קופות גמל וקרנות השתלמות

כל מי שמכיר את עולם ההשקעות, יודע שגיוון ופיזור הכסף על לפחות 2 אפיקים (או יותר) זו הדרך הנכונה להפחית את רמת הסיכון עליו. והיום נתמקד במעין דוגמה שכזו, ונדבר על שילובם של 2 אפיקים שונים אשר בהחלט יכולים לגרום לזה לקרות. אז תעשו הרבה כבוד ל”כוכבות הפיננסיות” שלנו היום: קופות גמל/קרנות השתלמות בניהול אישי והשקעות אלטרנטיביות. מוכנים? בואו נצא לדרך!

ניהול אישי של קופות גמל וקרנות השתלמות (IRA)

קופות גמל וקרנות השתלמות אתם מכירים? מעולה! אז מדובר פה למעשה על אותם מכשירי חיסכון, רק עם הבדל אחד משמעותי: הניהול שלהן אינו תחת אחריותם של גופים מוסדיים (דהיינו חברות ביטוח ובתי השקעות) אלא בידיו של בעל הקופה ו/או הקרן בלבד ומכאן נובע השם – ניהול אישי (Individual Retirement Account או בקוצר IRA).

ומדוע זה טוב לנו בכלל? הנה 3 סיבות בולטות:

  • אפשרות לקבוע (לגמרי בעצמנו) כיצד ייראה תמהיל ההשקעות שלנו: האם הוא יורכב בעיקר ממניות? אג”ח? (איגרות חוב) תעודות סל? מסלול משולב? באיזו רמת נזילות (סיכון) נבחר להשקיע? ועוד.
  • יש לנו שליטה וגמישות טוטאליים בניהול שוטף של כספי הגמל או הקרן שלנו. אנחנו אלו שבוחרים מתי להשקיע, מתי להכניס עדכונים, מתי לעבור בין מסלולי השקעה ועוד.
  • הכול שקוף ופתוח ללא “אותיות קטנות”. אנו יודעים במדויק (ובכל רגע נתון) מה, למה, כמה ואיך על כל היבט בניהול קופת הגמל וקרן ההשתלמות: מהו הרכב ההשקעה, לאילו תשואות אנו יכולים לצפות, באילו תנאים, כמה מיסים צריך לשלם וכו’.

השקעות אלטרנטיביות – מכניסים קצת גיוון ל”השקעות המסורתיות”

בשנים האחרונות מתפתחת מגמה מסקרנת בעולם ההשקעות הישראלי: השקעה בנכסים פיננסיים שאינם סחירים, כלומר, כאלה שאינם נמצאים בקורלציה (מתאם) לשוק ההון מה שהופך אותם להשקעות בטוחות ויציבות יותר לעומתו.

השקעות אלטרנטיביות יכולות להיות מגוון דברים החל מהשקעה בתשתיות כמו פיתוח תחבורה, הקמת מתקני תקשורת, שדרוג מסילות רכבת ועוד, השקעות נדל”ן כמו נדל”ן למגורים, נדל”ן מסחרי, פרויקטים של תמ”א 38, דיור מוגן בבריטניה, השקעה באנרגיה ירוקה כמו בניית תחנות כוח להפקת אנרגיה סולארית, השקעה בביוטק כמו פיתוח תרופות, שיפור תהליכי אבחון, פיתוח מכשורים רפואיים והזרוע כאן עוד נטויה וארוכה.

לסיכום – השילוב בין ניהול אישי למכשירי השקעה אלטרנטיביים מעניק גיוון חיובי לתיק ההשקעות הקיים, בעיקר הודות לחוסר המתאם לתנודות התכופות בשוק ההון. אז מה היה לנו? 2 אפיקים פיננסיים, ראש שקט אחד והזדמנות לייצר מינוף כלכלי מתמשך.

בכל שאלה על השקעות אלטרנטיביות או קופות גמל/קרנות השתלמות בניהול אישי, אתם יותר ממוזמנים לכתוב לנו חזרה ואנו נשמח לחזור עם תשובות מורחבות ומנומקות.

מאמר זה נכתב על ידי אזולאי עידן מתכנן פרישה ומנהל פיננסי בחברת נטו
בעל תואר B.A בביטוח
מרצה פיננסי מטעם ביטוח לאומי לאזרחים ותיקים .

עורך: נתנאל פינקל.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
כלל ביטוח משקיעה 665 מיליוני שקלים בפרויקט מגורים בשכירות לטווח ארוך
פאנלים סולאריים
הרכישה הגדולה ביותר עד כה של פאנלים סולאריים על ידי חברה ישראלית
מאנדיי
מאנדיי בדרך לגיוס ענק
רובינהוד
הטובים או הרעים: למרות הצמיחה ברווחים, מניית רובינהוד מתרסקת
מייקרוסופט
האם מייקרוסופט צומחת בזכות הענן?