ניו יורק

אנת’וני פומפליאנו, המכונה גם “פומפ”, חגג ביוני האחרון את יום הולדתו ה – 33. בניגוד לחגיגות יום ההולדת הראוותניים של ביל גייטס השנה, אף אחד לא פרסם איך פומפ חגג את היום המיוחד שלו בשנה – אבל עם תיק השקעות צמיחה בסיכון גבוה המוערך בכחצי מיליארד דולר ועוד נתונים על אחזקות במיליונים בביטקוין – מדובר, ככל הנראה, באיש עשיר מאוד.

בתחילת נובמבר השנה צייץ פומפליאנו בחשבון הטוויטר שלו: “הגיע הזמן, מי יהיה הפוליטיקאי הראשון שיקבל את המשכורת שלו בביטקוין?”. זמן לא רב לאחר מכן קיבל הציוץ שעשה הדים תשובה מראש העיר של מיאמי פרנסיס סוארז, שכתב: “אני מתכוון לקבל את המשכורת הבאה שלי 100% בביטקוין – הבעיה נפתרה! תוכל לעזור?”, רק שאז השיב לציוץ גם אריק אדאמס, ראש העיר של ניו יורק: “אנחנו בניו יורק, תמיד עושים את זה בגדול, אז אני מתכוון לקבל את שלושת המשכורות הבאות שלי בביטקוין, כשאכנס לתפקיד (ההודעה נכתבה אחרי הבחירות ולפני הכניסה לתפקיד הלכה למעשה – הערת מערכת). ניו יורק תהיה מרכז הסחר במטבעות קריפטוגרפיים ותעשיות צומחות נוספות! חכו ותראו!”

כעת, ניראה שהכפפות הורדו והתחרות החלה: מי יהיה ראש העיר שיהפוך את העיר שלו לבירת הקריפטו של העולם?

מיאמי רוצה להיות בירת הקריפטו של העולם

פרנסיס סוארז ראש עיריית מיאמי היה, ללא ספק, הראשון שהגיב להודעה של פומפליאנו – רק שזה, כמובן, לא הופך אותו לפוליטיקאי הראשון שיקבל בפועל תלוש שכר בביטקוין. אין פלא שסוארז מיהר להרים את הכפפה. הוא כבר התבטא לא פעם בעבר בנושא החשיבות של הטמעת מטבעות קריפטו בשוק המקומי, נקט בצעדים לעידוד תעשיית הקריפטו (כמו למשל הוזלת החשמל שתאפשר כריית מטבעות קריפטוגרפיים) ובמהלך השנתיים של מגיפת הקורונה – עודד עצמאים ובעלי עסקים רבים להעביר את עסקיהם מעמק הסיליקון אל מיאמי שטופת השמש, והזולה יותר עבור צרכי תעשיית הקריפטו. הוא אף הרחיק לכת וניסה להקים מטבע קריפטו מקומי משלו – מיאמי קוין. המטבע המקומי כבר גלגל אל קופות העירייה מעל 21 מיליוני דולרים בשלושת חודשי הפעילות שלו, אולם כמובן שלצד היתרונות והקדמה, הוא מביא עימו גם בעיות ואתגרים, כשהמטבע המקומי של העיר מיאמי, אינו מוכר באף עיר אחרת ברחבי המדינה.

בניו יורק, אפשק ללמוד באקדמיה אודות שוק הקריפטו

אריק אדמס הוא הנשיא של רובע ברוקלין, שנבחר להיות ראש העיר של ניו יורק וכהונתו צפויה להתחיל בחודשים הקרובים. כמו סוארז, גם אדמס פועל על מנת להעניק לניו יורק, מהערים המרכזיות בכלכלה העולמית, יתרון תחרותי בשוק הקריפטו והתעשיות הנלוות אליו. אין זה פלא: שוק הקריפטו מגלגל כמעט שלושה טריליוני דולרים בשנה, ורק הוצאות החשמל ברחבי העולם מסביב לכריית מטבעות קריפטו חדשים שווים להוצאות החשמל של מדינה לא קטנה. 20% מכלל שיעורי הכרייה של מטבעות קריפטו בארה”ב – מבוצעים מתוך שטחי העיר ניו יורק.

אחד הצעדים שאדמס נקט בהם על מנת לצעוד קדימה בתחרות בין הערים על שוק הקריפטו, הוא הכנסת לימודי קריפטו לאקדמיה. מהלך זה זכה לביקורת, בשל הניסיון “למסד” שוק שמטבעו הוא בלתי נשלט.

הביטקוין מגיב בעליות שערים

שוק הקריפטו הוא שוק תנודתי, ובאין מסגרת מוסדית שממתנת את התנודות שלו – שערי המטבעות מגיבים בחדות לכל פרסום, שינוי בביקושים ובדל מידע, אפילו כזה שמופיע בציוץ לא רשמי. ואכן, לאחר הציוץ וההודעות של ראשי העיריות על כוונתם לקבל תלוש שכר בביטקוין – עלה שווי המטבע במעל 9%, עד ה – 8.11. מאז, הוא דווקא מאבד ערך וירד ביותר מ – 11%, אולם על אף התנודות – בששת החודשים האחרונים השיג הביטקוין למשקיעים בו תשואה של כמעט 37%.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

כמה עולה הובלה בישראל ומהי הובלה אלטרנטיבית?
קופת גמל להשקעה
קופת גמל להשקעה – האם זה כדאי?
מטבעות קריפטו
מטבע הקריפטו של השבוע: לונה, שזינק ב – 60%
השקעות אלטרנטיביות
להשקיע במחר
השקעות אלטרנטיביות
חדשות אלטרנטיביות