נסיעות שיתופיות המודל הסינגפורי

בשונה מהכישלון של חברת אובר כאן בישראל, המודל של נסיעות שיתופיות תופס תאוצה – בעיקר בזכות המודל הסינגפורי. כיצד הפכה סינגפור למדינה המובילה בעולם בתחום? ובכן, חדשנות היא שם המשחק.

גראב: המודל המוצלח בעולם של נסיעה שיתופית

סינגפור נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם מבחינה טכנולוגית, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של מיזמים פורצי דרך שהתחילו בסינגפור ובהמשך הגיעו לכל רחבי העולם. אחד המודלים המוצלחים ביותר הוא ללא ספק גראב, אפליקציה שעובדת בצורה דומה מאוד לאפליקציית אובר. במסגרת השימוש באפליקציה ניתן לבצע הזמנה של נסיעה מכל נקודה באופן מהיר, נגיש ובעלות מוזלת. המודל הסינגפורי נחשב למודל מוצלח הן בשל היקפי השימוש שבזכותם הצטמצמו הפקקים לצד הפחתה ברמות זיהום האוויר. עם זאת, גראב לא נותנת להצלחה לסנוור אותה אלא להפך: היא הרחיבה את שירותיה ומציעה כיום  שירותים של משלוחי מזון כמו גם תשלום דיגיטלי – שני תחומים שנמצאים גם הם בנסיקה באזור המזרח אך גם במדינות האיחוד האירופי. את הדחיפה הגדולה קיבלה גראב דרך משקיע בולט לא פחות – חברת טויוטה, ועדות להצלחה המטאורית של המודל שלה ניתן לראות בהכרזה כי בקרוב תצא להנפקה בארה”ב עם שווי של מעל ל 40 מיליארד

השקעה של מעל למיליארד דולר

טויוטה הכריזה כי היא תשקיע מעל למיליארד דולר בחברה, וזאת מתוך מטרה להתרחב לשווקים נוספים כמו גם להשתמש בטכנולוגיה אותה מפתחת גראב לטובת פיתוח הרכב האוטונומי שלה. מדובר ללא ספק בהשקעה יוצאת דופן לטויוטה שעד כה כמעט ולא ביצעה השקעות מעבר לים, אולם לאור ההצלחה כמו גם הפוטנציאל של גראב ניתן בהחלט לומר כי טויוטה השכילה להבין כי המודל הסינגפורי מצליח ואף מהווה דוגמה מצוינת לקדמה של הנסיעות השיתופיות שהולכות ונעשות חלק בלתי נפרד מחיי היום של מיליונים ברחבי העולם, ובייחוד של משקיעים שמבינים כי התחום של השקעות אלטרנטיביות בתחום התחבורה הוא בעל פוטנציאל אדיר לכיס – אבל גם לעולם, בשל הפחתת הפקקים כמו גם השימוש באנרגיה ירוקה לצד טכנולוגיה המבוססת על נהיגה אוטונומית ומערכות הולכה חשמליות.

האם ישראל תלמד כתוצאה מהמודל הסינגפורי?

למרות שהמודל של נסיעה שיתופית כשל כאן בישראל, ניתן בהחלט לשאת עיניים לכיוון המזרח, כפי שמבצעות חברות כמו טויוטה אך גם קרנות גידור והשקעה כמו גם משקיעים כשירים שהבינו כי פני העתיד בתחום התחבורה ובפרט השקעות אלטרנטיביות הוא תחום בעל פוטנציאל אדיר, ועדות לכך  ניתן למצוא בהצלחה המסחררת של החברה שהתחילה בתור סטרטאפ קטן ובתוך עשור הצליחה למנף את פעילותה, גם מעבר לים. על כן, היכולת של גראב מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כמשקיעים להיחשף לנתיבי השקעה מעבר לים, בייחוד כאשר תחום התחבורה השיתופית עשוי ע”פ הערכות לגלגל מיליארדי דולרים מדי שנה, ככל שחברות נוספות יצטרפו למשחק של הגדולים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מושגים בעולם האלטרנטיבי
אדידס אדידס
אדידס מכרה במטאוורס NFTs בשווי של 23 מיליון דולרים
השקעות אלטרנטיביות אדישות לשוק
מדוע השקעות אלטרנטיביות נותרות אדישות למשברים בשוק ההון?
מטבעות קריפטוגרפיים
משחקי הקריפטו: יישום חדשני למטבעות הקריפטוגרפיים בצורת משחק
ביוטק
השקעות ביוטק – מה קורה כשחדשנות רפואית ומינוף פיננסי נפגשים?