סייבר

בעולם של פריצות סייבר ומאמצי אבטחה גדולה מצד ארגונים ומדינות, אפשר לצפות שחברה העוסקת בפיתוח פתרונות אבטחת סייבר תצליח אבל ההצלחה של WIZ עולה על כל דמיון. מה יש בחד הקרן הישראלי ששילש את ערכו בתוך מספר חודשים בלבד?

חברת WIZ מפתחת טכנולוגיית אבטחת סייבר בענן, היא הוקמה במרץ 2020 ולאחרונה, הודיעה על השלמת סבב גיוס נוסף של כ – 250 מיליון דולר. פחות מחצי שנה חלפה מאז סבב הגיוס הקודם של WIZ שבוצע באפריל 2021 לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר. סבב הגיוס הזה בוצע תוך שהחברה מכפילה את שווי השוק שלה, ביחס לסבב הגיוס הקודם, פי שלושה ויותר אל ערך אדיר של שישה מיליארד דולרים. WIZ הוקמה על ידי אסף רפפורט, עמי לטבק, ינון קוסטיקה ורועי רזניק אשר כבר ביצעו יחד אקזיט גדול כאשר מכרו את חברת הסטארט-אפ שלהם “אדאלום” למייקרוסופט בשנת 2015 תמורת 320 מיליון דולרים. אדאלום הוטמעה במערכות מחשוב הענן של מיקרוסופט, ארבעת היזמים השתלבו בעבודה במייקרוסופט ואסף רפפורט אף מונה לתפקיד מנכ”ל מייקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח.

חד הקרן הישראלי המהיר ביותר 

חבורת היזמים עזבו יחד את מייקרוסופט בסוף שנת 2019 ופחות מחודשיים אחר כך הם הודיעו על הקמת סטארט-אפ חדש בשם Beyond, הוא שהפך בהמשך הדרך ל –  WIZ. עוד בשנת 2020 הספיקה WIZ לגייס כ – 230 מיליון דולרים, היא התפתחה במהירות הן מבחינת המוצרים שהיא מציעה והן מבחינת מספר הלקוחות הגדולים העושים בהם שימוש. נכון לכתיבת שורות אלה כ – 15% מחברות ה – Fortune 500 עושות שימוש במוצר של WIZ. בסבב הגיוס שביצעה WIZ בדצמבר 2020, בו גייסה 100 מיליון דולר, שוויה הוערך ביותר מ – 1.7 מיליארד דולר, מה שאומר שהחברה הפכה לחד קרן ששוויו מגיע למיליארד דולרים בתוך תשעה חודשים בלבד, הישג שאף סטארט-אפ ישראלי לא רשם קודם לכן.

מיפוי מדויק של כלל הסיכונים בסביבת הענן

הקסם במוצר של WIZ הוא שמדובר בפתרון כולל לצרכיהם של אנשי אבטחת הסייבר בחברות הפועלות בענן. מוצרים מתחרים לזה של WIZ הם מורכבים יותר, מייצרים הרבה התראות ואינם מאפשרים קבלת תמונה מלאה של כלל הסיכונים הקיימים. המערכת של WIZ היא קלה להטמעה ומרגע שהושלמה הקונפיגורציה שלה היא מספקת למומחי אבטחת הסייבר בארגונים ניתוח מעמיק של מבנה פעילות החברה ברשת כולל פירוט הרשאות גישה, חולשות ובעיות הזדהות למיניהן כשהן מדורגות לפי רמת החומרה שלהן.

תחום אבטחת הסייבר בענן צומח במהירות

מספר גורמים אשר חברו יחד אחראים להצלחה המסחררת של WIZ. ראשית, אין ספק שבראש החברה, בה מועסקים כיום כ – 180 עובדים, עומד צוות מנצח אשר השכיל להוביל פיתוח של מוצר חדשני בשוק הסייבר. WIZ עוסקת למן הרגע הראשון באבטחת סייבר בענן ולכן יש לה יתרון על פני שחקניות וותיקות בתחום אבטחת המידע, דוגמת צ’ק פוינט, הפועלות להתאים את הפתרונות המוכרים שלהם לפעולה בענן. WIZ פרצה קדימה בדיוק בתקופה בה מגפת הקורונה האיצה מעבר לעבודה מרחוק, תהליך המחייב ארגונים רבים להעניק תשומת לב לנושא אבטחת הסייבר בענן. ההשקעה באבטחת הסייבר בענן גדלה במהירות וצפויה להסתכם בכמעט מיליארד דולרים השנה, עליה של יותר מ – 40% ביחס לשנת 2020. הוצאות אבטחת הסייבר בענן עדיין קטנות משמעותית מהוצאות אבטחת מידע מסורתיות אשר יסתכמו בכ – 13 מיליארד דולר בשנת 2021 אולם מדובר בקצב צמיחה שאף תחום סייבר אחר אינו מתקרב אליו, עם הערכה של כ – 12% לצמיחת שוק הסייבר כולו השנה. קרן הון סיכון “אינסייט פרטנרס” האמריקנית היא שהובילה גם את סבב הגיוס הזה של WIZ. באינסייט הבינו שהיעדר שוק מקומי בישראל הוא יתרון שכן הוא מחייב סטרטאפים דוגמת WIZ לבנות עצמם מלכתחילה עבור פעולה בשוק הבינלאומי. תובנה זו היא אחת הסיבות המרכזיות לכך שקרנות השקעה פרטיות ומוסדיות “גילו” בשנים האחרונות את עולם הסטרטאפים הישראליים. אינסייט עצמה נהגה בעבר להשקיע בחברות ישראליות רק בשלבי הגיוסים האחרונים לפני הנפקה וכיום היא אינה מהססת להוביל גם סבבי A ו B, כפי שעשתה במקרה של WIZ. בין המשקיעים ב – WIZ קרנות הון סיכון נוספות כגון גרין אוקס, סקויה, אינדקס, קרן סייברסטארטס (של גילי רענן) וגם המיליארדרים ברנרד ארנו בעל השליטה בקבוצת LVMH והאוורד שולץ מקים רשת סטארבקס.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

קרנות גידור בישראל
חם מהתנור (הפיננסי): סיקור עדכני על קרנות גידור בישראל
השקעות אלטרנטיביות מי מתי למי
השקעות אלטרנטיביות- מהן? מתי הן מומלצות? למי הן מתאימות?
אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת – חזון של איכות סביבה ומינוף כלכלי!
ביידן
ביידן מעצב את כלכלת ארה”ב מחדש
אנרגיה סולארית
אנרגיה סולארית