא במטבעות קריפטוגרפיים, הוא שוק שצובר תאוצה ולא מעטים הם האנשים המשתמשים במשחקי קריפטו כאפיק הכנסה אלטרנטיבית או כהשקעה לצד השקעות נוספות. אחד ממשחקי הקריפטו שצבר גידול עצום ומפתיע בפופולאריות שלו ממש בשבועות האחרונים הוא המשחק המכונה “חקלאי חמניות” (Sunflower Farmers), הפועל על רשת הבלוקצ’יין Polygon PoS, מאפשרת גידול חמניות ומכירתן לטובת איסוף רווחים, במטבע המקומי של המשחק ולאחר מכן המרתם למטבעות קריפטו. משחקי קריפטו פופולאריים נוספים הם בין השאר כוכב אטלס, המשוחרר בשלב זה רק בחלקים ראשוניים ממנו וכבר גורף הצלחה עם אלפי משתמשים חדשים, משחק הקריפטו Atari Chain שכבר אפשר למצוא פרסומות ושיתופי פעולה שלו עם שני העולמות הוירטואלים (המטאוורסים) הגדולים דיסנטרלנד וסנדבוקס, משחק הקריפטו נובה אקס שמאפשר לשחקנים לנהל כוכב לכת משלהם עם מגבלה מובנית לכמות הכוכבים שאפשר להקים לקצת פחות מ – 9,000 בסך הכל, ועוד ועוד.

GameFI – זירה שאולי כדאי להכיר

זירת הגיימינג המשולב בפעילות בשוק הקריפטו תופסת תאוצה, ולא מעטים מייצרים רווחים יומיים לא מבוטלים לאחר שהם מבססים נכסים ורכוש במשחקים כאלה. כאמור, את ההון הנצבר במשחק ניתן להחליף למטבעות קריפטו אמיתיים ולסחור בהם, ממש כמו בכסף פיאט. התשתית של משחקי קריפטו מבוססי בלוקצ’יין ו – NFT היא מהתעשיות המתפתחות בקצב המהיר ביותר שראינו בשנים האחרונות, ובעוד קשה לנו להמליץ לקהל קוראינו הבוגרים להתמכר למשחק חדש בסמארטפון, כדאי לדעת כי שוק משחקי הקריפטו עשוי להיות אפיק נפוץ להכנסות פסיביות כמו גם עוד דרך שבה שוק הקריפטו מתממשק ונוגע ב”עולם האמיתי”.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פודטק
פלנטיש מדפיסים סטייק סלמון בתלת מימד, ומקווים לעשות לשוק הפודטק את מה שעשתה ביונד מיט
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית – רגיעה בקריפטו ושיאים חדשים בהיי טק הישראלי  
הצמיחה של בולט
הצמיחה של BOLT מפתיעה את אובר המתחרה?
פקקים
הישראלים עומדים בפקקים: כיצד אתם יכולים להרוויח מכך?
השקעות
הקורונה עושה טוב למותגי היוקרה: ארמאני מזנק ב-34%