סימני חיים בעולם התיירות

הבשורות החיוביות הן שעולם התעופה חוזר לחיים, ועדות לכך ניתן לראות בזינוק במספר הטיסות שנרשמו רק בחודש האחרון. עם זאת, המצב באירופה ובארה”ב עדיין מדאיג ולכן נשאלת השאלה – האם סימני החיים בעולם התיירות יחזיקו מעמד? יצאנו לבדוק.

עולם התיירות: טלטלה עזה שמשפיעה על היכולת של הענף להתאושש

השנה החולפת הייתה ללא ספק אחת השנים הדרמטיות והקשות ביותר בענף התעופה. הסגר לצד החשש מפני הנגיף הובילו להשבתה כמעט מוחלטת של הענף שמגלגל מדי שנה מיליארדי דולרים וע”פ הערכות היה צפוי לסיים את שנת 2020 ברווחי שיא. אולם, חלומות לחוד ומציאות לחוד ועשרות אלפי עובדים מצאו את עצמם מחוץ לשוק התעסוקה ועם סימני שאלה רבים לגבי היכולת של ענף התעופה לחזור לעצמו. סימנים מעודדים נרשמים בחודשים האחרונים עת החלו מדינות בעולם להתחסן (כולל כמובן ישראל) ובהתאם לכך להתניע מחדש את ענף התיירות והתעופה בפרט. רק בחודש האחרון נרשם זינוק  במספר הנוסעים שהזמינו טיסות למגוון יעדים בעולם, ובכך התניעו מחדש את השמיים. להזמנת טיסות לחודשים הקרובים יש משמעות אדירה הן מבחינת היכולת להחזיר עובדים אך גם מתוך היותו של ענף התיירות ענף כלכלי שמכניס למדינות מיליונים בכל שנה, ולכן כל תנועה ולו הקלה ביותר היא משב רוח מרענן שהענף זקוק לו כמו אוויר לנשימה.

רצונות לחוד ומעשים לחוד

טרם מגפת הקורונה מדינות כמו ספרד, הולנד ויין דיווחו על עומסים שמקשים על חיי התושבים ואף חשבו להגביל את מספר התיירים, כאשר רק לאיי יוון נכנסו בשנת 2019 מעל ל 20 מיליון תיירים. מדובר במנוע צמיחה אדיר לכלכלה, ולכן גם מדינת ישראל משקיעה מיליונים בהסברה ובקמפיינים לעידוד התיירות כאן בישראל. בכנסים שנערכו לאחרונה (בזום כמובן) העלו מומחים לתחום התיירות מחשבות לגבי המעמד של ישראל לאחר החיסונים, וצפי בעקבות כך לאלפי תיירים שיגיעו מכל רחבי העולם בשל ההגדרה של מדינת ישראל כמדינה ירוקה. אולם, צריך לקחת בחשבון כי ענף התיירות לא רק על תיירות פנים אלא גם חוץ, ועדות לכך ניתן לראות במספר הישראלים שכבר הזמינו כרטיסים לתקופה הקרובה. בהתאם לכך גם משקיעים כשירים עם כספים נזילים לצד קרנות הון סיכון החלו לדחוף את הענף קדימה, וזאת למרות סגירה של חברות תעופה כמו גם הכרזה על פשיטת רגל מצד כמה מהחברות המובילות בענף.

סימני חיים אופטימיים – האם מדובר בהזדמנות השקעה גם בשבילכם?

אין ספק כי סימני החיים המחודשים בענף התיירות מעניקים נחת ללא מעט משקיעים שהחליטו “להמר” על חברות התעופה, גם בעת משבר. צריך לזכור כי עולם התיירות הוא חלק מהותי ובלתי נפרד ממנועי הצמיחה הכלכליים ולכן משקיעים שעדיין מתלבטים כיצד לגוון את תיק ההשקעות יכולים בהחלט לבחון את התקדמות הענף, כחלק מסימני חיים אופטימיים המבוססים הן על הזמנת כרטיסי טיסה אבל גם על הטמעה של אמצעים טכנולוגיים חדשניים, כחלק מפיתוח של הענף. לכן, שווה לשים עין ולבחון אפשרות של גיוון תיק השקעות בעולם התיירות, כפועל יוצא מהקמתו המחודשת – ואולי החזקה מכולן.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קוסמטיקה וקנאביס
קוסמטיקה וקנאביס בעולם אלטרנטיבי
בלינק צ'רג'ינג
בלינק צ’רג’ינג – BLNK מה סוד הקסם?
ירידת הביטקוין
נתונים חדשים שהתפרסמו מגלים: 40% מהמשקיעים בביטקוין סופרים כיום הפסדים
NFT
החיבור הדיגיטלי – פיזי של עולם ה- NFT
סין
הממשל הסיני מתלבש על מותגי היוקרה: משטרת האופנה בעקבות המותגים המובילים, השלטון רוצה עוד רגולציה והרבה יותר מיסוי