ניו יורק עיר ועסקים

מה לא נאמר כבר על ניו יורק? עיר התפוח הגדול שמי שרק מגיע יכול לנסות ולנגוס בו, עיר האורות ללא הפסקה, העיר הכי צפופה בכל ארצות הברית, ואחת משתי הערים היחידות בעולם המדורגות כערי אלפא ++, לצד לונדון שבוודאי איבדה קצת מהזוהר שלה בשנה האחרונה ולאחר הברקזיט.

רק במרכז העיר עצמה מתגוררים היום יותר אנשים מאשר בכל מדינת ישראל: כ – 8.5 מיליוני תושבים במרכז העיר, ובמטרופולין כולו מעל 20 מיליון איש.

לצד הערכים התרבותיים, האטרקציות שנראות ללא גיל המשובצות בעיר כמו פנינים שכדאי לגלות, ההיסטוריה העשירה והווייב המיוחד ששובה את ליבם של מיליארדי טיילים, החוזרים אל העיר שוב ושוב ומגלים בה עוד ועוד פינות חמד – חשוב לציין את הכוח והייחוד של העיר ניו יורק מבחינה כלכלית, והשפעתה על העולם כולו. בורסת ניו יורק היא מהבורסות הגדולות בעולם, תעשיית הסרטים והמדיה בעיר היא השנייה בגודלה בארה”ב (אחרי זו הממוקמת בלוס אנג’לס), והתוצר הגולמי של העיר ניו יורק בלבד עומד על כמעט טריליון (אלף מיליארד) דולרים בשנה.

וול סטריט – הרחוב הקטן שעשה היסטוריה

וול סטריט הוא שם של רחוב, שנמצא בעיר התחתית של רובע מנהטן בניו יורק. הרחוב הוא לא ארוך במיוחד ולא הייתה שום סיבה שירוויח את הייחוד המשמעותי לו, רק שברחוב זה קבעה את משכנה הבורסה של וול סטריט, ומאז ועד היום הפך האזור למרכז פיננסי שוקק חיים, עם מספר גבוה של ארגונים פיננסיים וכלכליים, יועצים וסניפי בנקים, כמו גם כמובן חברות המספקות שירותי השקעה בבורסה, שקבעו את משכנן קרוב לבורסה. בשנת 2018, הוערך כי הארגונים והחברות הממוקמות ברחוב וול סטריט מעסיקות כרבע מיליון עובדים, כ – 170,000 מהם עובדים מסביב לתעשיית ניירות הערך. עוד הערכה מדברת על רווחים של כמעט 100 מיליוני דולרים בשנה רק בסקטור השירותים הפיננסיים בוול סטריט – אלו מעל 20% מכלל ההכנסות של העיר. עוד נתון מעניין הוא שהארגונים באזור וול סטריט מעסיקים פחות מ – 5% מכלל העובדים בניו יורק, אולם משלמים מעל 15% מכלל השכר המשולם בעיר (מה שמצביע כמובן על ממוצע שכר גבוה באזור).

בוול סטריט תמצאו ארגונים כמו: מורגן סטנלי, מריל לינץ’, גולדמן סאקס, סיטיגרופ, ועוד רבים.

מידטאון מנהטן – השיעור הגבוה ביותר של גורדי שחקים לשטח

המרכז העסקי השני ששווה להזכיר כשאנחנו סוקרים את המרכזים הפיננסיים של ניו יורק הוא כמובן המרכז המכונה מידטאון (מרכז העיר) מנהטן, הממוקם באמת בלב העיר. מרכז זה הוא גדול בהרבה ביחס לוול סטריט, ויש בו את המספר הגדול ביותר של גורדי שחקים מכל מקום אחר בעולם. במתחם מידטאון מנהטן תמצאו את מרכזי התרבות כיכר טייס וברודוויי, את מרכז רוקפלר הכולל 19 מבנים למשרדים ומסחר, ואת שדרת מדיסון המפורסמת, שהפכה בשנים האחרונות למקום עלייה לרגל עבור בכירים בתחומי הפרסום, המדיה, והשיווק.

מוערך כי כמעט מיליון עובדים מגיעים מידי בוקר למידטאון מנהטן ועובדים במתחם. ניתן למצוא שם את תעשיית הפיננסים השנייה בחשיבותה בארה”ב (הראשונה היא כמובן וול סטריט), ומרכזי תרבות ופנאי רבים.

להפוך לחלק מהכלכלה של ניו יורק

ניו יורק מספקת הזדמנויות תעסוקתיות ועסקיות לרוב, עם מיקום שאין שני לו, שפע של לקוחות פוטנציאליים בקרבת מקום, תעבורה נוחה גם מקומית וגם לעסקים בין לאומיים, מסגרת חקיקתית נוחה ומזמינה לאנשי עסקים ש”מייבאים” את העסקים שלהם אל העיר ניו יורק, וכמובן – סביבה דוברת אנגלית, יתרון גדול בניהול עסק. ביחד עם זאת, חשוב לדעת כי שיעורי המס הנדרשים מעסקים הממוקמים במרכזים הגדולים של ניו יורק הופכים את המעבר פחות משתלם עבור חברות קטנות ששיעורי הרווחים שלהם לא מאפשרים את ההוצאות הנדרשות עבור ניהול עסק באחד המרכזים המבוקשים בעולם כולו.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות הגידור בישראל – תמונת מצב
חברות טכנולוגיה ישראל וארהב
טכנולוגיה פה, טכנולוגיה שם: תמונת מצב עדכנית על מניות טכנולוגיה בישראל וארצות הברית
ספייס איקס
משימה אינטר-גלאקטית: ספייס X
השקעות אלטרנטיבי
השקעות אלטרנטיביות –  אילו סוגים קיימים ולמי זה מתאים?
השקעות בנדלן למגורים
השקעות בנדל”ן למגורים – האם זה כדאי?