סוגי השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות – מהן?

השקעות אלטרנטיביות, אם תרצו, הן סוג של “גביע קדוש”, עבור משקיעים המחפשים הזדמנויות מינוף חלופיות בסביבה כלכלית מאתגרת של ריבית אפסית מתמשכת. ובעברית פשוטה – השקעות אלטרנטיביות הן חלופה להשקעות המוכרות בשוק ההון, כאשר המאפיין הבולט שלהן הוא קורלציה (מתאם) נמוכה לנכסים סחירים (כגון מניות, תעודות סל, איגרות חוב, חוזים, כתבי אופציה וכו’) מה שהופך אותן לאופציית השקעה יציבה עם פוטנציאל להשיג תשואות גבוהות.

והנה 2 סוגי השקעות אלטרנטיביות שכדאי להכיר:

השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן

השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן בארץ

בין אם דעתכם על השקעות היא חיובית או חיובית פחות, ישנה עובדה אחת שאין עליה עוררין: השקעות בתחום הנדל”ן הן האפיק היציב והבטוח ביותר שקיים. וכי למה? כי ברגע שאתם משקיעים בנדל”ן, אתם זוכים להחזיק בנכס ממשי בידיים – אשר שומר על ערכו לאורך שנים, אפילו בתקופות משבר. והראיה לכך? מחירי הדירות בארץ לדוגמה, “על אפה וחמתה” של סערת הקורונה, מוסיפים להישאר יציבים ואף לרשום עליות מסוימות.

סוגי השקעות אלטרנטיביות

קרדיט: אתר TheMarker.

חוץ מזה, נדל”ן הוא לא “טרנד חולף”; אנשים זקוקים לו למטרות דיור (נדל”ן למגורים), תעסוקה (מתחמי משרדים), תעשייה (מפעלים), אחסון (מחסנים לקבלת סחורות) ועוד. ואם כבר הזכרנו את נושא הדיור, אז בהחלט שווה להתייחס אל 2 מגמות המתרחשות בישראל:

האחת – צמיחתה התלולה של האוכלוסייה בארץ, אשר עומדת כיום על למעלה מ- 9.1 מיליון אנשים. בתוך כך, על פי הערכות מסוימות, אוכלוסיית ישראל תעמוד על בין 9.6 ל- 10.6 מיליון אנשים בשנת 2030 (שערו בנפשכם לאיזו רמת ביקוש יגיע הנדל”ן למגורים ואיזה היקף הזדמנויות יפתח בפניהם של משקיעים) .

השנייה – ישראל היא “מדינת גירושים”. ולא, אנחנו לא מתכוונים לגירוש מן הארץ אלא לסטטיסטיקה שאומרת כי אחד מתוך ארבעה זוגות שמתחתנים – יהיה צפוי, באיזשהו שלב, להתגרש זה מזה. ובאופן טבעי, “הרווקים החדשים” יעלו את רמת הביקוש למגורים.

ומבחינת אפיקי השקעה, ניתן למצוא בישראל מגוון רחב של פרויקטים ייחודיים:נדל”ן מסחרי, נדל”ן למגורים, תמ”א 38, מחיר למשתכן, דיור סוציאלי, התחדשות עירונית וכו’.

ואם אתם מחפשים דרך חכמה להשקיע בנדל”ן בארץ, כדאי לכם לבחון את האופציה של קרן הנדל”ן מבית וולת’סטון החזקות:

  • לחברת וולת’סטון יש ניסיון נרחב של למעלה מ- 7 שנים באזורי הביקוש ה”לוהטים” בישראל.
  • וולת’סטון מיישמת מדיניות של הפחתת סיכונים דרך פיזור ההשקעה על פני 2-3 פרויקטים.
  • תשלום מס מופחת של 15% במקום שיעור רגיל של 25% (מס על הרווחים).
  • משנת 2018 ועד היום, וולתס’טון מככבת ברשימת הdun’s100- הדירוג היוקרתי של 100 החברות המובילות הישראלי.

השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן בחו”ל

בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי הון ישראליים נחשפים אל הזדמנויות בנדל”ן מעבר לים, כאשר ביניהן ניתן למנות השקעות ב-Single ו/או  Multi Famil בארה”ב, דירות להשקעה בגרמניה וה”להיט” שכבש בסערה כבר אלפי משקיעים מהארץ: השקעות בדיור מוגן בממלכה המאוחדת (בריטניה).

מדוע כדאי להשקיע בדיור מוגן בבריטניה?

  • בבריטניה קיים מחסור קבוע של כ- 14,000 מיטות המיועדות לבני הגיל השלישי. בשל כך, משקיעים שבאים עם מימון כדי להגדיל את מכסת המיטות, מתוגמלים באופן משמעותי על ידי מוסדות הסיעוד שזקוקות להן.
  • כיותר משליש מבני ה- 85 בבריטניה זקוקים לתמיכה סיעודית. מכאן, השקעה בדיור מוגן שם תוכל לאפשר את הפעלתו המתמשכת של מערך טיפול סיעודי יעיל. בתמורה, מוסדות הדיור מוגן יתגמלו את המשקיעים בהתאם.
  • באופן כללי, השלטונות בבריטניה מאוד מעריכות משקיעי נדל”ן. עד כמה אתם תוהים? ובכן, עד לרמה שהיא יכולה להעניק להם פטור מלא ממס רכישה.

היתרון מספר אחד של השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן הן הבטוחות החזקות שקיימות בהן. למשל – ערבויות אישיות על רווחי יזמים, ערבות מצידן של חברות המנהלות נכסים ושעבוד נכס על שם המשקיע.

השקעות אלטרנטיביות בתחום ההלוואות החברתיות

השקעות אלטרנטיביות בהלוואות חברתיות (Peer to Peer או בקיצור P2P), הן השקעות בפלטפורמות (מקוונות בעיקר) המאפשרות למשקיעים לשמש מעין “בנק” עבור אנשים שזקוקים להלוואות בדחיפות. מבחינת הלווה – זהו פתרון פיננסי המתגבר על בעיות בירוקרטיות כגון סירוב של הבנק להעניק לו את הלוואה. מבחינת המשקיע – מדובר בהזדמנות לייצר מינוף כלכלי דרך השגת תשואות פאסיבית שנכנסות לחשבון עם ריבית.

ואם כבר בהלוואות חברתיות עסקינן, אז כדאי שתכירו את הלמן p2p – קרן ההלוואות החברתית של בית ההשקעות הלמן-אלדובי אשר מתמקדת בהשקעות באשראי צרכני בארה”ב.

יתרונות ההשקעה באשראי צרכני בארה”ב

  • אשראי צרכני באמריקה הוא למעשה שוק עצום אשר מגלגל סדרי גודל של טריליוני דולרים בשנה.
  • בארה”ב פועלים גופים פדראליים שתפקידם הוא לסווג מבקשי הלוואות על פי 600 קריטריונים פיננסיים מחמירים. לאחר שקלול הנתונים, נקבע לכל מבקש/ת הלוואה “ציון אשראי אישי” אשר משקף בצורה מדויקת את יכולתם לעמוד בהחזרים.
  • תחת ידיה המקצועיות של הלמן p2p, נוהלו בהצלחה כ- 600 מיליון שקלים של כספי משקיעים אשר זכו ליהנות מתשואה ממוצעת של 4.8% בשנה החולפת!

מאמר זה הוא רק קצה הקרחון של עולם השקעות אלטרנטיביות עצום. רוצים לגלות ולהיחשף אל הזדמנויות השקעה ייחודיות נוספות? לחצו כאן.

מחפשים השקעה אלטרנטיבית? רוצים ליהנות מהשוואה מקצועית בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים בהמשך ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם אל הזדמנויות השקעה ייחודיות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות אלטרנטיביות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
האם הטכנולוגיה המציאה מחדש את ענף האופנה?
קויינבייס
קוינבייס מונפקת, האם שוק הקריפטו בדרך למיסוד?
קרן נדל"ן
קרנות נדל”ן אלטרנטיביות – אז, היום ולתמיד
החשמלית של יונדאי
מהפכה בעולם הרכב: החשמליות של יונדאי מגיעות לארץ?
השקעה אלטרנטיבית
השקעות אלטרנטיביות: שטחי נדל”ן למשרד ועסקים מושכרים במחירים גבוהים, הביקוש לא גווע