נדלן להשקעה

אם אתם מחפשים השקעה בנדל”ן תוך שמירה על נזילות הכספים שלכם, כדאי להכיר את האפשרות להשקיע בנדל”ן באמצעות קרנות ריט, הן קרנות פרטיות של השקעה בנדל”ן מניב. קרן ריט 1 היא קרן ההשקעות הגדולה בארץ להשקעה בנדל”ן מניב, המנהלת נכסים בשווי כולל של מעל 2 מיליארדי שקלים. בחמשת הימים האחרונים בלבד, עלתה המנייה של קרן ריט במעל 2.1%. בחודש האחרון הרוויחה המנייה תשואה למשקיעים שלה של מעל 10%. בששת החודשים האחרונים, תשואת הקרן עמדה על מעל 15%, במהלך שנת 2021 תשואת המניה הגיע לכמעט 31%. גם התשואות להשקעה לטווח ארוך של הקרן הן גבוהות: בשנה האחרונה השיגה קרן ריט 1 תשואה של מעל 34%, בחמש שנים תשואת המניה עומדת על 92.6%, ומאז פברואר 2010, לפני יותר מעשור וכארבע שנים לאחר שהונפקה, התשואה הכוללת שהשיגה עומדת על מעל 225%.

שוק הנדל”ן מתחמם והמחירים עולים בכל היבט של השוק: מחירי הרכישה של נכסי נדל”ן למגורים או למסחר ומשרדים עולים, כמו גם מחירי השכירות עבור נכסי נדל”ן כאלה, או במילים אחרות, ההכנסות מנכסים כאלה מהווים השקעות בקרנות של נדל”ן מניב – וזו הסיבה שבאוגוסט האחרון עדכנה קרן ריט 1 את התחזיות שלה לאחר שזיהתה עלייה חדשה בביקוש לנדל”ן מסחרי להשכרה. באותו החודש, דיווחה הקרן על שיפור של 13.2% ברווחי החברה הרבעוניים עם הכנסות בגובה של 87 מיליוני שקלים מדמי שכירות של הנכסים המניבים שברשות הקרן. בנובמבר השנה זה שוב קרה, והחברה עדכנה את תחזיות הרווח שלה לשיעורים גבוהים יותר, עקב עלייה חדה בביקוש לנכסי נדל”ן בתחום ההייטק וזינוק של כ – 5.4% בגובה דמי השכירות המשולמים בנכסי נדל”ן כאלה.

הרכב ההשקעות של ריט 1: בעיקר מרכזי מסחר, משרדים, תעשיה ולוגיסטיקה

ריט 1 מחזיקה ומנהלת כמעט 50 פרוייקטים ונכסי נדל”ן בארץ – מבאר שבע בדרום ועד עפולה בצפון. היא משקיעה בנכסים במרכז כמו גם בפריפריה והיא מנהלת מבני משרדים, קניונים ומרכזי קניות וסחר, מרכזים רפואיים ומרכזי סיעוד, חניונים, ועוד. 23% מתיק הנכסים המוחזקים על ידי החברה הם מרכזים מסחריים – ובתחום זה, ניכרת צמיחה גבוהה ורמות פעילות שמזכירות את ימי טרום מגיפת הקורונה.

קרנות ריט עושות חייל: לא רק ריט 1

ההכנסות והרווחים של ריט 1 עולים על הציפיות, והנה, גם באוגוסט וגם בנובמבר השנה מצאה את עצמה החברה מעדכנת תחזיות רווח לסכומים גבוהים יותר, לאחר שינויים ריאליים בדמי השכירות ובביקושים לנכסים משרדיים להשכרה והגדלה בהכנסות משכירות. בעורפה של קרן ההשקעה בנדל”ן מניב הגדולה במדינה נושפת קרן הריט השנייה בגודלה, היא קרן הריט סלע קפיטל, המנהלת כיום נכסים בשווי כולל של כ – 3.7 מיליארדי שקלים (לעומת ריט 1 שמחזיקה נכסים בשווי כולל של כשישה מיליארדי שקלים). מניית סלע קפיטל נדל”ן גם היא השיגה תשואות יפות: תשואת הקרן בחודש האחרון עמדה על מעל 9%, התשואה מתחילת השנה מעל 53%, והתשואה בחמש השנים האחרונות כ – 74%.

איך משקיעים בקרנות ריט?

ניתן להשקיע בקרנות הריט הגדולות בארץ, דוגמת שתי אלה שצוינו לעיל, באמצעות רכישת מניות החברה, שתי החברות מחלקות דיבידנדים למשקיעים, הנחשבים לאפיק נוסף של הכנסה פסיבית לצד עליות הערך הגבוהות של הקרנות, הצפויות לשמור על המשך עליות לאור הביקושים הגבוהים בשוק הנדל”ן.

השקעה במניות קרנות ריט עשויה לשמש גידור להשקעות אחרות מפני שבעוד שמדובר במנייה, מניות נדל”ן ומניות ריט נחשבות השקעה יציבה יחסית שמתאימה לתיק השקעות פסיבי ולאורך זמן ללא ניהול.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רכב חשמלי
העולם הדו גלגלי והמהפכה החשמלית
שוק ההון
שוורים ודובים: נתון תעסוקה מאכזב בארה”ב, מדד ת”א בנקים מככב בחודש אוגוסט עם 9%
ביטקוין
התנודתיות של שוק הקריפטו: המטבעות הקריפטוגרפיים צונחים ב – 10%
אלצהיימר
אלצהיימר: הסוף למחלה חשוכת המרפא?
חברות השילוח
השנה הגדולה של UPS וההשפעה הגדולה של הקניות e commerce