אבטחת סייבר

בתחילת שנת 2020 הוקם סטארט אפ חדש בתחום הסייבר סקיוריטי ובאופן הולם ומפתיע, נקבע שמו NoName Security  (בתרגום חופשי: “אין-שם אבטחה”). בשנתיים מאז תחילת הפעילות של הסטארט אפ הצעיר, הוא כבר גייס מעל 220 מיליוני דולרים, 135 מתוכם גויסו החודש (דצמבר 2021), לפי שווי שוק של מיליארד דולר.

אבל מאחורי המספרים המרשימים, שממקמים את חברת הסטארט אפ הצעירה אך נועזת, שכבר מעסיקה מעל 200 עובדים, בראש רשימת חברות הסטארט אפ המצליחות של סקטור הסייבר סקיוריטי, עומדים נתונים פחות מחמיאים: למשל, העובדה שההכנסות הצפויות של NoName Security במהלך שלושת חודשי הרבעון הרביעי של 2021 עומדות על פחות מ – 5 מיליוני דולרים, ושהנתונים שפורסמו בנוגע לגידול המרשים במספר הלקוחות ובהכנסות – לא מוביל את הסטארט אפ הצעיר, לפחות בינתיים, לשורת רווח מרשימה, או אפילו מספקת.

סייבר סקיוריטי – התחום החם של 2021

שנת 2021 התאפיינה בלא מעט מקרים של גיוסים גדולים באופן מפתיע, שלא על סמך נתונים קונקרטיים של פעילות הארגון בו השקיעו. ראינו את זה בגיוס הספאק של חברת היפו, שפרסמה נתוני שווי שוק שרק לאחר ביצוע הגיוס התגלה כי הם לא נשמעים אמינים למשקיעים – שמשכו את כל כספם בחזרה. גם כאן, בגיוס המפתיע של NoName, הנתונים אינם מתיישבים עם ההצלחה לה זוכה חברת הסטארט אפ הצעירה. ייתכן שהסיבה להצלחה ממנה נהנה הסטארט אפ הצעיר הוא סקטור הפעילות שלו: אבטחת ממשקי API, מהתחומים הלוהטים בהשקעות בשנה האחרונה, ואין זה פלא: פריצות סייבר הפכו להיות נטל של ממש, הן מבחינת אבטחה ומניעה והן מבחינת טיפול במקרים של פריצה הדורשים אחזור מערכות ופיצוי משתמשים תוך אבדן של משאבים משמעותיים. ההערכה היא כי בעולם, פריצות הסייבר גרמו לאבדן של 6 ביליוני דולרים – והקצב צפוי להמשיך ולעלות.

אם כן, תחום הסייבר סקיוריטי מעורר עניין רב, בקרב ארגונים כמו גם משקיעים. ארגונים שמציעים פתרונות אבטחת סייבר נהנים מתשומת לב רבה – גם של קרנות הון סיכון ומוסדות פיננסיים להשקעה בחברות סטארט אפ צעירות. מיזמי הסטארט אפ הישראליים נחשבים מעניינים במיוחד בעולם, עם פתרונות שהצליחו בשנים האחרונות וגיוסים בסכומים מפתיעים.

ייתכן שבמובנים מסויימים, NoName Security גורפת חלק מההצלחה שלה בזכות הפתרון הייחודי שהיא מביאה לשוק אבטחת הסייבר, פתרון API שמונע פריצות סייבר, כאשר כבר הוכח שלפחות 60% מכלל פריצות הסייבר בעולם נגרמות עקב כשלי ממשק משתמש בחיבור בין הנתונים ללקוח – בדיוק הבעיה עבורה מציעה NoName Security פתרון.

יש חד קרן חדש בעיר

NoName Security הוכרזה כחד קרן בסביבות מחצית חודש דצמבר השנה, כשהגיעה לשווי שוק מוערך של מיליארד דולרים, לאחר גיוס של 135 מיליוני דולרים באמצעות שתי קרנות הון סיכון מתמחות עיקריות. גם משקיעים קודמים לקחו חלק בסבב הגיוס הזה, כמו למשל the Syndicate Group, Insight Partners, CyberStarts ואחרות – כולן כבר השקיעו בחברה בסבבי גיוס קודמים. בהתחשב בגיל הצעיר של חד הקרן – רק כשנה וחצי, מדובר באחת מחברות הסטארט אפ המציגה את הנתונים האטרקטיביים ביותר למשקיעים. באתר החברה מצויין כי החברה מספקת שירותי אבטחת סייבר ל – 20% מחברות ה – Fortune 500, אולם החברה אינה מספקת שמות של חברות שעובדות איתה, כך שלנו נותר לתהות מי הן אלה המקבלות שירותים מטעם החברה ואיך יכול להיות שחברה המציעה שירותים נדרשים כל כך לחברות ענק נותרת עם שורת רווח צנועה כל כך לאחר גיוסים של מאות מיליוני דולרים.

יש שיגידו כי בחברות בסקטור הזה הנמצאות בתחילת דרכן, המשתנה המשמעותית ביותר לניבוי הצלחה היא לא ההכנסות או הרווחים של החברה, אלא קצב הגידול שלה. NoName מדווחת על שיעור צמיחה של 400% בין רבעון לרבעון השנה. אם זה אכן המצב – מדובר בחד קרן עם עתיד מזהיר, רק שמהנתונים המפורסמים, לא עולה תמונה בהירה של מצב החברה, ולא בלתי אפשרי אם כן, שגם NoName תהפוך כוכב נופל לאחר תקופה קצרה של הצלחה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

גייטס
החלונות הגבוהים של ביל גייטס: מייקרוסופט עוקפת את אפל והופכת לחברה הגדולה ביותר בעולם
מוצרים מובנים
הגנה על הכסף שלנו באמצעות מוצרים מובנים
מאנדיי
מאנדיי בדרך להנפקה בבורסה?
מועדים לנדל”ן: ריאיון חגיגי (ובלעדי) עם מנכ”ל ‘נטו תכנון פיננסי’ שמספר על השקעות אלטרנטיביות בקרנות נדל”ן
מיליון
מועדון המיליון – מהן האלטרנטיבות לכסף שלכם?