סייבר

בשנת 2019 ראינו את הסממנים הראשונים של משבר רחב היקף שפקד את כל מדינות העולם. הוא הגיע עם נגיף הקורונה והשפיע על כל תחום מתחומי החיים, ובין השאר על שוק ההון, התעסוקה והמסחר. אנשים נשארו בבית. סגרים, בידודים ותקנות הפכו בתי עסק רבים לא רלוונטיים. זה היה במובנים רבים הסוף, לפחות לאותה התקופה, של בתי האירועים, המלונות והתיירות, הקניונים הסגורים והומי האדם, הבילויים המבקשים מהמשתתפים בהם נוכחות בצפיפות (כמו הופעות רוק למשל), ועוד. מטבע הדברים, ככל שסקטורים רבים יותר בתחומי העסקים הפיזיים צללו מטה, כך גם כמות הפריצות לבתי עסק ירדה באופן דרמטי.

אך לצד הירידה המשמעותית בכמות אירועי הפריצה והשוד במיקומים פיזיים, נסקה מעלה כמות הפריצות ואירועי סקיוריטי אונליין. האקרים הרבו לבצע מתקפות “פישינג” במהלכן רשימת לקוחות נפרצת ונגנבת ונערכת פנייה אליהם במסווה על מנת להשיג פרטי אשראי או פרטים רגישים אחרים; חברות וארגונים גדולים התמודדו עם פריצות למערכות ודרישות כופר מסוגים שונים – ובסכומים הולכים ועולים. המספרים הללו עדיין נמצאים בעלייה, וככל הנראה, ימשיכו לעלות ככל שטכנולוגיות הסייבר מתפתחות ואנחנו, ציבור המשתמשים, נשענים על העולם הווירטואלי יותר ויותר.

מה עושים ארגונים שחוששים, בצד, ממתקפת סייבר? כנראה שהם פועלים באותו האופן שבו יפעלו אנשים שחוששים מפגיעה בבריאותם, מנזק לרכוש או מתאונת רכב: הם מחפשים ביטוח שיסייע להם להתמודד עם הנזקים, הכלכליים ואחרים, שפריצה כזו עלולה להביא עמה.

שוק הסייבר סקיוריטי הפך בשנתיים האחרונות לדבר החם הבא. כמות החברות המציעות ביטוחי סייבר הולכת ועולה ורבים מהם נחשבים “חדי קרן” בתחום ההיי טק, כלומר, חברות סטארט אפ ששוות מעל מיליארד דולרים. סכומי הפרמיה החודשית המשולמים לחברות הביטוח על ידי ארגונים הולכות ועולות, ורק בשנה האחרונה הן עלו בממוצע ביותר מ – 120%. גם הנזקים והעלויות בהתמודדות עם פריצות סייבר, שכידוע מקדימות את הטכנולוגיה של הסייבר סקיוריטי בחברות שאינן מקדישות די משאבים כדי לשמור על הקצב המוביל, עולים כל העת.

סייבר סקיוריטי – ללא ספק, הסקטור הביטוחי המוביל הבא

במהלך שנת 2020, העלייה בביקוש לביטוחי סייבר הייתה דרמטית וביחד עם זאת, מרבית הארגונית הקטנים והבינוניים העידו כי הם לא מחזיקים בפוליסת ביטוח סייבר, מה שאומר שהסקטור רחוק מלמצות את פוטנציאל הצמיחה שלו. מעל 60% מהארגונים הבינוניים והגדולים בארה”ב ציינו כי הם לא מצליחים לממש אבטחת סייבר נאותה בשל חוסר באנשי מקצוע או ארגונים שיסייעו בתחום. במדינת ניו יורק, בתחילת השנה (2021), פרסם מסמך כוונות שקורא לשים לב לאבטחת הסייבר של ארגונים ומגדיר קווים מנחים לביטוחי סייבר מומלצים.

ארגוני סייבר סקיוריטי רבים צמחו בשנה האחרונה והפכו להצלחה מטאורית. נציין למשל את At Bay, חברת ביטוחי סייבר ישראלית שרק לאחרונה גייסה עוד 185 מיליוני דולרים והפכה לחד קרן. ארגונים אלה נשענים על טכנולוגיות של אינשורטק המאפשרות התאמה מלאה, רכישה מהירה ותמיכה דיגיטלית בפוליסות הביטוח.

מה הקשר בין סייבר סקיוריטי ושוק השבבים?

בשנה האחרונה ראינו איך מתפתח מחסור רחב היקף בשוק השבבים. הסיבה הייתה עלייה בדרישה לשבבים באביזרים שפעם לא שולבו בהם כאלה: החל מאביזרים של “בית חכם” שאפשר לשלוט בהם דרך אפליקציה ייעודית, וכלה ברכבים אוטומטיים המשדרים מידע חשוב דרך האינטרנט לנהגים אחרים של רכבים אוטונומיים באזור וליצרנית הרכב.

ככל שהדרישה לשבבים עולה, עולה ביחד איתה רמת השימוש בשליחת נתונים מעל רשת האינטרנט, וכל אלה נדרשים לאבטחה. כך, ככל ששוק השבבים עולה אנחנו מצפים לראות עליה ביחס ישר גם בשוק המוצרים המבטיחים מעבר מוגן של הנתונים. הסייבר סקיוריטי, לצד שוק השבבים, צפויים להמשיך ולעלות בשנים הקרובות, עם דחיפה מעלה של נגיף הקורונה וההעדפות המשתנות של הצרכנים, וככל שהטכנולוגיה אונליין מאפשרת יותר חופש, יותר בחירה ויותר עצמאות ללקוחות, גם כאשר הם בוחרים להישאר בין כותלי ביתם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שאקיל אוניל
ההשקעות האלטרנטיביות של שאקיל אוניל
מתקפת הסייבר האחרונה על שוק הקריפטו עלתה למשקיעים 180 מיליון דולר, בפחות מדקה אחת
רכב אטונומי
גן עדן או גיהינום: רכבים אוטונומיים עם שליטה בענן
מניות הקנאביס נופלות
מניות הקנאביס נופלות, אילו השקעות אלטרנטיביות אחרות כדאי להכיר?
טכנולוגיה
השקעות עתק בטכנולוגיה מובילות את כלכלת דובאי לצמוח ב-4%