נדלן בגרמניה

ישר ולעניין – מדוע כדאי להשקיע בנדל”ן בגרמניה?

ככלל, נכסי נדל”ן נוטים לשמור על ערכם (אשר עולה עם הזמן) והם נחשבים ליציבים יותר לעומת השקעות בשוק ההון למשל. חוץ מזה, מדובר בנכסים אשר נשארים לנו בידיים שיכולים לייצר בעבורנו הכנסה פאסיבית בין אם מדובר בדירה, מחסן לוגיסטי, בניין משרדים וכו’. בתוך כך, נדל”ן בגרמניה הוא שוק הנמצא בצמיחה אשר מושך אליו משקיעים מכל רחבי העולם. עם ביקוש אדיר וכלכלה בריאה וחזקה, גרמניה הפכה ליעד מרכזי עבור קוני ומשקיעי נדל”ן – בין אם המטרה היא לרכוש נכס לשימוש אישי ובין אם כדרך ריאלית לייצר רווח כספי.

אז מדוע הנדל”ן בגרמניה הוא כל כך מעניין? הנה הסיבות המרכזיות:

  • גרמניה היא מדינה יצרנית עם נפחי ייצוא אדירים ונחשבת לכלכלה החזקה באירופה ו- החמישית בגודלה בעולם. בזכות זה, היא עמדה איתן במשבר גוש האירו אשר נוצר בעקבותיו של משבר הסאב פריים ואף העניקה סיוע למדינות אחרות אשר נפגעו בצורה משמעותית ממנו (ובראשן יוון).  מבחינה זו, זה משדר למשקיע/ה הפוטנציאליים את רמת הביטחון שהם יוכלו לקבל אם יחליטו להשקיע בנדל”ן בגרמניה.
  • בברלין לבדה, אחד היעדים הנחשקים ביותר לרכישה או השקעת נדל”ן בגרמניה, ישנה הגירה שנתית חיובית אשר עומדת על היקף של 40 אלף אנשים בממוצע. בין הסיבות העיקריות לכך ניתן למנות את עלות השכירות האטרקטיבית אשר בהשוואה לערים מרכזיות כמו לונדון או פריז – מאפשרת לאנשים לחיות ברמה סבירה ולשמור על נתח גבוה יותר מן הכסף שהם מרוויחים. בתוך זה, גם מחירי הרכישה שם “שפויים” יותר, כאשר אם תקנו דירה בלונדון או פריז תצטרכו להשקיע בין 12,000-18,000 אירו על כל ממ”ר ו- 10,000-18,000 אירו על כל ממ”ר בעוד בברלין זה ייצא לכם בין 2,800 – 5,000 אירו על כל ממ”ר בלבד.
  • המחוקק הגרמני קבע מספר תקנות אשר בהכרח מטיבות עם המשקיע לאורך זמן:
  • מיסוי רכוש מופחת: מיסוי הרכוש לבעלי נכסים בגרמניה עומד על שיעור של 0.35%. לצד זה, מס זה נקבע על פי המחיר ההיסטורי של הנכס ולאו דווקא לפי מחירי השוק העדכניים שלו. מבחינה זו, מדובר בשיעור מס נמוך למדי.
  • מיסוי רכישה אטרקטיבי: בהשקעות נדל”ן בגרמניה ניתן ליהנות משיעור מיסוי רכישה כדאי. כך למשל – בברלין הוא עומד על 6%, בברמן ובאזור סקסוניה התחתונה 4.5% ובאזור חבל הסאר על 4% בלבד. לשם השוואה, מס הרכישה בארץ עשוי לנוע בין 3.5% ועד 10% במקסימום!
  • העלאת מחיר מעוגנת בחוק: אחת ל- 3 שנים, בעלי דירות להשקעה בגרמניה יכולים להעלות את היקף השכירות בהן.
  • הממשלה בגרמניה מפעילה רגולציה כדי להבטיח שוק מאוזן, כך שלמרות הביקוש ההולך וגואה לנדל”ן למגורים באזורים רבים (כמו ברלין, מינכן, שטוטגרט ופרנקפורט), מחירי הקנייה נותרים אטרקטיביים וקורצים מאוד למשקיעים.
  • על אף משבר הקורונה, שוק הנדל”ן בגרמניה רשם דווקא עלויות מחירים בשלושת הרבעונים האחרונים של שנת 2020.
  • בהשוואה לשנים עברו, קצב הבנייה ב- 2021 צפוי להגיע גבוה יותר כיוון שהרבה יותר פרויקטים קיבלו היתרי בנייה מן הרשויות בגרמניה.

ראינו שציינתם את ברלין… האם יש מקומות נוספים בגרמניה שכדאי להשקיע בהם בנדל”ן?

התשובה היא חיובית. הנה 3 דוגמאות לכך:

העיר דיסלדורף

דיסלדורף ממוקמת בצפון מערב גרמניה ובעלת אוכלוסייה של כחצי מיליון תושבים אשר רבים מהם הם סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים ומחפשים מקום לגור בו במהלך לימודיהם. כמו כן, זו עיר המאופיינת בפעילות מסחר ותעשייה ענפים מה שהופך אותה למקום אטרקטיבי אשר רבים שואפים להגיע אליו.

 העיר קלן

קלן היא עיר מרכזית בגרמניה עם אוכלוסייה גדולה של מיליון וחצי אנשים (ועוד 3.5 מיליון במטרופולין העיר) אשר מהווה מוקד מרכזי לתעשייה, מסחר והייטק ופועלות בה מרכזים חשובים של חברות בינלאומיות גדולים. מבחינת שוק הנדל”ן, נרשמה עלייה של 25% בהיקף המשקיעים הזרים אשר בוחרים להשקיע בקלן והעובדה כי היא נמצאת בקרבת גבולותיהן של צרפת, בלגיה וצ’כיה רק תורמות והופכות אותה ליעד נדל”ן מועדף.

העיר המבורג

המבורג היא העיר השנייה בגדולה בגרמניה (אחרי ברלין) הנחשבת למטרופולין כלכלי ותרבותי חזק – בין המובילים והחשובים שבערי אירופה. מתגוררים בה כ- 1.8 מיליון בני אדם ויש לה נמל גדול המהווה שער כניסה לפעילות עסקית ברמה הבינלאומית. כמו כן, לאור גדילה הולכת וגוברת בהיקף האוכלוסייה שבה, קיים בהמבורג ביקוש משמעותי להשכרת דירות למגורים מה שהוביל, תוך עשור, לעליית ערכם של נכסי הנדל”ן בעיר ברמה של 50%.

מילות סיום

שוק הנדל”ן בגרמניה טומן בחובו הזדמנויות כלכליות עבור משקיעים מרחבי העולם. כדי להיחשף אל הזדמנויות השקעה ייחודיות ובעיקר אל כאלו הרלוונטיות אליכם – כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן/ת פיננסי מנוסים אשר יסייעו לכם לאתר את אפיק ההשקעה האופטימאלי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

איתריום
טכנולוגיה קריפטוגרפית: מה עומד מאחורי מטבע האת’ריום
שוק ההון
שוורים ודובים: אל סלבדור מפילה את  הביטקוין ב-10%, מניות הקריפטו MicroStrategy  ו-Coinbase נופלות ב-9% וב-4% בהתאמה
מהן הדרכים הכי יעילות לייעל את העבודה בעסק?
השקעות בסין
השקעות: מניות מוצרי התינוקות בסין מזנקות, מדוע?
מהמרי וולסטריט
העם נגד וול סטריט