משקיע כשיר

משקיע כשיר – רקע ויתרונות

במרץ 2016, הוכנסו תיקונים בחוק ניירות הערך אשר מטרתם היא להגדיר סוגים שונים של משקיעים. אחד מן התיקונים האלה מתייחס אל משקיעים כשירים ((Accredited Investors אשר הוגדרו על פי 3 קריטריונים מרכזיים:

  • היקף שווי הנכסים: משקיע כשיר הוא אדם או גוף פיננסי המחזיקים בבעלותם נכסים נזילים בשווי כולל הגבוה מ- 8 מיליון ₪.
  • היקף הכנסות: היקף הכנסותיו של המשקיע הכשיר (בכל אחת מן השנתיים האחרונות) עולה על 1.2 מיליון שקלים או לחילופין, גובה ההכנסות הכולל בתא המשפחתי גבוה מ 1.8 מיליון שקלים.
  • קריטריון ה”מבחן המשולב”: שווי נכסיו של המשקיע הכשיר גבוה מסכום של 5 מיליון שקלים והיקף הכנסותיו, שנתיים ברצף, היה גבוה מסכום של 600 אלף שקלים או שהיקף ההכנסות בתא המשפחתי שלו עלה על סכום של 900 אלף שקלים.

בעולם הפיננסים, משקיעים כשירים נקראים ‘משקיעים מתוחכמים’ או ‘משקיעים מסווגים’. ועל זאת אנו נוסיף כינוי מרשים משלנו, ונאמר כי משקיעים כשירים הם לא פחות מ”יחידת העילית” של עולם ההשקעות כיוון שהם זוכים ליהנות ממגוון יתרונות מעולים.

ראשית, משקיע כשיר יכול להיחשף להשקעות אשר אינן גלויות למשקיע רגיל כגון רכישת מניות באירועי הנפקות (אשר במקרים רבים, באופן חד פעמי, מולידים הזדמנויות להשגת תשואות גבוהות).

חוץ מזה, הוא גם יכול להיחשף אל מגוון נרחב של השקעות אלטרנטיביות ייחודיות:

השקעות בנדל”ן:

השקעות בנכסים יציבים כגון נדל”ן למגורים, נדל”ן מסחרי, מגרשים, השקעה בפרויקטים של תמ”א 38 או אפילו השקעות בנדל”ן מניב בחו”ל. ואם כבר נדל”ן בחו”ל עסקינן, אז אחד האפיקים המפתיעים בגזרה, הוא השקעה בדיור מוגן בבריטניה אשר מושך אליו משקיעים מכל רחבי העולם, כולל מישראל בגלל ההזדמנות המיוחדת לייצר תשואות מרשימות לאורך זמן (רוצים לדעת עוד על השקעות בדיור מוגן בבריטניה? לחצו כאן)

השקעות בתחום הפודטק (Food Tech):

השקעות בפרויקטים ומיזמים ייחודיים שמטרתם היא להביא בשורת חדשנות בתעשיית המזון: שדרוג שיטות ייצור, פיתוח תחליפים למוצרי בשר, פיתוח בטיחות במזון ועוד. בישראל פועלים למעלה מ- 200 סטארטאפים בתחום ויש לנו גם “חדשה מרעישה” בשבילכם: לפני כחודשיים, ,SavorEat חברת פודטק המפתחת מוצרי בשר מן הצומח – הצליחה לגייס הון נכבד של 3 מיליון דולרים מבתי ההשקעות מור ומיטב דש (רוצים לדעת עוד על השקעות בתחום הפודטק? לחצו כאן)

השקעות באנרגיה מתחדשת:

הסיפור של אנרגיה מתחדשת הפך לאחרונה ל”ביג דיל”, לאחר שבוועידת סביבה גלובלית אשר התקיימה ב-2015 בפריז, מדינות רבות הכריזו כי הן מתכוונות להפחית (באופן דרמטי) את השימוש בדלקים ובגזי חממה מזהמים ולעבור להפקת אנרגיה נקייה כדוגמת אנרגיה סולארית למשל. הביקוש ההולך וגובר לאנרגיה טבעית שאינה מזהמת – פתח שער (אדיר ממדים) עבור משקיעים המחפשים הזדמנויות למינוף כלכלי (רוצים לדעת עוד על השקעות באנרגיה מתחדשת? לחצו כאן).

ועוד…

בנוסף, במקרים מסוימים, המשקיע הכשיר יוכל לרכוש מניות בהנחה וגם, הרבה לפני כולם, הוא יקבל טיפים “מאחורי הקלעים” על הזדמנויות השקעה אטרקטיביות.

בעיניי הרשות לניירות ערך, משקיע כשיר עומד בקנה אחד עם משקיעים מוסדיים (בתי השקעות וסוכנויות ביטוח) מבחינת זה שהוא מסוגל לבטח את עצמו ללא צורך בהגנתה. והיכן זה “משחק” לטובת המשקיע הכשיר? ובכן, קחו למשל מצב בו חברת טכנולוגיה זקוקה ל – 35 משקיעים (“ניצעים”) אך בסוף היא מגייסת אתכם כמשקיעים יחידים. במצב כזה, אתם לא תצטרכו להמתין להפקת תשקיף (מסמך מידע ותנאים בנוגע להשקעה המוצעת) ולא יחולו עליכם מגבלות שונות אשר חלות על משקיעים רגילים.

אז במידה שאתם עונים על הקריטריונים של משקיעים כשירים, אל תופתעו אם סטארטאפים, קרנות נדל”ן או כל חברה/גוף פיננסי המחפשים אחר משקיעים רציניים – יתחילו “לחזר” אחריכם בעקשנות מתמדת.

שלב ההוכחות: כיצד תוכלו להראות שאתם משקיעים כשירים

אז כן, להיות משקיע כשיר זה להשתייך לקהילה מצומצמת, לארגון “מחתרתי”, מועדון “ה 8 מיליון” או כל כינוי אחר שאתם יכולים לחשוב עליו. אבל האמת? אין איזו תחפושת, לוגו או כל סימן היכר אחר אשר יכולים לבדל אתכם ממשקיעים אחרים. מה שכן, אם תרצו ליהנות ממגוון היתרונות אשר תוכלו לקבל כמשקיעים כשירים – כל מה שעליכם לעשות זה לחתום על הצהרת משקיע כשיר. זהו. אך לשם כך, כמובן, רצוי שתיוועצו עם עורך דין או רואה חשבון אשר יכולים לאמת ולאשר עבורכם כי אתם אכן עונים על ההגדרה של משקיעים כשירים.

לסיכום, משקיעים כשירים נהנים מיתרונות והזדמנויות השקעה אשר רוב המשקיעים “הרגילים”  אינם זוכים להיחשף אליהן. עם זאת, קטנים עד גדולים ככל שיהיו, לכלל המשקיעים חייבת להיות אסטרטגיית השקעות ברורה אשר תוכל (פוטנציאלית) לעזור להם לייצר תשואות בטווח הרחוק.

יש לכם שאלה ספציפית בנושא המאמר? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות השקעה אטרקטיביות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

 

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

קריפטו
הגיוס הגדול ביותר בעולם הקריפטו FTX
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות כעוגן לתמהיל ההשקעות
NFT
כל מה שחשוב לדעת על NFT
השקעות אלטרנטיביות
בתי מרקחת דיגיטליים ופלאי הטכנולוגיה
תעשיית החלל
תעשיית החלל – לאן מועדות פנינו, ואיך לוקחים חלק בחגיגה?