ניכיון צ'קים

אם אתם חברה בע”מ, סביר שקיבלתם תשלום בצ’ק לאחרונה, דבר שמתקיים כיום בעיקר בין תשלומים בין חברות מסחריות – בניגוד להתנהלות בין אנשים פרטיים או בתשלומי עסק, שם מקובל יותר להעביר תשלומים באמצעות העברה בנקאית או תשלום באמצעות כרטיס אשראי.

המרת תשלום דחוי לתשלום מידי

במקרה בו קיבלתם צ’ק כתשלום על שירות או מוצר שסיפקתם, פעולה מקובלת בקרב חברות בע”מ רבות המעוניינות לספק ללקוחותיהם אפשריות תשלום רבות ומגוונות ולתת ללקווח שירות טוב ונגיש יותר תוך התחשבות באמצעי התשלום העומדים לרשותו, יתכן ותרצו להמיר אותו לכסף מזומן, או לקבל תמורתו תשלום באשראי או בעברה בנקאית – בפרט במקרה של צ’ק שנכתב עם תאריך דחוי ולא ניתן לקבל את התשלום בפועל עד לתאריך המצוין על הצ’ק.

איך מבצעים נכיון צ’יקים של חברה בע”מ

מידע איך לפרוט צ’ק הוא חיוני, במיוחד אם אתם מקבלים תשלום בצ’ק לעתים קרובות.

האפשרויות שלך לפדות צ’ק משתנות, תלוי אם יש לך חשבון בבנק – (אפשרות סבירה בהחלט בחברות בע”מ) ואם אתה רוצה להימנע מההתעסקות עם הצ’ק, מעקב אחרי התאריך ומההפקדה לחשבון. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד להצע נכיון שיקים של חברה בע”מ.

סניף הבנק של החברה

חשבון בנק של החברה נותן לך מקום מהימן לפדות או להפקיד צ’ק. בנוסף, רוב הבנקים מציעים הפקדת צ’קים בחינם ללקוחותיהם, ללא עמלות מיוחדות. תוכלו לפדות צ’ק באופן אישי אצל פקיד, אך בנקים רבים מאפשרים לך להפקיד צ’קים באופן דיגיטלי באמצעות אפליקציות בנקאות ניידת.

שירותי פריטת צ’קים

שירות ניכיון שיקים מסחריים זוהי דרך נוספת לבצע ניכוי צ’ק, וניתן להשתמש בהם כשאין דרך להשתמש בדרכים המקובלות מסיבות שונות. הם לעתים קרובות האפשרות היקרה ביותר. עמלות בחנויות פדיון צ’קים הן בדרך כלל אחוז מסכום הצ’ק. סוגים כאלה של שירותים בדרך כלל אינם מפרטים את העמלות שלהם באינטרנט, כך שלא תוכל לדעת בדיוק כמה זה עולה מבלי להתקשר או לבקר במקום. המחיר תלוי בבעל הצ’ק, סכומו, מי מסר אותו ופרמטרים נוספים.

הקפד לבדוק עם הבנק ומוסר הצ’ק אם יש הגבלות, עמלות או מגבלות לפני שתפדה את הצ’ק.

למה לשים לב כשאני פורט צ’ק

מראה הצ’ק יכול להשתנות בהתאם לבנק של בעל הצ’ק. בדרך כלל, בהמרת פריטת צ’ק למזומן אתה לא צריך תעודה מזהה, כי זאת רק העברה שלו למישהו אחר.

החברה לא צריכה לחתום על הצ’ק מכיוון שהוא יופקד ע”י מישהו אחר, אבל תצטרך לוודא שהצ’ק לא מסומן כצ’ק למוטב בלבד. אם יש על הצ’ק כיתוב “למוטב בלבד”, עדיין תוכל לפרוט אותו למזומן – אך תצטרך לוודא כי שורת הנמען נשארה ריקה וניתן למלאות אותה. אם גם מופיע למוטב בלבד וגם שם החברה מופיע כנמען על הצ’ק, לא תוכל לפרוט אותו למזומן.

תעשיית הפוד-טק
תעשיית הפוד-טק: תעשייה מרתקת ובעלת פוטנציאל אדיר
שוורים ודובים
שוורים ודובים: מדד הפחד מזנק ב-24%, אירופה שוקעת לתוך משבר אנרגיה כאשר מחיר הגז הטבעי מזנק ב-180%
אנרגיה ירוקה
עולם באנרגיות מתחדשות
בלוקצ'יין
רק בת חצי שנה וכבר גייסה 11 מיליון דולר: Redefine תשנה את חוקי ההשקעה בשוק הקריפטו
NFT
אמנות קריפטוגרפית: מה זה NFT ואיך הוא מיוצר?