השקעות בפודטק

רקע

העולם מתקדם בכל יום מהר יותר מהיום שקדם, אנחנו עוברים שינוים גדולים ושינוים גדולים רבים עוד לפנינו. על פי הערכות, בתוך שלושה עשורים כלכלת העולם תראה אחרת לגמרי, סין תהיה הכלכלה הגדולה ביותר, הודו תהיה הכלכלה השנייה בגודלה בעולם ותלחם בדמוגרפיה הסינית כדי להפוך לכלכלה הגדולה ביותר, וארצות הברית של אמריקה במקום השלישי. על פי נתונים נוספים, בין 70%-75% מאוכלוסיית העולם תתגורר בשטח אורבני, אתם שואלים כמה גדולה תהיה אוכלוסיית העולם? הערכות מדברות על כ-10 מיליארד בני אדם. מדובר על מספר עצום של אנשים שצריכים לאכול בכל יום, מדובר על צמצום שטחי המחייה של החי, מדוע זה כל כך מעניין כבר עכשיו? כי הפתרון נמצא בתעשיית המזון הטכנולוגית, פוד טק! משם אמורה לבוא הבשורה או הבשורות לתחליפי הבשר, החלב, הביצים ועוד.

בעיות גדולות יוצרות הזדמנויות גדולות

כיום, אנחנו משתמשים במשאבי הטבע בצורה חסרת אחריות, ניתן לראות כי שימוש במשאבים אלה מוגבל לטווח הארוך. בעקבות שימושים אלה נוצרות בעיות רבות כמו פליטת גזי חממה, מגפות וזיהומים כתוצאה מהיגיינית מזון, והטבע עומד בצד ומתחנן לשינוי. משבר הקורונה האחרון פתח לרבים את העיניים ולימד אותנו שאפשר לחיות במציאות אחרת עם הטבע ולא נגד. עולם הטכנולוגיה ותעשיית המזון יחד למדו לשלב ידיים ולהביא חדשנות, יחד הם יוצרים עולם חדש שמאפשר לנו לייצר מזון בצורה אחרת, יחד הם מלמדים אותנו על מקורות צריכת מזון חדשים. יש הטוענים שהמהפכה הזאת תציל חיים של מיליוני בני אדם בכל שנה. מנגד, יש הטוענים כי תעשיית הפוד טק יוצרת בעיות אחרות וקשות לא פחות, כמו למשל, רועי הצאן ומגדלי הבקר אשר יאבדו את זהותם ואת פרנסתם ויחד איתם כל תעשיית מגדלי החיי. כבר היום ניתן לראות כי חברות ייצור מזון רבות בודקות אלטרנטיבות השקעה בתחום הפוד טק, משקיעים מוסדיים, קרנות הון אלטרנטיביות ועוד אשר משקיעות כספים רבים באחת התעשיות הצומחות והמעניינות בעולם.

זאת לא תנועת מחאה זאת שליחות, מדובר בכ-15% מאוכלוסיית העולם!

כיום, אוכלוסיית הטבעוניים והצמחוניים מוערכת בין 850 מיליון לכ-1 מיליארד בני אדם בעולם. בכל יום אוכלוסייה עצומה בכל העולם צורכת את תחליפי הבשר ומניעה את גלגלי תעשיית הפוד טק, אוכלוסייה אשר יוצרת שינוי, יש אשר יאמרו מוסרי ויש אשר יגידו כלכלי. רק כדי לסבר את האוזן, במדינת ישראל יש מאות חברות אשר עוסקות בתחום זה ועל פי גופי השקעות מובילים בעולם, תוך עשור היקף התעשייה יסתכם בכ-1 טריליון דולר.

מדוע השקעה אלטרנטיבית בתעשיית הפוד טק כל כך מעניינת? כשחלום הופך למציאות

חשוב לציין, כי השקעות בתחום האלטרנטיבי הם השקעות מורכבות יותר ובמיוחד השקעות בתחומי הטכנולוגיה, הביוטכנולוגיה והפוד טק. כדאי לגשת עם איש מקצוע, מתכנן פיננסי מקצועי אשר מכיר קרנות השקעה אלטרנטיביות רבות, אדם בלתי תלוי אשר יסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, אדם אשר מדבר את השפה הפיננסית המקצועית עבורכם. חשוב לומר, בעולם ההשקעות האלטרנטיביות יש יתרונות רבים אבל קיימים גם חסרונות שלא ניתן להתעלם מהם. דבר נוסף, כמו כל השקעה גם בתחום ההשקעות האלטרנטיביות קיים סיכוי וסיכון, ברור שהשקעה בתחום סולידי תניב תשואה נמוכה יותר מהשקעה בתחום פחות סולידי, גדול הסיכון למול גודל התשואה.

יתרונות

1 ) השקעה אלטרנטיבית היא השקעה עם מתאם נמוך לשוק ההון, כלומר, אין כל קורלציה בין השקעות סחירות בבורסה להשקעות אלטרנטיביות חוץ בורסאיות.

2 ) פיזור השקעות במוצרים ובשווקים חדשים – במקרים רבים ניתן להשקיע בחברות שנמצאות בתחילת הדרך, חברות אלה עדיין לא נסחרות בבורסה.

חסרונות

1 ) זמן השקעה – ההשקעה בקרנות אלטרנטיביות מבטלת את יתרון המזומן, משקיעים רבים רואים בדבר יתרון וערך רב. למשקיעים אשר לא צריכים את הכסף בטווח הקרוב, טווח של מספר שנים אין לראות בסעיף זה חסרון.

2 ) קושי תמחור למשקיע הממוצע – ממומלץ להיוועץ עם מתכנן פיננסי מקצועי ובעל ניסיון, איש מקצוע שמכיר את התחום ואת הקרנות, אדם אשר יודע ומדבר את השפה המקצועית יכול לסייע לכם לקבל החלטה טובה יותר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בניית תיק השקעות
העולם מסורתי מול העולם אלטרנטיבי: כך תוכלו לבנות תיק השקעות מאוזן
דירה או נדלן אלטרנטיבי
דירה להשקעה או נדל”ן אלטרנטיבי?
איילון מאסק
אם שותים לא נוהגים: ג’יגהביר, הבירה של טסלה
הראפר סנופ דוג משתלט על שוק הקריפטו וה – NFT
Section 8
השקעות בעסקאות נדל״ן בסקשיין 8 (Section 8) בארה”ב